Autor Wątek: Nie odpala  (Przeczytany 8643 razy)

Barman

  • Gość
Odp: Nie odpala
« Odpowiedź #15 dnia: Kwiecień 28, 2015, 21:59:00 pm »
Na szczęście pomyslalem i jeszcze nie wykrecilem swiec a olej już jest usunięty  ;) Jutro pojade zamowic uszczelniacze i chyba kupie nowe swiece bo nie wiem kiedy były wymieniane  :)

Offline grzechch

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 663
Odp: Nie odpala
« Odpowiedź #16 dnia: Kwiecień 28, 2015, 22:25:03 pm »
Trzeba pamiętać by zawsze usuwać olej jeżeli jest go dużo bo jeżeli wpłynie do cylindra to jeżeli tłok będzie w sprężaniu  to przy odpaleniu  korbowód może wyjść bokiem gdyż olej sie nie spręży. Widziałem ostatnio dwa takie silniki i dwie zdziwione twarze właścicieli.

Offline katar83

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.000
Odp: Nie odpala
« Odpowiedź #17 dnia: Kwiecień 29, 2015, 02:55:40 am »
Mam takie pytanie. Czy przed wykręceniem świec wyciągnąłeś olej, którego jak napisałeś było bardzo dużo. Jeżeli nie i cały olej wpłynął do cylindrów to bardzo źle i grozi ci wymiana silnika jeżeli nie będziesz miał szczęścia.

Bez przesady, nie straz ludzi. Nie ma absolutnie zadnej szansy na taka usterke w Jagu.

Offline p123

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 480
  • XJ8 3.2 Executive 1999
Odp: Nie odpala
« Odpowiedź #18 dnia: Kwiecień 29, 2015, 10:55:34 am »
Dlaczego w Jagu jest to absolutnie niemożliwe ? - objętość oleju zebranego wokół świecy jest zdecydowanie mniejsza od objętości komory spalania ?
Niestety kiedyś w Omedze 2.5 DTI turbina wyssała olej z miski i wpompowała go do cylindrów. Korbowody co prawda nie wyszły mi bokiem ale po zgaszeniu dymiącego jak nie wiem co auta rozrusznik nie był w stanie zakręcić silnikiem. Po naprawie tego bałaganu czyli po dwukrotnej regeneracji turbiny i wcześniejszym wyssaniu oleju z cylindrów przez otwory po wtryskach, auto nigdy już nie odzyskało pełnej sprawności. Zrobiło się mułowate, nie mierzyłem ciśnienia ale przeczuwam - choć trudno w to uwierzyć , że mogły ugiąć się korbowody.
Piotr

Offline Hooyeman

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 83
Odp: Nie odpala
« Odpowiedź #19 dnia: Kwiecień 29, 2015, 12:51:09 pm »
przeczuwam - choć trudno w to uwierzyć , że mogły ugiąć się korbowody.
Piotr
nie mogły

Barman

  • Gość
Odp: Nie odpala
« Odpowiedź #20 dnia: Kwiecień 29, 2015, 15:55:32 pm »
Mam kolejne pytanko  :) Bylem w sklepach motoryzacyjnych w moim miescie i powiedzieli mi ze nie ma opcji by zamowic uszczelniacze i uszczelke pod pokrywe zaworowa i jedynie moge sprobowac w serwisie Jaguara. Ma ktos moze jakies namiary na sklep gdzie moge nabyc te czesci? Z gory dziekuje i pozdrawiam.

Offline katar83

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.000
Odp: Nie odpala
« Odpowiedź #21 dnia: Kwiecień 29, 2015, 16:20:03 pm »

Offline p123

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 480
  • XJ8 3.2 Executive 1999
Odp: Nie odpala
« Odpowiedź #22 dnia: Kwiecień 29, 2015, 16:37:28 pm »
przeczuwam - choć trudno w to uwierzyć , że mogły ugiąć się korbowody.
Piotr
nie mogły



no nie wiem ...

« Ostatnia zmiana: Kwiecień 29, 2015, 21:46:58 pm wysłana przez Choina »

Offline jazabek wacław

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 693
Odp: Nie odpala
« Odpowiedź #23 dnia: Kwiecień 29, 2015, 17:15:12 pm »
Mam kolejne pytanko  :) Bylem w sklepach motoryzacyjnych w moim miescie i powiedzieli mi ze nie ma opcji by zamowic uszczelniacze i uszczelke pod pokrywe zaworowa i jedynie moge sprobowac w serwisie Jaguara. Ma ktos moze jakies namiary na sklep gdzie moge nabyc te czesci? Z gory dziekuje i pozdrawiam.

Link do sklepu masz na tej stronie, temat poruszany 100 razy. Myślenie i opcja szukaj ma przyszłość.
Albert Einstein

Tylko dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat oraz ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej.


Offline grzechch

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 663
Odp: Nie odpala
« Odpowiedź #25 dnia: Kwiecień 29, 2015, 21:25:04 pm »
Oj koledzy jeszcze tak naprawdę nie widzieliście co olej z gniazda świec może zrobić z silnikiem. Więc zapraszam do Wałbrzycha to wam pokażę. I wówczas juże nie będziecie sie zastanawiać czy olej trzeba wybrać

tomek1212

  • Gość
Odp: Nie odpala
« Odpowiedź #26 dnia: Kwiecień 30, 2015, 21:33:05 pm »
Takie sytuacje z wygięciem korbowodów zdarzają się głównie wtedy gdy silnik pociągnie wodę do filtra powietrza, w czasie jazdy na biegu.  Olej mógłby spowodować to samo, ale rozrusznik nie ma na tyle siły aby zgiąć korbowód, jeżeli rzeczywiście przy wymianie świec dostałby się do komory spalania to w najgorszym przypadku podstempluje tłoki i rozrusznik nie obróci wałem.

Offline grzechch

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 663
Odp: Nie odpala
« Odpowiedź #27 dnia: Kwiecień 30, 2015, 22:05:34 pm »
Przyjedź i zobaczysz jak w oplu i fiacie korbowód sie urwał i wyszedł bokiem. Samochód ma cztery tłoki więc jeden zapewne zaskoczył a dalej juz poszło na zapłonie kolego nie na rozruszniku