Autor Wątek: Szum przy prędkości od 110km/h  (Przeczytany 1980 razy)

Offline lucas.lp

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 169
Szum przy prędkości od 110km/h
« dnia: Lipiec 02, 2015, 15:28:08 pm »
Panowie w moim Xie z 2003 slychac szum od drzwi kierowcy z górnej czesci przy lusterku. Na oko uszczelka jest ok. Czy to napewno nieszczelnosc?

enter84

  • Gość
Odp: Szum przy prędkości od 110km/h
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 02, 2015, 16:32:13 pm »
U mnie jest to samo i też za groma nie wiem co jest tego przyczyną...Takie rzeczy  :-tylko

Offline lucas.lp

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 169
Odp: Szum przy prędkości od 110km/h
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 03, 2015, 14:19:35 pm »
We wtorek moj mechanik bedzie szukał tego powodu. Jesli bedziesz szybszy to napisz

Offline bodi

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 605
Odp: Szum przy prędkości od 110km/h
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 04, 2015, 10:42:15 am »
U mnie też gdzieś w okolicach drzwi kierowcy coś szumi, ale słychać nawet przy niewielkich prędkościach, więc to raczej nie uszczelka. Uszczelkę obejrzałem i nie wygląda aby było coś z nią nie tak. Myślałem, że to może jakiś mały obiekt dostał się gdzieś pomiędzy szybę i jakiś element drzwi i ociera w czasie jazdy, ale też nie do końca mnie ta teoria przekonuje, bo próbowałem uchylać lekko okno, trochę je ponaciskałem, poprzesuwałem i nie dało to efektu. Na teraz nie mam czasu ani chęci zdejmowania boczka drzwiowego, a bez tego na pewno nie  uda się zdiagnozować przyczyny tego hałasu. Dodam jeszcze, że u mnie nie jest to typowy świst uszczelki, a bardziej takie cierczenie jakby coś pod wpływem drgań o siebie ocierało.
2004 X-Type V6 3.0 AWD Automatic Black on black

Offline Kakashi

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 95
Odp: Szum przy prędkości od 110km/h
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 05, 2015, 10:31:01 am »
Łożysko koła. Chyba że jesteś pewny że to nie to.

A jak nie jesteś pewny, to podnieś auto tak żeby podejrzane koło można było swobodnie obrócić. Jak poczujesz wibracje delikatne albo szumy przy kręceniu oponą -> jest to łożysko walnięte.

Offline bodi

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 605
Odp: Szum przy prędkości od 110km/h
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 05, 2015, 22:47:47 pm »
Kakashi
jeżeli to była podpowiedź dla mnie to łożyska wymieniałem w tamtym roku, więc to nie to
2004 X-Type V6 3.0 AWD Automatic Black on black

cyberda

  • Gość
Odp: Szum przy prędkości od 110km/h
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 06, 2015, 02:11:42 am »
To że były wymieniane rok temu o niczym nie świadczy - lepiej sprawdź to nic ie kosztuję, a lepiej mieć pewność ...
Wystarczy źle założyć i ich żywotność znacznie się skraca - przechodziłem kiedyś ten temat w innym aucie (3 razy wymieniałem w ciągu roku, a właściwie wymieniali mechanicy-magicy)

Offline Kakashi

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 95
Odp: Szum przy prędkości od 110km/h
« Odpowiedź #7 dnia: Lipiec 06, 2015, 07:55:07 am »
Kakashi
jeżeli to była podpowiedź dla mnie to łożyska wymieniałem w tamtym roku, więc to nie to

A ty jesteś pewny że to nie jest po prostu powietrze przeciskające się przez układ klimatyzacji? :D

Offline lucas.lp

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 169
Odp: Szum przy prędkości od 110km/h
« Odpowiedź #8 dnia: Lipiec 07, 2015, 07:17:41 am »
Panowie na oko jedyne co spostrzegłem to minimalne obluzowanie wysięgnika szerokosci otwarcia drzwi. Ale boje sie ze jednak ....mam pół oś do wymiany i to jest jedna z konsekwencji