Autor Wątek: czujniki parkowania  (Przeczytany 4037 razy)

kuba

  • Gość
czujniki parkowania
« dnia: Marzec 28, 2009, 00:06:11 am »
   mam maly problem. W moim aucie sa zamontowane tylne czujniki parkowania, dotychczas wszystko bylo w porzadku, ale... auto bylo ostatnio u mechanikow, male problemy z komputerami (m.in. mam zmieniony jezyk w jakim wyswietlaja sie komunikaty i jeszcze cos tam robili). W tym momencie, kiedy odpalam silnik slysze dzwiek, taki jak wczesniej wydawaly czujniki parkowania w chwili zblizania sie do przeszkody, jest to dzwiek ciagly, trwa 2-3 sekundy, potem dzwiek znika. Problem w tym, ze moje czujniki nie dzialaja, moge podjechac jak blisko mi sie podoba, a i tak nie uslysze zadnego ostrzegawczego dzwieku. Czy istnieje mozliwosc, ze czujniki sa "wylaczone"? I od razu czy moge je sam "wlaczyc" np. poprzez jakas magiczna kombinacje klawiszy w komputerze pokladowym?
   nie ukrywam, ze zalezy mi na tym, bo parkowanie S-Typem bez czujnikow jest stosunkowo trudne.

kuba

  • Gość
Odp: czujniki parkowania
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 28, 2009, 09:00:13 am »
no cos Ty zwariowal?! A jak ja bede w niedziele parkowal pod kosciolem? Ty wiesz ile aut marki Skoda tam stoi? Szkoda byloby uszkodzic ktores z tych wycacanych, prawie nieuzywanych cudeniek... :)
 

Offline Charlie_

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 48
Odp: czujniki parkowania
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 31, 2009, 13:57:20 pm »
skąd ja to znam....
otóż ten dzwięk przez 2-3 sekundy jest inny niż działających czujek ale nie ważne....
masz wypiętą którąś czujkę...u mnie tez tak było.....jedna nie stykała....ja miałem farta bo narożna i bez zdejmowania zdrzaka się udało...jedynie podrapane ręce bo miejsca tam malutko...
...no albo się któraś wzięła i uszkodziła....

kuba

  • Gość
Odp: czujniki parkowania
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 01, 2009, 13:08:16 pm »
a mialem nadzieje, ze sie tylko "wylaczylo", no coz w takim razie czeka mnie kolejna przejazdzka do mechanika. Dziekuje bardzo za pomoc, jak sie problem rozwiaze to sie pochwale co sie stalo. :)

quba2

  • Gość
Odp: czujniki parkowania
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 07, 2009, 13:20:58 pm »
a może masz wyłączony dzwięk - włącznik jest przy włącznikach światła kabiny ( ja mam tak w s-type)

kuba

  • Gość
Odp: czujniki parkowania
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 08, 2009, 17:44:04 pm »
quba wiem o czym mowisz. Z reszta znalazlem taki guzik w instrukcji do samochodu. Niestety ja nie mam takiego guziczka, jakas wybrakowana wersja:) poki co wychodzi ze faktycznie jest uszkodzona ktoras czujka, ale nauczylem sie juz jakos dawac sobie rade, a nie mam czasu na odwiedziny u mechanikow. Jak znajde rozwiazanie to na pewno sie pochwale na forum. Dziekuje wszystkim za pomoc:)

nitroMCZ

  • Gość
Odp: czujniki parkowania
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 28, 2016, 14:58:44 pm »
Witam!
 Mam pytanie do posiadaczy S-Type lift (mój 2005) , czy w wersjach z przednimi czujnikami PDC powinien być przycisk wyłączania PDC przednich w razie potrzeby , czy S-Type tego nie miały ?

Offline rafeo

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 70
  • S-Type 2,7 D
Odp: czujniki parkowania
« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 28, 2016, 19:11:12 pm »
witam, ja też mam 2005 czyli po lifcie i ja taki przycisk na podsufitce mam i z tego co wiem to powinien być takowy przycisk