Dział Techniczny > XJ-40, XJ-81 (1986-1994)

Problem z silnikiem

(1/4) > >>

koniu:
Witam ostatnio przejechałem jagiem około 100 km jak już wracałem zaczął na początku przerywać , szarpać zaświecił się na chwilę "check engine" później kontrolka zgasła.  Dojechałem do domu jak teraz zapalam to silnik chodzi bardzo nierówno na bardzo niskich obrotach, czasami gaśnie. Problem zarówno na benzynie jak i na gazie. Moje podejrzenie- czujnik położenia wału. A może coś innego?

Jaguar XJ6:
Check Engine może powodować uszkodzona przepływka , czujnik temperatury powietrza , czujnik CTS ( czujnik temperatury silnika ) . Czujnik położenia wału teoretycznie też , ale nie zawsze . Spróbuj odłączyć akumulator ( żeby błędy się skasowały ) . Po podłączeniu odpal auto i zobacz jak wtedy będzie silnik chodził . Jeśli po resecie wywali check-a , to sprawdź na kompie pokładowym czego się on tyczy ( kod błędu ) .

koniu:
kod fuel fail 12 - czyli co przepływomierz?

Jaguar XJ6:
Wyświetlenie kodu 12 oznacza, że sygnał z przepływomierza (MAF) jest poza dopuszczalnym zakresem. Kod jest generowany jeśli spełniony jest jeden z następujących warunków:

- napięcie wyjściowe MAF jest niższe od 0.4V lub wyższe od 4.5V
- obroty silnika w zakresie 400-3000 obr/min
- stan ten utrzymuje się przez min. 5 obrotów wału korbowego
Po wyświetleniu kodu silnik pracuje w trybie awaryjnym. W celu ustalenia parametrów pracy, ECU korzysta z sygnału dostarczanego przez potencjometr przepustnicy (TPS) zamiast z MAF.

Możliwe przyczyny:

- przerwa lub zwarcie w obwodzie pomiędzy ECU a MAF
- wysoka rezystancja połączenia pomiędzy ECU a MAF (zanieczyszczony konektor MAF)
- przerwa w obwodzie pomiędzy głównym przekaźnikiem zasilającym (12V) a MAF
- uszkodzony MAF


Jeśli masz ten kod , to wszystko wskazuje na problem z przepływką . Kiedyś miałem ten kod , ale wystarczyło rozebrać przepływomierz i delikatnie wyczyścić .

koniu:
Odpiąłem przepływomierz i o dziwo auto działa dobrze. Obroty ok nie falują i na dobrym poziomie. Dodam że kilka miesięcy temu wymieniałem przepływomierz ( na używany)  bo na wcześniejszym falowały obroty .  Mam jeszcze pytanie czym i jak czyścić przepływomierz?

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej