Autor Wątek: Głośniki do XJ40  (Przeczytany 1567 razy)

windosek

  • Gość
Głośniki do XJ40
« dnia: Czerwiec 29, 2015, 00:43:02 am »
Witajcie.
Wiem że parę osób borykało się z tematem audio w XJ40, ale nie mogę odnaleźć konkretnej porady.
Radio zostaje fabryczne nie wymieniam, chcę tylko wymienić głośniki w drzwiach oraz te pod tylną kanapą - i tu pytanie wprost - co polecacie bez zbędnego kombinowania czyli chcę usunąć stare a wsadzić nowe.
Druga kwestia jak podłączone powinny być głośniki z pod kanapy? bo aktualnie nie są wcale podłączone :/

Może potraficie mi także poradzić gdzie w Poznaniu udać się na montaż tego wszystkiego?

Z góry dziękuję za pomoc.

iroc5.7

  • Gość
Odp: Głośniki do XJ40
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 03, 2015, 22:55:33 pm »
Ja wymieniałem u siebie te niby subwoofery pod kanapą; wyjąłem oryginalne, wziąłem na miarę do sklepu z audio i kupiłem identyczny rozmiar, już teraz nie pamiętam jaki, JVC takie najlepiej pasujące na niskotonowe, bo to ważne; jednodrożne z miękkim zawieszeniem i w miarę dużym skokiem membramy. Tam jest fabrycznie jakiś filtr, bo obcina wysokie tony i nawet nieźle to gra, ale bez rewelacji, ogólnie to bez rewelacji u mnie i nie wiem czy xj40 jest taki mało akustyczny czy też to wina słabego radia i słabych głośników w drzwiach, ale chyba i jedno i drugie, bo głośniki małe i mimo woofera pod kanapą to brak miejsca na syczki. A tapicerki drzwi zdejmowałem, w innym celu zresztą, to ciężka sprawa, kiepsko rozwiązane do demontażu zwłaszcza w starym aucie.
życzę powodzenia :)