Autor Wątek: Olbrzymie problemy z głowicą, proszę o pomoc ! :( Wejdź pomóż!  (Przeczytany 7289 razy)

PtK_

  • Gość
Witam serdecznie, jakiś czas temu a dokładnie 11 września zakupiłem Jaguara S-type z 2000 roku. Myślę, że to auto oglądało wielu użytkowników tego forum i nie zdecydowało się za zakup z paru względów.

Dokładnie chodzi o to auto



Wiadomo jak to człowiek kupuje samochód w szczególności Jaguara to działają emocje i ciężko mimo złych znaków się oprzeć.

Ale do rzeczy ..

Więc auto zakupiłem, jestem z Biłgoraja a Auto było w Kolbuszowej to jest odległość ok 100 KM. Cena to 8,000zł więc wiedziałem, że coś jest nie tak, ale przez telefon Pan wytłumaczył mi, iż tylko skrzynia biegów jest do renowacji a poza tym jakieś tam drobnostki typu nienabita klima, nieotwierająca się szyba czy niedziałający ręczny.

No więc pomyślałem że super okazja i zapytałem czy mam po niego przyjechać czy on mi go przywiezie. Powiedział, że ma lawete i może go przywieźć. Więc się zgodziłem. Zawiozłem do mechanika no i dobiliśmy targu. Aczkolwiek juz na samym poczatku cos mi nie pasowalo bo jak wsiadlem i go odpalilem to silnik nie chodzil do konca rowno i slyszalem taki podzwiek mechaniczny. I mi zgasl podczas proby zaparkowania. Nie za bardzo wiedzialem o co chodzi bo cale zycie jezdze automatem i nigdy czegos takiego nie mialem. No ale dobra zostawilem go mechanik mi zalatwil wszysutko ze skrzynia biegow i po ok. 2 miesiacach go odebralem. I tu sie zaczely problemy ..

Auto mi notorycznie gaslo, podczas przyspieszania nie mial mocy itp.
Wiec zawiozlem go do kolejnego mechanika i ciezko bylo zdiagnozowac co to jest ale w koncu sie udalo. Dzis jest 13 marca a ja jeszcze dobrze nie przejechalem sie po prawie pol roku moim nowym autem ;(


To co jest mi potrzebne to podobno jakis 16 zaworow ktore sa pokrzywione w glowicy i jakas plytka w glowicy ktora wystepuje ale kompletnie sie na tym nie znam i nie wiem gdzie tego szukac i jak to znalezc.. Czy jest ktos w stanie mi zaoferowac pomoc w skompletowaniu tych czesci ?
Bardzo mi zalezy na pomocy..

Moge podac numer vin auta
SAJAA01FXYGL83907
Czy ktos mial podobny problem ??

Chodzi o Jaguara S-type 4.0 v8 z 2000 roku.

Licze na wasza pomoc :(

Offline Driv3rrrr

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 3.458
Odp: Olbrzymie problemy z głowicą, proszę o pomoc ! :( Wejdź pomóż!
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 13, 2015, 16:47:17 pm »
Nie baw się w regenerację. Tak naprawdę nie wiadomo dokładnie co mu jest, do tego jest to silnik z powłoką z nikasilu - może tutaj też być problem.
Osobiście bym się rozglądał za używanym silnikiem z małym nalotem. Może w Szamotułach Pan Karol by pomógł, mają trochę Jagów na stanie z tego co z nim rozmawiałem bo brałem progi do swojego
AutoPro & Shop - tel. 796 260 092
Jest - Range Rover Sport 3.6 TDV8

PtK_

  • Gość
Odp: Olbrzymie problemy z głowicą, proszę o pomoc ! :( Wejdź pomóż!
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 13, 2015, 16:54:52 pm »
Silnik jest ok, jest to problem z głowicami na pewno bo widać było, że było coś robione zresztą gniazda były popalone i w zasadzie to jest na 99,9% problem bo skoro w głowicy jakieś zawory są pokrzywione i do tego płytki również to raczej trzeba ruszać w tą stronę. Poza tym nowy silnik to ok 4 tyś a tyle no po prostu obecnie nie mam ..

Offline Driv3rrrr

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 3.458
Odp: Olbrzymie problemy z głowicą, proszę o pomoc ! :( Wejdź pomóż!
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 13, 2015, 17:42:21 pm »
Ale za regenerację głowicy zapłacisz de facto niewiele mniej
AutoPro & Shop - tel. 796 260 092
Jest - Range Rover Sport 3.6 TDV8

PtK_

  • Gość
Odp: Olbrzymie problemy z głowicą, proszę o pomoc ! :( Wejdź pomóż!
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 13, 2015, 17:50:46 pm »
 :-[ no byc moze i masz racje, generalnie myslalem zeby namierzyc jakos te czesci ktore sa mi potrzebne, moze gdzies w anglii na ebayu ale jestem niestety zielony w tej kwestii wiec nie wiem jak sie do tego zabrac

Offline Driv3rrrr

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 3.458
Odp: Olbrzymie problemy z głowicą, proszę o pomoc ! :( Wejdź pomóż!
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 13, 2015, 18:39:37 pm »
Zawór dolotowy ma numer NCA2533BA, natomiast wydechowy NCA2532AA. Oba zawory mają podobną cenę i wynosi ona w granicach 20$/1 szt. Oryginał kosztuje krocie za 1 szt.  Uszczelki gniazd zaworów - też w granicach 20-25$/1 szt (numery NCE2522AA oraz NCE2521AA).. Sam komplet uszczelek to podejrzewam granice 1000zł (bo przecież jeszcze głowicy, kolektórów, pokrywy zaworów)

Także same graty to podejrzewam lekką ręką w granicach 2-2,5 tys zł. Planowanie + obróbka gniazd + robota myślę ze spoko kolejne 1,5 tys zł. Także jak byk trzeba szykować się na rząd 3,5-4 tys zł. I dalej nie wiadomo jak to będzie chodziło.
Aaa no i byłbym zapomniał - rozrząd do tego wszystkiego. Osobiście bym nie założył ponownie tego samego łańcucha. Także bite 6 tys trzeba liczyć.

Jeśli się mylę niech bardziej doświadczeni w Jagu skomentują ale moim okiem tak to wygląda.
AutoPro & Shop - tel. 796 260 092
Jest - Range Rover Sport 3.6 TDV8

dukigiant

  • Gość
Odp: Olbrzymie problemy z głowicą, proszę o pomoc ! :( Wejdź pomóż!
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 13, 2015, 18:53:47 pm »
Tak tylko wtrące ale se kolego narobiłeś w takim stanie to mozna kupic male tanie autko a nie Jaguara mysle ze drugie tyle w niego wsadzisz posłuchaj przedmówców kup silnik bedzie łatwiej i naprawdę życzę ci powodzenia i szcześcia bo bedzie ci potrzebne .Ja kupując swoją eskę nie sugerowałem się cena przepłaciłem z 5000 tys i jeżdże już 3 lata i żadnych problemów --nie warto czasami oszczedzać . Ale życzę ci naprawdę cierpliwości i uczciwych mechaników

Offline franiux

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 253
  • Rzeszów, podkarpackie
Odp: Olbrzymie problemy z głowicą, proszę o pomoc ! :( Wejdź pomóż!
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 13, 2015, 20:08:22 pm »
Chyba to auto widziałem na drodze parę razy koło Rzeszowa, ale dawno temu. Co do silnika to szukaj całego z pewnych rąk, myślę że taniej wyjdzie wymiana całego niż remont starego + będziesz miał części ze starego na przyszłość. Powodzenia
Jaguar XJR X350 4,2 V8 ,2004r.
Jaguar XJ L X351 3,0 V6, AWD, 2014r.
Peugeot 508sw 2.0 HDi, 2013r.

Offline niewaskieauto

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.725
  • piękność dnia postrach nocy
Odp: Olbrzymie problemy z głowicą, proszę o pomoc ! :( Wejdź pomóż!
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 13, 2015, 21:04:02 pm »
Oglodalem to auto w lipcu ladne foty gosc mial  auto wizualnie też ladne ale reszta szrot ja chcialem mu dac za niego 5 tysi nie bylo wiecej warte  a co do problemu  to tylko caly motor szukaj nie ma sensu bawic sie w remonty  ten silnik jest za drogi w czesciach a tymbardziej w robocie wiem o tym bo je naprawiam.kolega driw3rrrr dokladnie wyjasnil temat a ja dodam ze to nie wszystko bo jeszcze kilka zeczy dojdzie po drodze przy pracach możesz szukac kompletnej glowicy  i rozrządu może taniej bedzie ale czy dobrze.........
« Ostatnia zmiana: Marzec 13, 2015, 21:10:47 pm wysłana przez niewaskieauto »
była zielona bestia 300km s type 4.2  V8
był saab 95 2.3 turbo 220km
był citroen c5 3.0 V6 207 km
jest alfa romeo 166 2.5 V6 190 km
i kilka jaguarów do serwisu
będzie x350 super V8 400KM

Offline niewaskieauto

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.725
  • piękność dnia postrach nocy
Odp: Olbrzymie problemy z głowicą, proszę o pomoc ! :( Wejdź pomóż!
« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 14, 2015, 01:04:27 am »
kompletna głowica na allegro to koszt od 300 do 1000 pln te za 300 to śmietnik, ale ok 500 pln da rade, ale nadal twierdze że to kiepskie rozwiązanie to nie opel astra 1.6 8 zaworów tylko jag i tu nie ma półśrodków albo robić coś porządnie, albo nie brać sie za szmatoplastyke  no i jeszcze ta powłoka cylindrów nikasil fuj paskudztwo zacierały sie, dlatego ja jednak kupiłem 1 września 4.2 v8 po lifcie ten motor 4.0 miał jeszcze jeden problem napinacz łańcucha sie sypał to pewnie dlatego pogięło zawory i pamiętaj to jest układ v więc ma  dwie głowice. z  wątku rozumiem że tylko jedna jest trafiona, czy morze dwie. a i ważne te płytki to do regulacji luzu na zaworach bo tu nie ma chydrauliki wiec znowu trzeba to wziąć pod uwagę w kosztach. ja bym zrobił tak drugi silnik z gwarancją rozruchowa dobry mechanior poszukaj takiego w okolicy ( na forum jest taki dział książka warsztatów i sklepów)przed przekładką sprawdzić luzy na zaworach i do roboty.   
« Ostatnia zmiana: Marzec 14, 2015, 01:24:42 am wysłana przez niewaskieauto »
była zielona bestia 300km s type 4.2  V8
był saab 95 2.3 turbo 220km
był citroen c5 3.0 V6 207 km
jest alfa romeo 166 2.5 V6 190 km
i kilka jaguarów do serwisu
będzie x350 super V8 400KM

Offline Artek123

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 821
  • ....był S-Type 3.0 V6... ....jest XJ6 seria III...
Odp: Olbrzymie problemy z głowicą, proszę o pomoc ! :( Wejdź pomóż!
« Odpowiedź #10 dnia: Marzec 14, 2015, 09:33:10 am »
W sumie nie wniosę nic nowego do tematu, bo tak jak koledzy wyżej napisali - najsensowniej będzie kupić drugi silnik (ale tym razem nie okazyjnie tylko dobry , no niestety tanio nie będzie... ale za błędy się płaci...)...
W sprawie silnika możesz skontaktować się z naszym forumowym kolegą JaguarParts (Arek) który handluje częściami do Jaguarów... może coś ma ciekawego akurat... albo coś doradzi...

I ten temat niech będzie przestrogą dla wszystkich którzy szukają okazji kupując auto... większe prawdopodobieństwo jest trafić w totka niż tanio dobre auto (tzw. okazje)... a już od handlarza... w życiu... nawet jak już ma dobre to na pewno nie będzie tanie...
Jeep Cherokee
BMW 3 GT
Jaguar XJ6 seria III

PtK_

  • Gość
Odp: Olbrzymie problemy z głowicą, proszę o pomoc ! :( Wejdź pomóż!
« Odpowiedź #11 dnia: Marzec 14, 2015, 14:07:42 pm »
Dziekuje Panowie za odpowiedz, nigdy nie mialem do czynienia z Jaguarem, jako pierwsze auto kupilem nissana maxime za grosze i choc kupowalem go w nocy nie sprawdzajac co i jak nie zawiodl mnie przez 5 lat myslalem ze trafie z jagiem podobnie. Czyli mowicie lepiej kupic nowy silnik .. ok bede sie rozgladal i zaczne zbierac :(

Offline grzechch

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 663
Odp: Olbrzymie problemy z głowicą, proszę o pomoc ! :( Wejdź pomóż!
« Odpowiedź #12 dnia: Marzec 14, 2015, 19:38:53 pm »
Możesz jeszcze wziąć biegłego, który przeprowadzi ocenę silnika i jeżeli sprzedający w umowie nie napisał, że wymagana jest naprawa głowicy to możesz przez rok od dnia zakupu domagać się zwrotu pieniędzy w ramach rękojmi za wady ukryte.

Offline Driv3rrrr

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 3.458
Odp: Olbrzymie problemy z głowicą, proszę o pomoc ! :( Wejdź pomóż!
« Odpowiedź #13 dnia: Marzec 14, 2015, 19:59:29 pm »
Tylko znowu jeśli kolega autem przed kupnem jeździł i czuł, że silnik nie pracuje prawidłowo....to nic to nie da. Troszkę się koło zamyka, bo sprzedajacy ma haczyk, kolega też ma haczyk i stoi po środku. A zazwyczaj na gorszej pozycji jest kupujący niestety.
AutoPro & Shop - tel. 796 260 092
Jest - Range Rover Sport 3.6 TDV8

Offline grzechch

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 663
Odp: Olbrzymie problemy z głowicą, proszę o pomoc ! :( Wejdź pomóż!
« Odpowiedź #14 dnia: Marzec 14, 2015, 20:32:57 pm »
Już chyba nie na gorszej. Sprzedający musi udowodnić, że poinformował o wadach a to wpisuje sie w umowę. Jeżeli nie ma tego w umowie jest bardzo duża szansa, że wygra