Autor Wątek: Jak zabezpieczyć progi?  (Przeczytany 1612 razy)

Offline Szwagier

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 791
Jak zabezpieczyć progi?
« dnia: Wrzesień 16, 2016, 10:49:29 am »
Natchnęło mnie żeby zdjąć plastikowe nakładki na progi i zerknąć w jakim stanie są progi a że ja na rudzie się wcale nie znam to mam prośbę możecie sami ocenić i podpowiedzieć jak to zabezpieczyć??? Tragedii jeszcze nie ma chyba ale rudy już się pojawił ::)
:)

s-type 4.0 2000r

Offline Adt81

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 272
Odp: Jak zabezpieczyć progi?
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 16, 2016, 11:01:59 am »
Na zewnątrz może i bardzo źle to nie wygląda ale najważniejsze jest to co w środku. Moje też z zewnątrz nie wyglądały tragicznie ale jak blacharz zaczął ciąć to okazało się że trzeba całe podciągi odbudowywać. Niestety ale ruda szmata jest cichym zabójcą i żre od środka a te progi mają sporo wąskich zakamarków których nijak nie idzie zakonserwować przez otwory techniczne. Pryskanie tego z wierzchu to tylko pudrowanie pryszcza.
Porsche Cayenne Turbo 4.8 V8 >:D >:D
Był Jaguar S-Type R
Był S-Type 3.0 2001

Offline Szwagier

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 791
Odp: Jak zabezpieczyć progi?
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 16, 2016, 11:29:44 am »
To co kątówka w łapkę i heja hih no zaglądałem w te boczne otwory i latarka świeciłem to tam lux jak nowy dlatego napisałem że chyba tragedii nie ma nie wiem do blacharza trzeba w takim razie :-\
:)

s-type 4.0 2000r

Offline Yoohas

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.282
Odp: Jak zabezpieczyć progi?
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 16, 2016, 11:37:08 am »
Tragedii nie ma? Jest katastrofa.

Trzeba rozwiercić zgrzewy na całej długości łączenia progu z podłogą i otworzyć. Na 100% będą spody progów do wycięcia, pewnie kawałek podłogi też.

Tak jak pisał adt81 - wewnętrzne progi - podciągi pewnie zjedzone.

Szkoda czasu na szlifowanie z wierzchu (nawet do czystej blachy) i paćkanie czymkolwiek.

Otworzyć, dorobić z porządnej blachy - ja na progi daję minimum 1.0, najlepiej 1.2. Idealnie by było, gdyby to zgrzać lub zespawać lutospawarką.

Do środka takiego progu stosuję magiczny myk, który doskonale działa: epoksyd 2K rozcieńczony mniej więcej 2:1 zaaplikowany sondą do wosków do profili. Lepsze to niż sam wosk, który spłynie. Na to dopiero mój ulubiony preparat Mike Sanders. I wtedy progi przeżyją to auto.
Sam sobie w życiu jakoś nie radzę, Więc Biuro Porad dla innych prowadzę.

Offline Szwagier

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 791
Odp: Jak zabezpieczyć progi?
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 16, 2016, 12:00:49 pm »
To i tak tego sam nie zrobię  :-thumpdown Yoohas a Ty nie chcesz się podjąć i to nie pilne bo i tak z kasą narazie krucho??
:)

s-type 4.0 2000r

Offline Yoohas

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.282
Odp: Jak zabezpieczyć progi?
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 16, 2016, 13:33:18 pm »
Nie :) Dzięki za propozycję ale takie rzeczy robię niezmiernie rzadko i tylko hobbystycznie dla siebie. A ostatnio w ogóle zlecam zaprzyjaźnionemu warsztatowi ;)

Ale na moje oko to dwie zimy dłużej i nie będzie co zbierać.
Sam sobie w życiu jakoś nie radzę, Więc Biuro Porad dla innych prowadzę.

Offline Driv3rrrr

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 3.457
Odp: Jak zabezpieczyć progi?
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 16, 2016, 19:54:57 pm »
Jak koledzy piszą, nie masz zapewne wewnetrznych progów. Przechodzilem przez to. Mialem stan jeszcze gorszy a podloga o dziwo idealna
AutoPro & Shop - tel. 796 260 092
Jest - Range Rover Sport 3.6 TDV8