Autor Wątek: Problem z hamulcem postojowym  (Przeczytany 4062 razy)

termit_tm

  • Gość
Problem z hamulcem postojowym
« dnia: Kwiecień 19, 2015, 13:18:10 pm »
Mam problem z hamulcem postojowym - przynajmniej tak mi się wydaję, ostatnio dosyć często hamulec nie chce się opuści przez co nie mogę przełączyć  skrzyni na D, jedyne wyjście to wyłączenie zapłonu i kolejna próba. Zazwyczaj za którymś razem odpuszcza jednak jest to dosyć upierdliwe, czy ktoś miał już podobny problem ? gdzie szukać przyczyny, ewentualnie czy można wyłączyć całkowicie hamulec postojowy ?

Offline Driv3rrrr

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 3.457
Odp: Problem z hamulcem postojowym
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 19, 2015, 13:32:43 pm »
A jeśli nie odpuszczasz go przyciskiem tylko wbijasz od razu na D to odpuszcza?? No i jeśli auto stoi zazwyczaj na prostym podłożu to nie zaciągaj czyli - wyłączasz silnik, wciskasz przycisk i w czasie gdy trzymasz wyjmujesz kluczyk. Hamulec wtedy się nie zaciąga. Ja bardzo rzadko zaciągam bo auto zazwyczaj stoi na równym poziomie
AutoPro & Shop - tel. 796 260 092
Jest - Range Rover Sport 3.6 TDV8

Offline dominx1989

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 41
  • JagFan
Odp: Problem z hamulcem postojowym
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 19, 2015, 16:43:22 pm »
Można wyprogramować hamulec ręczny z komputera. Dobremu elekto-mechanikowi nie powinno to zająć dużo czasu. Elektryczny ręczny to w Jaguarze jakaś pomyłka. ( mam na myśli trwałość podzespołów). Sam ostatnio właśnie wypiąłem, pomimo tego że jest sprawny, to przy zaniku zasilania np. wymiana akumulatora, wywala błędy i trzeba jeździć do mechanika na programowanie układu.

Co do Twojego problemu to zacząłbym od sprawdzenia modułu wraz z czujnikami położenia. Najlepiej podmienić ze sprawnym i spróbować wtedy. Niestety wiąże się to z wizytą u mechanika i rozebraniu części tyłu auta.
PEUGEOT 205 1.9 PB > PEUGEOT 306 1.8 PB > JAGUAR S-TYPE 3.0 V6 PB + NISSAN NV200 1.5dci + BMW 2 220d

Offline filar12

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 887
  • http://lpg-lodz.pl/
Odp: Problem z hamulcem postojowym
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 19, 2015, 20:20:32 pm »
W renault to też wielki problem pierwsze espasy blokowały się zamarzały itp.
http://lpg-lodz.pl/

KIEDYŚ był S-type 1999r 3.0 V6 "sreberko" napędzane LPG ;-) następnie X350 4.2l +LPG oczywiście ;-), S-type 2002r Fl 3.0L LPG, X350 3.0L LPG ;-),teraźniejszość X358LWB 4,2 LPG.

Offline Driv3rrrr

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 3.457
Odp: Problem z hamulcem postojowym
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 19, 2015, 20:24:38 pm »
Po odpieciu aku nie trzeba jechać nic programowac. Wciskamy hamulec, przycisk ręcznego do góry i zaprogramowane
AutoPro & Shop - tel. 796 260 092
Jest - Range Rover Sport 3.6 TDV8

termit_tm

  • Gość
Odp: Problem z hamulcem postojowym
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 19, 2015, 20:24:49 pm »
dźwignia jest zablokowana jeśli nie opuszczę hamulca, chociaż czasami gdy nie chce puścić to udaje się wbić D i wtedy odrazu słychać że hamulec puszcza,

Driv3rrrr - możesz jeszcze raz napisać co robić żeby hamulec się nie zaciągał ? mam jednocześnie wcisnąć przycisk od hamulca i wyciągać kluczyk ?

Offline Driv3rrrr

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 3.457
Odp: Problem z hamulcem postojowym
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 19, 2015, 20:27:42 pm »
Dokładnie - wciskasz przycisk i gdy go trzymasz wyciągasz kluczyk
AutoPro & Shop - tel. 796 260 092
Jest - Range Rover Sport 3.6 TDV8

Offline piotrek1968

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 21
Odp: Problem z hamulcem postojowym
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 20, 2015, 15:17:30 pm »
Witam, miałem ten sam problem z ręcznym - pomogła wymiana na inny (jest przy tym trochę zachodu - trzeba opuścić tylne zawieszenie) siłownik wraz z linkami kupiłem od forumowicza ( koszt około 300 zł + 150 za przełożenie) Doraźnie można wyciągnąć wtyczki ze sterownika ręcznego (skrzynka  pod prawym boczkiem w bagażniku - trzeba odkręcić jedną śrubkę i odchylić tapicerkę) Po tym zabiegu ręczny nie będzie działał, zapali się żółta kontrolka od ręcznego i wyświetli komunikat o awarii ręcznego na wyświetlaczu- poza tym można jechac. :)

termit_tm

  • Gość
Odp: Problem z hamulcem postojowym
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 19, 2015, 10:31:25 am »
udało mi się rozwiązać problem z hamulcem, powód okazał się tak błahy że wstyd się przyznać, winowajcą był czujnik przy pedale hamulca, styki lekko się odgięły i nie zwierał dokładnie wystarczyło rozebrać szary czujnik przy pedale i lekko dogiąć styki i hamulec bez problemu zwalnia się za każdym razem  :-tylko :-tylko