Dział Techniczny > XJ-40, XJ-81 (1986-1994)

Kot nie zapala, nagły problem - diagnoza??

<< < (2/5) > >>

Ojciec:
Jakiś czas temu miałem podobnie, z dnia na dzień przestał palić... wskazówka obrotomierza też stała w miejscu, paliwo się lało...
prąd dochodził do cewki a dalej brakowało go.
Po zdemontowaniu cewki, wzmacniacza, kopułki i palca wszystko wyglądało dość staro, zaryzykował bym nawet że było od  nowości w tym aucie (wszystkie części oryginalne) więc postanowiłem wymienić cały ten komplet.
Po wymianie nadal brak iskry więc pozostało tylko wymienić czujnik położenia wału, po jego wymianie problem znikł.

Dominiko19:
Jak wymienić ten czujnik położenia wału, jak się do niego najlepiej dostać??? Czyli jeżeli wskazówka obrotów przy kręceniu rozrusznikiem lezy to czujnik padł??

Ojciec:
Na 99% tak.
Wymiana jest dość prosta, wtyczkę znajdziesz w przedniej górnej części silnika. Do czujnika najłatwiej dostać się od dołu. Uchwyt czujnika przykręcany jest dwoma śrubami, odkrecasz te dwie śruby i wyciągasz całość. Sam czujniki do uchwytu przykręcany jest jedną śruba.

Dominiko19:
Odkręciłem dziś ten czujnik, przy okazji znalazłem jakiś wyciek z czego to leci??



Dominiko19:
Znalazłem gdzieś na jakimś forum możliwe że tu, ktoś pisał, że założył czujnik położenia wału od Poloneza, taki jak poniżej w linku aukcji:

http://allegro.pl/show_item.php?item=4924418196&msg=Tw%C3%B3j+e-mail+zosta%C5%82+wys%C5%82any.&msgtoken=048a25b10f8bf5405c1e387864ffa85323220a1444b540a86acf77d00be2ff62


I ponoć wszystko jest ok, musiał tylko przerobic wtyczkę.

Co Wy na to??? Cena rażąco niższa hehehe.
U mnie np. mam czujnik w sprężarce klimy od innego auta bo był dużo tańszy i 4 lata nic się nie dzie.
Czy ten czujnik od Poloneza GSi zdałby egzamin??

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej