Autor Wątek: swap x300 3.2 na xjr  (Przeczytany 1476 razy)

maras

  • Gość
swap x300 3.2 na xjr
« dnia: Kwiecień 28, 2015, 20:36:48 pm »
Witam
Może mógłby się wypowiedzieć ktoś na jakie mógłbym natrafić problemy przerzucając cały zestaw napędowy z xjr6 do x300 3.2?
tzn. silnik, skrzynia, wał, dyfer a w zasadzie cała trawersa przód i tył. Wiem, że na pewno trzeba będzie wymienić pompę paliwa na wydajniejszą, żeby nie trzeba było wymieniać całej wiązki dla dwóch pomp xjr.
teraz pytanie- jak wiadomo, trzeba wymienić komputer silnika, a więc:
czy wystarczy wypiąć ten z 3.2 i wpiąć ten z xjr czy trzeba wymienić całą kompletną wiązkę silnika?
i jak wygląda kwestia przekładki  asr? i gdzie jest montowana elektronika skrzyni biegów? bo 3.2 nie ma żadnej elektroniki skrzyni.
I czy są jeszcze jakieś szczególne trudności?
Bo z mechanicznego punktu widzenia to nie jest to nic szczególnie trudnego - mówię tu o kompletnym działającym aucie i przekładki z jednego do drugiego.



Offline Six

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 267
Odp: swap x300 3.2 na xjr
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 28, 2015, 20:52:31 pm »
Jak już swap na XJR, to z ręczną skrzynią ;D I wtedy odpada problem elektroniki.

maras

  • Gość
Odp: swap x300 3.2 na xjr
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 28, 2015, 23:39:45 pm »
myślałem o tym. Ale ręczna skrzynia jaga jest demna.. myślałem o 6cio biegowej z bmw e38 ale podejrzewam, ze to będzie mega rzeźba, żeby to dopasować.. Poza tym używam auta na codzień, robię jagiem jakieś 30-50 tys.km rocznie wiec automat bardziej mi podchodzi.