Dział Techniczny > XJ-40, XJ-81 (1986-1994)

[XJ40] Wgnieciony tylni zderzak

(1/2) > >>

Demo:
Witam, otoz jak w temacie, zaparkowalem auto, poszedlem do domu na 15 minut, wychodze a tu wgnieciony zderzak tylni (wyglada jakby motocykl lub skuter w niego wjechal) ale na szczescie nic nie peklo w wgniecenie nie jest glebokie lecz mnie drazni bo wyglada nieestetycznie.
Sprawa wyglada tak ze chrom leciutko wgnieciony a zderzak troche bardziej.
Ogolnie rzecz biorac zderzak mam praktycznie bez skazy takze szkoda by bylo go calego wymieniac a tym bardziej ze jak przegladalem internet to nie ma zadnego praktycznie zderzaka tylniego w dobrym stanie.

Takze po wstepnych ogledzinach sytuacja wyglada nastepujaco : belka jest wgnieciona, gume da sie naprostowac ale wpada do srodka bo wiadomo jest wgniecenie, podlozyli mi w to miejce material ktory uformowal gume tak ze jest rowno, tyle ze chromu nie ruszali a jest wgniecenie... da sie jakos naprostowac ten chrom ? jest to wgniecenie nieznaczne ale wizualnie widac i przeszkadza mi to strasznie. Nie wiem sam co mam robic bo wgniecenie zderzaka nie jest duze tylko na tyle male ze az szkaradne :D czy zostawic ta belke czy ja prostowac. Jakie sa tego koszty. Najbardziej martwi mnie ten chrom. Z gory dzieki za porady.

Demo:
Dzis zajrzalem do zakladu w ktorym zajmuja sie odnawianiem aut zabytkowych.
Takze po wstepnych ogledzinach facet powiedzial ze wiadomo belka do prostowania i ze ten chrom raczej da rade rowniez naprostowac bo nie wyglada to tragicznie. Jestem umowiony dopiero na 7 sierpnia bo pracownicy wyjezdzaja na urlopy.
 Jak bedzie po wszystkim to dam znac jak to wszystko wyszlo + podesle fote przed i po
 (jak w reklamie viziru :D)oraz podam cene za usluge.

katar83:
Chetnie zobacze jak ten chrom bedzie wygladal bo mam ten sam problem z przodu. Belke z tylu kiedys sam prostowalem z pomoca duzego mlotka  :-gwizd

Demo:
Zapytam z ciekawosci. Jak poszlo prostowanie belki ? Sa jakies widoczne nierownosci na zderzaku czy cos w tym stylu ? Bo motam sie nad opcja wymiany calego zderzaka bez zbednych ceregieli.

katar83:
Caly zderzak odnawialem, w zasadzie kazdy wlasciciel 40stki powinien to zrobic zanim chrom bedzie do wyrzucenia.

Tak wygladal moj, praktycznie wszedzie pordzewialy.



Belka:



Chrom:



Czyszczenie:



Mocowania chromu:



Belka, prawie wyprostowana juz:



I z drugiej strony:



Boczki przygotowane, byly tragicznie pordzewiale, ale nie na wylot na szczescie:



Nawet te uzylem ponownie bo byly w jednym kawalku:



Chromy:





I wszystkie nowe srubki :)


Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej