Autor Wątek: szarpanie przy ruszaniu na nagrzanym silniku ciąg dalszy  (Przeczytany 1198 razy)

Offline jaguarstype2004

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 531
  • Kocham to forum
szarpanie przy ruszaniu na nagrzanym silniku ciąg dalszy
« dnia: Styczeń 23, 2018, 16:40:41 pm »
tak jak w temacie, ręce już opadają, dwumas i sprzęgło nowe, wszystkie uszczelnienia sprawdzone, było lewe powietrze, jest już wszystko okej, zawieszenie wszystko okej, co trzeba było, zrobione. Poduszki silnika sprawdzane i są podobno okej,nie jest żadna urwana,  a problem dalej jest, całe auto się trzęsie przy ruszaniu i tak klekocze silnik, szczególnie przy wzniesieniu to już jest maskara, tylko mocne gazowanie pomaga. Na postoju auto też nierówno chodzi, mimo że obroty trzyma ładnie, to rzuca nim. Co może być przyczyną? polecicie kogoś ogarniętego do 50-60 km od Brzegu opolskiego? Stawiam na poduszki silnika osobiście, ale nie chcę się pchać w wymianę bo boje się,że nic już nie pomorze i będę ładować tysiące zł bez końca

Offline Szwagier

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 791
Odp: szarpanie przy ruszaniu na nagrzanym silniku ciąg dalszy
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 23, 2018, 17:13:11 pm »
Zapchane katy??
:)

s-type 4.0 2000r

Offline Master808

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 41
  • Jaguar S-Type 3.0 V6 2004
Odp: szarpanie przy ruszaniu na nagrzanym silniku ciąg dalszy
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 23, 2018, 17:44:25 pm »
Kolego, a jaki to motor?

Offline Zalasso

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 30
Odp: szarpanie przy ruszaniu na nagrzanym silniku ciąg dalszy
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 23, 2018, 17:56:39 pm »
Na trudne i łatwe problemy polecam - fakt daleko od Ciebie - Gieremka z Szamotuł. Nie oszukujmy się, mało kto potrafi się zająć Jaguarem (poza ASO i faktycznie warsztatami typowo pod Jaguary), bo to nie jest popularne auto. Ja jak faktycznie miałem jakiś dziwny problem, którego nikt nie potrafił rozwiązać, jechałem tam i wracałem bez tego problemu. Sam mam tam 450 km ale jedna wizyta i po sprawie.

Offline Master808

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 41
  • Jaguar S-Type 3.0 V6 2004
Odp: szarpanie przy ruszaniu na nagrzanym silniku ciąg dalszy
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 23, 2018, 18:30:34 pm »
A może to wina układu zapłonowego, o ile to benzyna? Bo to dziwne, że na postoju też są jakieś objawy. Ja bym przejrzał cewki, świece, przewody, może dawka powietrza jest nieprawidłowa i silnik gubi zapłon. Sondy sprawne?

Offline jaguarstype2004

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 531
  • Kocham to forum
Odp: szarpanie przy ruszaniu na nagrzanym silniku ciąg dalszy
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 23, 2018, 19:11:58 pm »
też myślałem o szamotułach, ale boje się że zostawię tam kupę kasy

cewki zapłonowe wszystkie 6 sztuk wymieniałem po drodze w trakcie eksploatacji, oczywiście na nowe
świece mają może z 20-25 k zrobione, kupowane NGK porzadne

co do błędów, chyba trzeba mieć jakiś specjalny komp do jaga,żeby sczytać?

Auto w gazie, ostatnio wyregulowany, wymienione filtry, ale na benzynie to samo jest

szperałem trochę i wychodzi że niby poduszki silnika, silnik cały drży i klekocze, jak ruszam pod górkę, mam wrażenie jakby na wszystkie strony wtedy latał, ale tak jak pisałem, to dziwne, bo dzieje się tak tylko po porządnym nagrzaniu

tak na prawdę czytałem i pytałem dużo i może to być masa rzeczy, boje się że wydam kolejne setki czy tysiące a zostanę dalej z problemem, który jest strasznie uciążliwy


Offline Boodzio2

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.071
Odp: szarpanie przy ruszaniu na nagrzanym silniku ciąg dalszy
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 23, 2018, 19:13:59 pm »
Napisz do Kalisza ,ma konto na grupie Jaguar Jaguar.

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

Konstruktywna dyskusja  ,kluczem do rozwiązania złożonych problemów.
Aktualnie bez Jaguara.