Autor Wątek: konsultacja w sprawie ceny wymiany progu  (Przeczytany 4656 razy)

ktr

  • Gość
konsultacja w sprawie ceny wymiany progu
« dnia: Luty 10, 2015, 18:13:20 pm »
Chciałbym skonsultować ile powinna kosztować wymiana progu (przód kierowcy) w X-Type. Zaznaczę, że próg udało mi się kupić na allegro za 300 zł w bardzo dobrym stanie, zdrowy bez rdzy (stwierdzone po odebraniu towaru). Więc ceny zakupu progu nie liczmy.

Mój próg został zeżarty przez rdzę, ale nie widać było tego z uwagi na zasłaniającą listwę. Wyszła żółta plamka, chciałem ją naprawić i wtedy wyszło, że progu praktycznie nie ma. Do tego jest to podreperowania trochę podłoga, ogólnie bardzo blisko przy krawędzi samochodu, jakby wzdłuż drzwi.

Czy Waszym zdaniem koszt u blacharza w Warszawie powinien wynieść bliżej 1.000 zł, czy może raczej 1.500 zł albo nawet 2 tys. i więcej?

roberto_tm

  • Gość
Odp: konsultacja w sprawie ceny wymiany progu
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 11, 2015, 20:23:12 pm »
Wszystko zależy od tego jak duży fragment podłogi jest zjedzony. Żeby zrobić dobrze wiadomo trzeba wyciąć do zdrowego, dorobić brakujące elementy, wstawić, zakonserwować etc.
Koszt z malowaniem powinien się zmieścić w okolicy 2,000 ale zależy gdzie to będziesz robił.

inkk

  • Gość
Odp: konsultacja w sprawie ceny wymiany progu
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 14, 2015, 08:48:32 am »
znajomy za wymiany progów ale ich nie miał kupionych, malowanie zapłacił 1850 zł tylko że to nie Warszawa, też mnie czeka wymiana progów  >:(
gdzie kolego kupiłeś progi ? może sie też załapie

Offline Marko

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 16
Odp: konsultacja w sprawie ceny wymiany progu
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 17, 2015, 14:39:46 pm »
Podłączę się do wątku z pytaniem:
- ktoś może polecić warsztat w okolicach Warszawy mogący zająć się wymianą lub naprawą progów w kotku?
- przy wymianie progu trzeba korzystać z profili fabrycznych czy też blacharz jest w stanie coś samemu wykombinować?
Nie chcę wejść na minę a doświadczenia z blacharzami nie mam  ;)

Phantom1988

  • Gość
Odp: konsultacja w sprawie ceny wymiany progu
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 17, 2015, 17:46:43 pm »
Witam!
Ja robiłem ostatnio oba progi(były tak przeżarte, że w zasadzie blacharz się dziwił czemu się jeszcze nie urwały). Całość- wycięcie, wstawienie nowych i malowanie wyniosła mnie 800zł :-super

ktr

  • Gość
Odp: konsultacja w sprawie ceny wymiany progu
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 17, 2015, 17:56:02 pm »
Ja robiłem tylko próg kierowcy. Kupiłem na allegro w bardzo dobrym stanie, zdrowy, za 350 zł już z dostawą. Ale robota wyszła 2200 zł... mój był zjedzony całkowicie, robione były też podciągi i trochę podłoga. Mimo wszystko uważam, że cena bardzo droga, więc nie polecę tego blacharza.

Offline Marko

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 16
Odp: konsultacja w sprawie ceny wymiany progu
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 17, 2015, 18:54:36 pm »
Phantom1988, a gdzie Twojemu kocurowi te progi zrobili? Daleko od stolicy?

Phantom1988

  • Gość
Odp: konsultacja w sprawie ceny wymiany progu
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 21, 2015, 21:21:39 pm »
Marko, niestety daleko... Mieszkam 30km od Częstochowy... :-trudno

Offline luko_j

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 616
Odp: konsultacja w sprawie ceny wymiany progu
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 21, 2015, 21:36:02 pm »
No powiem, że 2200 to chora cena.. Jakbyś był z okolić Krk to podałbym Ci mechanika który by to zrobił pewnie za max ok 500zł.. Za wycięcie, prostowanie, wspawanie, malowanie i gumowanie ćwiartki i pasa przedniego wziął coś ok 700zł.. wszystko jest dopasowane co do milimetra (sprawdzałem) i jeszcze dodatkowo wzmocnione blachą.. Ale u niego się czeka i czeka.. ja czekam na jedno auto już 6 miesięcy a na drugie już 4.. Ale już prawie są na ukończeniu.
x-type 2004, 2.0d sport, srebrna sierść ;]