Dział Techniczny > XJ-40, XJ-81 (1986-1994)

woda w aucie

(1/2) > >>

koniu:
Witam
Na początku dziękuję za poradny z ostatniego wątku były bardzo pomocne.
Aktualnie mam problem gdyż dostaje mi się woda do auta i mam mokry dywan pod nogami kierowcy. Pewnie jakieś odprowadzenie wody jest przytkane ale nie mogę go znaleść  ( jak się do niego dostać od góry czy od dołu?)
Problem z wodą jest także w bagażniku gdzie woda leje się wlewem chociaż wężyk odprowadzający jest ok i odprowadza wodę.
Na koniec jeszcze pytanie - gdzie znajduje się kod koloru  tapicerki ?
Z góry dziękuję z pomoc 

Jaguar XJ6:
Woda pod nogami kierowcy bierze się przeważnie z zatkanego odpływu wody z kratek podszybia ( po zdjęciu kratek zobaczysz odpływ wody w kształt kaczego dziobu ) . Woda spływa tym kaczym dziobem do komory silnikowej ( na końcu odpływu jest specjalny gumowy zaworek , który uniemożliwia wnikanie zapachów z komory silnikowej do zasysanego powietrza przez wentylatory nawiewu ) . Musisz dokładnie wyczyścić ten odpływ ( o ile jest zapchany ) . Kolejne miejsce którym woda może lecieć na dywanik kierowcy , to nieszczelność pomiędzy szyba a karoserią ( czasami szyba może się odkleić w którymś miejsc i tam podcieka woda , a następnie spływa po dmuchawie ) . Najgorszym scenariuszem może okazać się przegnita karoseria przy uszczelce ( nie obejdzie się bez interwencji blacharza ) . Woda w bagażniku ( jeśli jak piszesz rurka jest drożna ) , może dostawać się również poprzez siłownik który odpowiada za blokowanie klapki wlewu ( chodzi razem z centralnym ) . Ostatnia rzecz , to guma która odpowiada za szczelność pomiędzy wlewem a karoserią ( ta do której jest przymocowana rurka odpływowa ) . Co do skóry , to nie mam pojęcia gdzie w aucie są umieszczone te dane , ale wydaje mi się ,  że w nr. VIN powinno to być ( ja swój dekodowałem , i miałem w wyposażeniu szara skóra i lakier grafitowy-metalic ) .

Michal_sk8:
informacje o kolorze tapicerki masz na naklejce na słupku środkowym na dole, gdy otworzysz drzwi kierowcy będzie tam informacja o kolorze auta oraz tapicerki,tak jak i rok produkcji auta

koniu:
No właśnie problem w tym że u mnie tej naklejki nie ma . Czy kolor tapicerki można odczytać z VINu i jak rozkodować VIN ?

Jaguar XJ6:
Ja swój VIN rozkodowałem na stronie vin-decoder.pl .

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej