Autor Wątek: Szyba czołowa - uszczelnienie  (Przeczytany 2096 razy)

Offline Adt81

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 272
Szyba czołowa - uszczelnienie
« dnia: Luty 15, 2016, 17:52:57 pm »
Witam

Mam pytanie odnośnie uszczelnienia szyby czołowej. Zauważyłem, że po deszczu czy myjni mam wodę na desce rozdzielczej z prawej strony a kapie z góry z osłony słupka - po zdjęciu osłony stoi w niej woda. Odkręciłem tą metalową listwę zboku szyby i teraz pytanie czy klej powinien być położony na całej długości bocznych krawędzi szyby bo jeśli tak to mi się kurcze odkleiła bo można ją bez wysiłku palcem lekko unieść do góry tak, że widać światło z zewnątrz. Pod szybą jest jakby jakaś gumowa uszczelka ale zakładam, że to klej do szyb tylko puścił i dlatego przecieka.
Jeśli tam ma być klej to czeka mnie wyjęcie szyby i ponowne wklejenie czego boję się niestety obserwując inne samochody po wymianie szyb. Zawsze jakiś as linką zadrapie lakier albo potnie uszczelki lub zmasakruje podszybie. Szyba cała grzana więc dodatkowy stres i ta listwa na górze szyby która jest ponoć zintegrowana z szybą.
Porsche Cayenne Turbo 4.8 V8 >:D >:D
Był Jaguar S-Type R
Był S-Type 3.0 2001

Offline Driv3rrrr

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 3.460
Odp: Szyba czołowa - uszczelnienie
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 15, 2016, 18:13:40 pm »
Jeśli nie masz szyberdachu to jest tak jak piszesz.
AutoPro & Shop - tel. 796 260 092
Jest - Range Rover Sport 3.6 TDV8

Offline Adt81

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 272
Odp: Szyba czołowa - uszczelnienie
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 15, 2016, 18:23:29 pm »
Jeśli nie masz szyberdachu to jest tak jak piszesz.

Mam szyberdach ale to ewidentnie tam cieknie bo widać strużkę wody pod osłoną słupka pomiędzy szybą a klejem i szyba się rusza. Można bez problemu wsunąć kartkę papieru lekko naciskając kciukiem szybę od wewnątrz - dodatkowo teraz skojarzyłem z faktem, że kiedyś zwróciłem uwagę na to, że coś mi tam delikatnie gwiżdże z prawej strony przy wyższej prędkości. Szyba do wycięcia i ponownego wklejenia - już szukam jakiegoś dobrego warsztatu od szyb w okolicy.
Porsche Cayenne Turbo 4.8 V8 >:D >:D
Był Jaguar S-Type R
Był S-Type 3.0 2001

Offline filar12

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 887
  • http://lpg-lodz.pl/
Odp: Szyba czołowa - uszczelnienie
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 15, 2016, 23:57:26 pm »
Jeśli na co dzień ktoś robi auto szyby to zrobi to bez problemu bez rysowania lakieru czego się obawiasz
http://lpg-lodz.pl/

KIEDYŚ był S-type 1999r 3.0 V6 "sreberko" napędzane LPG ;-) następnie X350 4.2l +LPG oczywiście ;-), S-type 2002r Fl 3.0L LPG, X350 3.0L LPG ;-),teraźniejszość X358LWB 4,2 LPG.

Offline Adt81

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 272
Odp: Szyba czołowa - uszczelnienie
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 16, 2016, 11:46:42 am »
Jestem już umówiony w sobotę na wycięcie i klejenie. Koszt 150zł jeśli uda się nie uszkodzić tej górnej listwy - jak rozwalą szybę będzie słabo bo podgrzewana  :-\
Porsche Cayenne Turbo 4.8 V8 >:D >:D
Był Jaguar S-Type R
Był S-Type 3.0 2001

Offline Driv3rrrr

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 3.460
Odp: Szyba czołowa - uszczelnienie
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 16, 2016, 13:57:21 pm »
Szybę cieżko uszkodzić, nie bój nic
AutoPro & Shop - tel. 796 260 092
Jest - Range Rover Sport 3.6 TDV8

Offline Adt81

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 272
Odp: Szyba czołowa - uszczelnienie
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 21, 2016, 13:55:41 pm »
Szyba wklejona na nowo - uporali się z tym w zaledwie godzinę i na szczęście obyło się bez strat :). Patrzyłem na cały proces i aż mnie ciarki przechodziły jak wycinali zwłaszcza, że na początku jak zobaczyli, że jest podgrzewana to padło pytanie co będzie jak pęknie przy wycinaniu :). Później sprawdziliśmy ile kosztuje nowa - 1350zł.
Porsche Cayenne Turbo 4.8 V8 >:D >:D
Był Jaguar S-Type R
Był S-Type 3.0 2001