Autor Wątek: Wystrzal z przodu podczas szybkiej jazdy model 2007  (Przeczytany 1614 razy)

Van Horn

  • Gość
Wystrzal z przodu podczas szybkiej jazdy model 2007
« dnia: Kwiecień 03, 2015, 17:44:08 pm »
Koledzy podczas szybkiej jazdy ponad 140 km/h w s type silnik 2,7 D nagle uslyszalem wystrzal i lomot z przodu, chyba z lewej strony. Jakby opona strzelila normalnie. Sprawdzilem po zatrzymaniu i wszystkie opony sa ok!
Nie zauwazylem spadku mocy
Pozniej przyspieszenie bylo ok i zero problemow. Ale po przekroczeniu 120-130 km/h znow strzal i lomoty
W serwisie ogledziny nic nie wykazaly.
Macie pomysl o przyczynie problemu?
Bede wdzieczny za sugestie badz namiary na sprawdzony serwis kolo Warszawy lub Wroclawia.
Pozdrawiam

Offline aro

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 705
  • s-type 2000 manual lpg
Odp: Wystrzal z przodu podczas szybkiej jazdy model 2007
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 03, 2015, 19:09:29 pm »
Hmm...jedyne co mi przychodzi do głowy to..osłona silinika,moze jest gdzies naderwana i duzy pęd powietrza ją podwiewa i wtedy telepie ją a  jezeli jest luźna z przodu i "złapie" powietrze to ją przytrze o droge i moze to ten strzał jak opisales..

skyludwik

  • Gość
Odp: Wystrzal z przodu podczas szybkiej jazdy model 2007
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 03, 2015, 19:58:00 pm »
Witam! Miałem to samo w BMW! Osłona straciła jeden z kołków mocujących potem był huk jak by opona strzeliła i łomot. Zwolniłem i znikał... Zamieniłem plastikowy kołek na śrubkę i było ok.

Van Horn

  • Gość
Odp: Wystrzal z przodu podczas szybkiej jazdy model 2007
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 03, 2015, 21:53:10 pm »
Dzieki. Mieliscie racje !
Wyleciala 1 przednia sruba mocujaca oslone podwozia . I przy wiekszej predkosci sila wiatru lomotala oslona.
Tyle ze wsciekly jestem ze w oryginalnym serwisie Jaga w Lodzi nic nie znalezli i wypuscili mnie bez pomocy  :-thumpdown.
Dzieki za wskazowki !  :-thank

Offline aro

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 705
  • s-type 2000 manual lpg
Odp: Wystrzal z przodu podczas szybkiej jazdy model 2007
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 03, 2015, 22:06:16 pm »
W serwisie na to by wpadli jak by im komputer to wyświetlił:)) a diagnoza by byla-wymienić osłone..