Autor Wątek: klimatyzacja  (Przeczytany 3269 razy)

BlackV6

  • Gość
klimatyzacja
« dnia: Czerwiec 16, 2012, 13:24:03 pm »
Witam

mam mały problem z klimatyzacją automatyczną jednostrefową  :) zmierzyłem dzisiaj temp. wylotową na kratkach nawiewu , temp na dwóch lewych kratkach ( jedna po lewej stronie kierownicy drug w konsoli centralnej ) daje minimalna temp 22 st C dwie kratki po prawej stronie (w tym ta prawa z konsoli centralnej ) pokazuje wynik 16 st C .gdzie tkwi problem ,myślałem że jest jedno doprowadzenie do nawiewów przy jednostrefowej klimie ? pewnie się mylę wr  :)

kurak22

  • Gość
Odp: klimatyzacja
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 22, 2014, 21:46:45 pm »
Odkop! :-yipee
Dziś zdiagnozowano u  mnie ten sam problem. Komputer pokazje błędy silniczków i klap sterowania nawiewami. Co ciekawe wybieranie miejsc nawiewu działa bez problemu choc nawiew na szybę i nogi jakby kuleje. Po skasowaniu błędów przez jakies 15 min nie pokazywało już nic, lecz objawy pozostały. Lewa strona daje duzo cieplejsze powietrze, prawa chłodzi prawie tak jak powinna. Dodatkowy objaw to bardzo mocne parowanie szyb podczas jazdy w wilgotniejsze dni/wieczory- filtr wymieniłem.

Rozbiórka kokpitu :-zly i wymiana, czy problem tkwi w czyms innym?
« Ostatnia zmiana: Maj 22, 2014, 21:52:29 pm wysłana przez kurak22 »

kurak22

  • Gość
Odp: klimatyzacja
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 26, 2014, 15:00:01 pm »
Zamieszanie opanowane.
poprzedni partacz zwyczajnie nawalił za mało czynnika, żenada...
błędy nawiewu już nie powróciły.

Kayyko

  • Gość
Odp: klimatyzacja
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 08, 2014, 21:45:34 pm »
może ktoś pomoże,
podczas "nabijania" klimatyzacji zdiagnozowali u mnie nieszczelność i okazało się, że jest to jakiś przewód z lewej strony od chłodnicy stojąc przodem do auta. Z tego co się orientuje (a jestem laikiem) to tam są dwa i jeden jest od ciepłego powietrza a drugi od zimnego. Chce kupić nowy i mam pytanie czy one się od siebie czymś różnią czy to nie ma znaczenia i czy może to tez powodować np ubytki płynu chłodniczego czy to nie ma ze sobą nić wspólnego?

Matts

  • Gość
Odp: klimatyzacja
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 14, 2015, 23:46:16 pm »
Witam

Mam dokładnie ten sam problem z klimą moze Ciut większy błędy które mi sie ukazały umieszczę poniżej. Nie otwieram swojego tematu bo myślę że jest to temat pokrewny. Problem jest brak klimatyzacji na wyświetlaczu ustawiam tem np 20 czy 22 lub 17 ale 0 schłodzenia 0 osuszania powietrza i konkretna parówa w dni wilgotne.


A308- nieznany kod usterki
B2516 - usterka obwodu sterujacego silnikiem dmuchawy
B1676 - napiecie zasilania poza zakresem
B1263 - Silnik klapy nawiewu wentylacji - usterka w obwodzie
9239 - nieznany kod usterki
B1242 Element sterujacy klapka recyrkulacji powietrza - usterka w obwodzie
b1262 - silnik klapy nawiewu odmrazania szyby - usterka w obwodzie

B2516 Błąd ponownie się ukazał zaraz po kasacji, czy macie może jakieś sugestie od czego zacząć dodam jedynie że klima nabita i czujnik w nadkole sprawdzony gaz sie nie ulatnia. Nie wiem czego teraz się czepić a klima jak zbawienie z jasnego nieba od czwartku by się przydała.

Pozdrawiam

kurak22

  • Gość
Odp: klimatyzacja
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 15, 2015, 08:08:45 am »
B2516 Błąd ponownie się ukazał zaraz po kasacj
nawiew pracuje?