Autor Wątek: przewody paliwowe i hamulcowe  (Przeczytany 1892 razy)

Offline natalinka

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 52
przewody paliwowe i hamulcowe
« dnia: Kwiecień 27, 2015, 10:48:34 am »
witam, mam takie pytanko, a mianowicie podczas oględzin samochodu od  spodu mechanik stwierdził że mam bardzo przerdzewiałe przewody paliwowe i hamulcowe. i o ile hamulcowe chce mi zmienić na miedziane i chyba to jest dobre rozwiązanie to w kwestii przewodów paliwowych zastanawiam się czy obcięcie rurki metalowej i wstawienie węża gumowego i filtra przepływowego bo chyba tak go określił jest bezpieczne. chce tak zrobić ponieważ stwierdził, że rurka paliwa i tak się złamie jak będzie odkręcał filtr. ogólnie chodzi mi o to czy ta jego koncepcja jest bezpieczna. Teoretycznie z rurką metalową też może się coś  stać.

Offline Yoohas

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.287
Odp: przewody paliwowe i hamulcowe
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 29, 2015, 08:11:30 am »
Różne są opinie na temat miedzianych przewodów. Są na pewno najtańsze i najłatwiej się formują. Ale gdzieś na stronach niemieckich lub amerykańskich można przeczytać, że auta z takimi przewodami nie przechodzą przeglądów. I podobno źle pracują w układzie z ABS.

Ja wziąłbym przynajmniej miedziowo - niklowe.

A w ogóle to akurat odbudowuję sobie jedno auto i tam daję takie jak oryginalnie - stalowe w osłonie PCV.

Co do paliwowych - nie wiem na czym polega problem - niech ten mechanik wymontuje stary przewód i dorobi nowy taki sam. Można zamiast sztywnych kupić elastyczne i zamontować na opaski zaciskowe. Do tego kupujesz nowe mocowania do karoserii i jest git. Pytanie, czy chcesz mieć tak, jak w oryginale.

Ewentualnie dobrze sprawdzi się tekalan jako przewód paliwowy.
Sam sobie w ¿yciu jako¶ nie radzê, Wiêc Biuro Porad dla innych prowadzê.

Offline natalinka

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 52
Odp: przewody paliwowe i hamulcowe
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 29, 2015, 08:42:55 am »
Dzięki za podpowiedź, muszę z nim pogadać bo wydaje mi się że te jego rozwiązania są dla niego po prostu wygodniejsze ale z tego co mi napisałeś to wydaje mi się że jednak nie do końca dobre.