Autor Wątek: problem z hamulcami, rozmiar tarcz  (Przeczytany 2482 razy)

zazul_yo

  • Gość
problem z hamulcami, rozmiar tarcz
« dnia: Czerwiec 23, 2015, 23:25:04 pm »
problemow  z hamulcami ciag dalszy, oddalem wczoraj na caly dzien do jaga na diagnoze wibracji kierownicy (po raz kolejny) samochod i z diagnozy wynika ze moj samochod chyba jest po remapie bo jak to okreslili jest zbyt szybki i dlatego hamulce sie przegrzewaja a do tego nie mogli dostac sie do odczytow po podlaczeniu kompa, co swiadczy o modyfikacjach (chyba), tarcze sa przegrzane i znieksztalcone i tego gwarancja nie obejmuje... ale na 100% nie moga stwierdzic czy remap byl... innych tarcz tez nie moga mi zamontowac... moje pytania do Was:
1. bylem dziasiaj u znajomego mechanika i on powiedzial ze juz wiele razy reklamowal przegrzane hamulce i zawsze reklamacje uznawano (oczywiscie po krotkim okresie od zalozenia, a nie po roku),, wiec jak jest naprawde, da sie reklamowac czy nie?
2. rozmiar tarcz w xf s 2010 portfolio to 326x30? bo chyba musze wziasc sprawy w swoje rece i sam kupic porzadny sprzet...

Offline niewaskieauto

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.725
  • piękność dnia postrach nocy
Odp: problem z hamulcami, rozmiar tarcz
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 24, 2015, 00:32:09 am »
jestem mechanikiem i nigdy nie miałem problemu z reklamacją ale to był krotki czas od montażu ok 1 miesiąc i 1 tyś km bo jeśli coś   z nimi było nie tak to już po tym okresie to wyszło po dłuższym czasie np. ok roku jest dupa nic nie zrobisz i jeszcze jedno ważne to fachowy montaż z zachowaniem procedury.
była zielona bestia 300km s type 4.2  V8
był saab 95 2.3 turbo 220km
był citroen c5 3.0 V6 207 km
jest alfa romeo 166 2.5 V6 190 km
i kilka jaguarów do serwisu
będzie x350 super V8 400KM

zazul_yo

  • Gość
Odp: problem z hamulcami, rozmiar tarcz
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 24, 2015, 11:42:25 am »
pomiedzy wymiana tarcz a pierwsza wizyta w serwisie w sprawie wibracji na kierownicy minelo okolo 1,5 miesiaca i 2000 km, czyli troszeczke wiecej niz Ty napisales... w ekspertyzie napisali "Found details on ECM missing indicating car has been remapped" na ile ta informacja daje pewnosc ze samochod jest po chipie? i czy z powodu chipu i zwiekszenia mocy traci sie mozliwosc reklamacji tarcz i innych czesci?

Offline niewaskieauto

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.725
  • piękność dnia postrach nocy
Odp: problem z hamulcami, rozmiar tarcz
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 24, 2015, 12:56:59 pm »
To czas i kilometry jest ok a co to za firma tych klamotów i tak mniej więcej ile kosztowaly bo moze to tylko taki unik firmy bo taka ekspertyza to wartosc tych części przewyższa bo jak niby czipowanie wplywa na chamulce poza tym że szybciej sie rozpedza to nic innego  sie nie dzieje chyba że latasz po 300 km/h ipotem cheble do spodu ale i tak powinno to skutkować zagotowaniem plynu lekimi biciami po zagrzaniu a jak wszystko ostygnie to wraca do normy ja juz mialem troche doczynienia z wyscigami i szykowalem auta wiem jak hamulce w autach o podniesionej mocy sie zachowuja  te fabryczne poza tym że ich skutecznosc jest slaba i temperatury je wykanczaja to i tak chwile wytrzymaja a w cywilnej jezdzie nawet po czipie musza dac rade. Sory za bledy pisze  z telefonu
była zielona bestia 300km s type 4.2  V8
był saab 95 2.3 turbo 220km
był citroen c5 3.0 V6 207 km
jest alfa romeo 166 2.5 V6 190 km
i kilka jaguarów do serwisu
będzie x350 super V8 400KM

zazul_yo

  • Gość
Odp: problem z hamulcami, rozmiar tarcz
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 24, 2015, 13:15:02 pm »
po torze nie jezdze takze zadne ekstremalne wykorzystanie tarcz nie mialo miejsca, wymienialem w oficjalnym serwisie jaguara w UK....

Amator ze hey

  • Gość
Odp: problem z hamulcami, rozmiar tarcz
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 24, 2015, 16:45:43 pm »
Daj spokój, a co ma piernik do wiatraka, ze auto było "zawirusowane"?

Sam mam takiego zawirusowanego kociaka, tarcze seryjne i żadnych problemów nie ma - a lekkiej stopy nie mam :-wstyd

Rozmiar tarczy w 3.0D S to 355 mm.

Ewidentnie szukają argumentów na zrzucenie z siebie odpowiedzialności - tak to widzę.

Jeżeli tarcze się przegrzewają w normalnej jeździe to w pierwszej kolejności sprawdziłbym zaciski - może coś kleszczy i trzeba je zregenerować, następnie wężyki gumowe przewodu hamulcowego - czasami guma lubi się rozwarstwić i blokować przepływ płynu.

Offline Driv3rrrr

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 3.457
Odp: problem z hamulcami, rozmiar tarcz
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 24, 2015, 17:47:55 pm »
Niestety ASO mają to do siebie że prawie zawsze wine zwalają na użytkownika. Z hamulcami jest juz całkiem problem. Nie do udowodnienia czy wada fabryczna, montażu czy użytkownika auta.
AutoPro & Shop - tel. 796 260 092
Jest - Range Rover Sport 3.6 TDV8

Offline niewaskieauto

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.725
  • piękność dnia postrach nocy
Odp: problem z hamulcami, rozmiar tarcz
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwiec 25, 2015, 08:31:51 am »
Aso jaga w uk i wszystko jasne a myslisz ze  jak sie dowiedzieli o czipie bo to aso jaga a ta weryfikacja tarcz to fikcja
była zielona bestia 300km s type 4.2  V8
był saab 95 2.3 turbo 220km
był citroen c5 3.0 V6 207 km
jest alfa romeo 166 2.5 V6 190 km
i kilka jaguarów do serwisu
będzie x350 super V8 400KM

zazul_yo

  • Gość
Odp: problem z hamulcami, rozmiar tarcz
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwiec 25, 2015, 12:26:22 pm »
dzieki za odpowiedzi Panowie, juz chcialem odpuszczac ale zmotywowaliscie mnie i naskrobalem maila do biura skarg i zobaczymy co z tego wyniknie, oczywiscie dam znac, pozdrawiam

Offline niewaskieauto

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.725
  • piękność dnia postrach nocy
Odp: problem z hamulcami, rozmiar tarcz
« Odpowiedź #9 dnia: Czerwiec 25, 2015, 15:07:28 pm »
Trzymam kciuki :-tylko
była zielona bestia 300km s type 4.2  V8
był saab 95 2.3 turbo 220km
był citroen c5 3.0 V6 207 km
jest alfa romeo 166 2.5 V6 190 km
i kilka jaguarów do serwisu
będzie x350 super V8 400KM