Autor Wątek: Czujnik przechyłu gdzie znajdę?  (Przeczytany 1286 razy)

prnit

  • Gość
Czujnik przechyłu gdzie znajdę?
« dnia: Kwiecień 14, 2015, 09:58:49 am »
Witam serdecznie. Mam takie pytanie, pokazal mi sie w aucie czyli x type 2005 rok blad czujnika przechylu tzw yaw sensor, na jednym z angielskich forum znanazlem informacje iz czujnik powinien byc za popielniczka, niestety nie moge go znalezc, czy mozecie mo powiedziec gdzie on dokladnie sie znajduje albo mam pytanie gdzie znajde serwisowke aby sobie samemu poszukac

Dziekuje

eMWuGSM

  • Gość
Odp: Czujnik przechyłu gdzie znajdę?
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 14, 2015, 19:07:52 pm »
Było na forum.
Poszukaj, sam pisałem.

prnit

  • Gość
Odp: Czujnik przechyłu gdzie znajdę?
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 17, 2015, 17:16:27 pm »
Dla potomnych bo informacja jest za popielniczką jest trochę mało dokładna i dlatego szukając tego cuda wyjąłem nawet radio bo nie mogłem tego znależć, a więc ten czujnik jest dokładnie na dole na wysokości popielniczki pod tymi białymi ciągiełkami do skrzyni biegów, słabo go widać, jest na dwóch śrubkach 10 które najlepiej odkręcić z boku z dołu (tapicerka po prawej i po lewej stronie schodzi bez problemu bo jest na zatrzaskach) trzeba tylko powyjmować te gąbki które tam są i luzik. Można to zrobić w 5 minut, radia nie trzeba demontować. Co do części ja znalazłem na allegro część o tym samym nr. katalogowym od Forda Mondeo i wszystko pasowało. Po wpięciu w kostkę kupionego czujnika błąd zniknął i temat załatwiony, dziwi mnie jedynie sytuacja kiedy ten czujnik który miałem się zepsuł..ni wpięć ni w dziesięć jadę sobie spokojnie koło 80kmh jak padał mocny deszcz i w pewnym momencie pokazał się błąd bez żadnej przyczyny.