Autor Wątek: Poliuretany Olkusz  (Przeczytany 1328 razy)

Offline kris84

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 77
  • Co to za jazda bez kotka na masce
Poliuretany Olkusz
« dnia: Marzec 28, 2019, 17:15:07 pm »
Witam mam zamiar wymieniać tuleje tylnych wahaczy w swoim kocie i tu mam pytanie, czy zakładał ktoś z forumowiczów  tuleje poliuretanowe z Olkusza? Czy wytrzymują dłużej niż oryginalne i jak się sprawują w czasie jazdy, bo nie ukrywam że korci mnie założyć takowe. Pozdrawiam

Wysłane z mojego Lenovo K53a48 przy użyciu Tapatalka


Offline jurlich

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 346
  • S-Type 2001 3.0 V6 Sport - automat
Odp: Poliuretany Olkusz
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 28, 2019, 17:35:38 pm »
Cześć, ja je założyłem u siebie. Założyłem je prawie 10k km temu i jak do tej pory sprawują się super, z tym, że ja zmieniłem w swojej eSce górne tuleje z przodu i z tyłu plus tuleje stabilizatorów przód i tył. Z efektu jestem bardzo zadowolony, samochód w zakrętach jest stabilny, na dziurach czuć, że jest twardo, ale podczas jazdy kot płynie.

Offline kris84

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 77
  • Co to za jazda bez kotka na masce
Odp: Poliuretany Olkusz
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 28, 2019, 17:54:50 pm »
Dzięki za info. A jak ze skrzypieniem bo słyszałem że ponoć zimą przez zmianę temperatury mogą wydawać dziwne dźwięki.

Wysłane z mojego Lenovo K53a48 przy użyciu Tapatalka

« Ostatnia zmiana: Marzec 28, 2019, 19:42:24 pm wysłana przez MicGin »

Offline luko_j

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 616
Odp: Poliuretany Olkusz
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 28, 2019, 21:54:53 pm »
Ja do x-type założyłem komplet (wszystkie dostępne) jakieś 100tys km temu. Jest twardo ale przyjemnie. Do tego wersja sport, felgi 18" i plomby same wyskakują🤣. Nic nie skrzypi i nie skrzypialo.
x-type 2004, 2.0d sport, srebrna sierść ;]

Offline ziutek567

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 495
  • x-type 3.0 automat
Odp: Poliuretany Olkusz
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 28, 2019, 22:21:43 pm »
Ja do iksa założyłem poli na tył, raptem na stabilizator i jakąś tulejke. Było spoko do póki nie pojechałem na myjnie po zimie co myje podwozie.  Od razu zmieniłem na stabilizatorze na normalne bo skrzypiało nieziemsko

Offline kris84

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 77
  • Co to za jazda bez kotka na masce
Odp: Poliuretany Olkusz
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 29, 2019, 11:31:34 am »
Dzięki wszystkim za podpowiedzi :-super. Chyba też założę poliuretany u siebie. ;D

Offline jurlich

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 346
  • S-Type 2001 3.0 V6 Sport - automat
Odp: Poliuretany Olkusz
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 30, 2019, 00:44:47 am »
U mnie skrzypi tylko wtedy, gdy wpadnę w głębokie koleiny i w sumie nie do końca wiem, czy to jest kwestia poliuretanów czy raczej amortyzatora. W drugim samochodzie nie mam poliuretanów a na dziurach/przejazdach kolejowych skrzypi bardzo podobnie, więc nie wiem co jest tego powodem.