Autor Wątek: Różnica w amortyzatorach sport i std  (Przeczytany 1518 razy)

Offline luko_j

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 616
Różnica w amortyzatorach sport i std
« dnia: Kwiecień 17, 2015, 22:46:08 pm »
Witajcie

pytanie krótkie.. Kiedyś jeszcze dawno temu zauważyłem, że mam z jednej strony z przodu amor sport a z drugiej std. Auto było uderzone w koło i gość przed moim zakupem tak wymienił..cóż wtedy jeszcze nie wiedziałem na co patrzeć w kocie.. ale auto sprawuje się idealnie więc się nie czepiam. Wracając do pytania. Czy jest różnica w twardości czy pracy tych amortyzatorów? Pytanie stąd się wzięło, że na przeglądzie na wykresach oba idą idealnie tak samo.. w tych samych miejscach zaczynają tłumienie i kończą.. Czy to więc pic na wodę czy jakaś inna ukryta tajemnica?
x-type 2004, 2.0d sport, srebrna sierść ;]

Offline Driv3rrrr

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 3.458
Odp: Różnica w amortyzatorach sport i std
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 17, 2015, 23:11:18 pm »
Główna różnica to moim zdaniem sprężyny, aczkolwiek idąc tym tokiem w amorze trzpień powinien być ciut krótszy - przystosowany do krótszych sprężyn. Ale strzelam - mówię na przykładzie Merola
AutoPro & Shop - tel. 796 260 092
Jest - Range Rover Sport 3.6 TDV8

eMWuGSM

  • Gość
Odp: Różnica w amortyzatorach sport i std
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 19, 2015, 16:38:35 pm »
Główna różnica to moim zdaniem sprężyny, aczkolwiek idąc tym tokiem w amorze trzpień powinien być ciut krótszy - przystosowany do krótszych sprężyn. Ale strzelam - mówię na przykładzie Merola
Pudło.
Mam STD i SPORT te same długości.

Sprężyny:
Przód inny kolor i jakby "ciaśniejsze"
Tył inny kolor i progresy (różna grubosć zwoju).

Tylna sport jest identyczna jak niebieska z Mondeo Kombi, jedynie w Mondeo była niebieska (Eibach) a tu zielona, ale srednica pręta i wymiary zwojów identyczne.