Autor Wątek: tempomat nicht verfuegbar pomocy  (Przeczytany 4631 razy)

jagi75

  • Gość
tempomat nicht verfuegbar pomocy
« dnia: Marzec 28, 2015, 17:36:18 pm »
witam po zgaszeniu silnika pod sklepem po ponownym odpaleniu wyskoczył taki komunikat samochód kreci sie do niecałych 3 tysięcy i przerywa co to może byc?

Offline grzechch

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 663
Odp: tempomat nicht verfuegbar pomocy
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 28, 2015, 17:47:39 pm »
na początek odłacz klemę minusową na kilka minut. po paru minutach przytknij odpietą klemę minusową do plusowej. Potem podłacz na swoje miejsce i odpal samochód

jagi75

  • Gość
Odp: tempomat nicht verfuegbar pomocy
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 28, 2015, 17:55:24 pm »
Do odpietej plusowej?

Offline grzechch

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 663
Odp: tempomat nicht verfuegbar pomocy
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 28, 2015, 18:03:48 pm »
do przypietej plusowej. Jak komunikat będzie nadal po kilku minutach pacy silnika to trzeba podłaczyć kompa. Komunikat dotyczy tylko tempomatu, że jest niedostępny być może awaria. Obroty do 3 tysięcy to ograniczenie komputera w celu ochrony silnika np przy uszkodzeniu sondy lub zbyt ubogiej mieszanki ale wówczas powinien być jeszcze inny komunikat
« Ostatnia zmiana: Marzec 28, 2015, 18:09:21 pm wysłana przez grzechch »

Offline Driv3rrrr

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 3.458
Odp: tempomat nicht verfuegbar pomocy
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 28, 2015, 18:16:07 pm »
Z tym stykaniem klem to bym odpuścił. Wystarczy że odepniesz aby skasować pamięć krótkotrwałą. Stykanie oprócz iskrzenia nic nie da tak naprawdę.
AutoPro & Shop - tel. 796 260 092
Jest - Range Rover Sport 3.6 TDV8

Offline grzechch

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 663
Odp: tempomat nicht verfuegbar pomocy
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 28, 2015, 18:28:06 pm »
Jakie iskrzenie, o czym ty mówisz to usuwa z układu wszystkie ładunki elektryczne. Zawsze tak robię i nie ma problemów

jagi75

  • Gość
Odp: tempomat nicht verfuegbar pomocy
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 28, 2015, 19:20:48 pm »
Dzieki kolego pomogło. W moim jagu nie ma tempomatu dlatego zdziwilem sie ocb. Ostatnio mechanik wymienił mi sonde b2s2 ale nie mial kompa sprawnego zeby skasowac błąd moga byc tego jakieś następstwa?

Dolalem dzisiaj lubrykant jlm do gazu i po 3h mialem pusty zbiorniczek...
« Ostatnia zmiana: Marzec 28, 2015, 19:24:12 pm wysłana przez Choina »

Offline voitec

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 878
Odp: tempomat nicht verfuegbar pomocy
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 28, 2015, 22:36:03 pm »
Dzieki kolego pomogło. W moim jagu nie ma tempomatu dlatego zdziwilem sie ocb. Ostatnio mechanik wymienił mi sonde b2s2 ale nie mial kompa sprawnego zeby skasowac błąd moga byc tego jakieś następstwa?

Dolalem dzisiaj lubrykant jlm do gazu i po 3h mialem pusty zbiorniczek...
To raczej nic dobrego nie wróży. Nie wiem jaki tam masz zbiorniczek, ale jak tyle tego g* wlało się do silnika to niefajnie.
X-type 3.0 Estate '05 LPG
X-type 3.0 Sedan '01 LPG

Offline grzechch

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 663
Odp: tempomat nicht verfuegbar pomocy
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 28, 2015, 22:39:02 pm »
Też mi sie tak wydaje. Nic dobrego. Na cholerę ci ten lubrykant

jagi75

  • Gość
Odp: tempomat nicht verfuegbar pomocy
« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 29, 2015, 15:56:17 pm »
Panowie lubrykant był jak juz kupiłem  bo kupiłem jaga z gazem pobierał normalnie ale sie skończył po dolaniu wciągnął 300ml w pare godzin. gdzieś czytałem ze jag ma autodiagnoze a mozliwe ze po wymianie sondy błąd musze skasować komputerem?

Offline niewaskieauto

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.725
  • piêkno¶æ dnia postrach nocy
Odp: tempomat nicht verfuegbar pomocy
« Odpowiedź #10 dnia: Marzec 29, 2015, 18:16:51 pm »
czy przy zbiorniku z tym płynem jest takie pokrętło do ustawiania przepływu płynu bo może tam coś się popsuło i silnik go szybko wciągnął, bo to podciśnienie w kolektorze zaciąga ten płyn 
by³a zielona bestia 300km s type 4.2  V8
by³ saab 95 2.3 turbo 220km
by³ citroen c5 3.0 V6 207 km
jest alfa romeo 166 2.5 V6 190 km
i kilka jaguarów do serwisu
bêdzie x350 super V8 400KM

Offline voitec

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 878
Odp: tempomat nicht verfuegbar pomocy
« Odpowiedź #11 dnia: Marzec 29, 2015, 18:29:09 pm »
Ja tam uważam, że poza psychologicznym spokojem właściciela, to w niczym innym to nie pomaga.
X-type 3.0 Estate '05 LPG
X-type 3.0 Sedan '01 LPG

Offline grzechch

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 663
Odp: tempomat nicht verfuegbar pomocy
« Odpowiedź #12 dnia: Marzec 29, 2015, 20:23:48 pm »
dokładnie tak. Kolejny sposób na wyciąganie pieniędzy od kierowców

Offline bodi

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 605
Odp: tempomat nicht verfuegbar pomocy
« Odpowiedź #13 dnia: Marzec 29, 2015, 20:54:19 pm »
zgodziłbym się z dwoma przedmówcami
mam u siebie ten flash lube niby do czyszczenia wtrysków LPG, ale to jest raczej ściema

U nas tak to już jest, że próbują wmówić wszystko co jest im akurat na rękę. Podobnie było jak chciałem wymienić wkład filtra fazy lotnej LPG to mi "fachura" polecił zamontowanie innego typu z tzw. odolejaczem, bo po prostu nie miał wkładu. Zgodziłem się, bo miałem trochę nóż na gardle i nie miałem czasu szukać dość trudno dostępnego elementu. Następny gazownik za kilka miesięcy oczywiście twierdził, że to jest to pic na wodę fotomontarz...

O ile wiem to dawkowania płynu flash lube nie reguluje się (być może da się jakąś dawkę ustawiać z poziomu sterownika gazu z laptopa, ale manualnie nie ma takiej opcji przynajmniej u mnie).
2004 X-Type V6 3.0 AWD Automatic Black on black

Offline voitec

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 878
Odp: tempomat nicht verfuegbar pomocy
« Odpowiedź #14 dnia: Marzec 29, 2015, 21:26:14 pm »
zgodziłbym się z dwoma przedmówcami
mam u siebie ten flash lube niby do czyszczenia wtrysków LPG, ale to jest raczej ściema

U nas tak to już jest, że próbują wmówić wszystko co jest im akurat na rękę. Podobnie było jak chciałem wymienić wkład filtra fazy lotnej LPG to mi "fachura" polecił zamontowanie innego typu z tzw. odolejaczem, bo po prostu nie miał wkładu. Zgodziłem się, bo miałem trochę nóż na gardle i nie miałem czasu szukać dość trudno dostępnego elementu. Następny gazownik za kilka miesięcy oczywiście twierdził, że to jest to pic na wodę fotomontarz...

O ile wiem to dawkowania płynu flash lube nie reguluje się (być może da się jakąś dawkę ustawiać z poziomu sterownika gazu z laptopa, ale manualnie nie ma takiej opcji przynajmniej u mnie).
To jest zaciągane przez podciśnienie, więc może być regulacja przy samym zbiorniczku takim pokrętłem. Ja tam czytałem na innym forum wątek, w którym było przypuszczenie, że ten cały płyn smarujący zaciągany był tylko do jednego cylindra i to w zbyt dużej ilości. Generalnie kończyło się remontem silnika :-D
X-type 3.0 Estate '05 LPG
X-type 3.0 Sedan '01 LPG