Autor Wątek: Falujący silnik jak zimny  (Przeczytany 3694 razy)

marsjaningn

  • Gość
Falujący silnik jak zimny
« dnia: Lipiec 02, 2014, 09:34:12 am »
witam
Mam kotka x+type 2.2 diesel z 2007 roku

Zauwazyłem że na zimnym silniku na luzie lekko faluje, oraz jak włącze klimatyzacje too silnik głośniej pracuje, coo może być przyczyna tego stanu rzeczy ??

Na ciepłym silniku wszystko chodzi OK, chyba ze klima włączona too na postoju słychać jak od czasu do czasu cos głośniej pracuje ( jakby sie jakies obciązenie dla silnika włączało )

Oleje filtry wymienione
Egr czysty
DPF OK
Pasek wieloklinowy wymieniony



Offline gonzo7

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 804
Odp: Falujący silnik jak zimny
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 02, 2014, 09:50:35 am »
pytanie czy z napinaczem paska jest wszystko ok.
przy ciepłej temperaturze jest on bardziej elastyczny i tłumi drgania - na zimnym trardym pasku bije mocno i słychac falowanie.
ponoć sprężyna  wnapinaczu potrafi się przekrzywić i zabardzo lata / ewentualnei rolka napinająca jest pod kątem do paska.

nei sadze by był to problem z samym silnikiem co jest dobra wiadomoscią :) no chyba ze wraz z falowaniem zmieniają się obroty

marsjaningn

  • Gość
Odp: Falujący silnik jak zimny
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 02, 2014, 10:29:00 am »
nie obroty stoją na tym samym poziomie, tylko lekkie falowanie
czyli przyczyna to na 90% rolka napinacza ??
jakiś zamiennik sie nada czy oryginał trzeba kupić ??

Offline gonzo7

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 804
Odp: Falujący silnik jak zimny
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 02, 2014, 11:14:31 am »
skoro sobroty stoja w miejscu a slychac falowanie to raczej będzie to

wygląda na to że osprzęt paska dla 2,0D i 2,2D sa identyczne (ja mam 2,0D i do 2,2D nigdy nir zglądałem)
http://allegro.pl/napinacz-paska-klinowego-ford-transit-mondeo-i4369122259.html
tu niby twierdzą, ze tak ale lepiej to sprawdzić jeszcze
(trzeba by bylo dopytac sprzedającego czy to jest komplet jak ze zdjęcia czy tylko jakaś częśc)

co do rolki - nie dam Ci gwarancji, ze 90% to rokla... jaśli tak to jest ich kilka (nie sadze by było to koło pasowe bo prawdopodobieństwo małe
moze być równie dobrze sprężyna
ale generalnie tam szukaj problemu
http://allegro.pl/kolo-pasowe-napinacz-pasek-ford-mondeo-2-0di-16v-i4377016759.html
tu jest ładne zdjęcie wszystkich elementów

chyba rozebrał bym ro i zobaczył co wygląda dość dziwnie, na pewno wywalił obudowę silnika i patrzał gdzie drga najbardziej

a z ciekawości jaki przebieg masz? do 200K nie pwowinno raczej nic takiego się objawiać

enter84

  • Gość
Odp: Falujący silnik jak zimny
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 02, 2014, 11:39:23 am »

Na ciepłym silniku wszystko chodzi OK, chyba ze klima włączona too na postoju słychać jak od czasu do czasu cos głośniej pracuje ( jakby sie jakies obciązenie dla silnika włączało )

Zawsze jak włączasz klimę to na postoju będzie lekko zauważalny spadek obrotów,a to przez załączenie się sprężarki klimatyzacji,a ona w pewnym stopniu obciąża silnik,przez co wzrasta spalanie...

Cytuj
DPF OK
Masz auto z 2007 i masz DPF?u mnie jest auto z czerwca 2007r. i takowego DPF-a nie posiadam...do tej pory byłem przekonany,że wprawadzany był od 2008r.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 02, 2014, 11:50:16 am wysłana przez enter84 »

marsjaningn

  • Gość
Odp: Falujący silnik jak zimny
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 02, 2014, 12:38:22 pm »


Cytuj
DPF OK
Masz auto z 2007 i masz DPF?u mnie jest auto z czerwca 2007r. i takowego DPF-a nie posiadam...do tej pory byłem przekonany,że wprawadzany był od 2008r.
[/quote]

jest to wersja executive ( Full ) i ma DPF :( ale nikt go nie potrafi usunąć jak narazie :(

Offline gonzo7

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 804
Odp: Falujący silnik jak zimny
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 17, 2014, 15:18:03 pm »
hej, marsjaningn
i udalo się namierzyć element powodujący drgania?
ciekaw jestem czy da się wytypować element, któy zawsze w takiej sytuacji odpowiada za ten problem

marsjaningn

  • Gość
Odp: Falujący silnik jak zimny
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 12, 2015, 16:24:46 pm »
falującego silnika nie zrobiłem :( ale drgania to rolka napinacza i pasek

ps: pomóżcie z tym falowaniem silnika:

Jak jest chłodno i zimny silnik falowanie jest wyczuwalne, jak jest ok 15-20 stopni już nie ma tego efektu ( moze troszeczke z 10s )

Wymieniłem już: sprzęgło, regulator cisnienia paliwa, usunąłem DPF

I nikt nie może dojść do tego :( zostało jeszcze sprawdzenie wtrysków ale to koszt 600zł :( a coo jezeli to nie wtryski ?? ( myślę ze wtryski cały czas by marudziły a nie jak zimno jest )


« Ostatnia zmiana: Maj 12, 2015, 17:07:17 pm wysłana przez Choina »

Offline Driv3rrrr

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 3.457
Odp: Falujący silnik jak zimny
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 12, 2015, 21:18:42 pm »
może zrób na początek test przelewowy, wyjdzie tyle co koszt rurek i strzykawek albo pojemnikow 100ml
AutoPro & Shop - tel. 796 260 092
Jest - Range Rover Sport 3.6 TDV8