Autor Wątek: Składane lusterka w Iksie  (Przeczytany 2774 razy)

ceiwark

  • Gość
Składane lusterka w Iksie
« dnia: Marzec 23, 2015, 22:24:07 pm »
Witam. Ostatnio myślę czy można "podłączyć" lusterka jak w Peugeocie 407. Mianowicie żeby się składały gdy nacisnę przycisk zamykania , a rozkładały gdy otworzę Iksa. Problem tkwi z automatycznym zamykaniem drzwi po osiągnięciu 8km/h. Jeśli ktoś by mógł mi doradzić bardzo proszę :) :-tylko
« Ostatnia zmiana: Marzec 23, 2015, 22:45:58 pm wysłana przez ceiwark »

Offline Choina

  • Moderator Globalny
  • Forumowicz Daimler
  • ***
  • Wiadomości: 2.282
Odp: Składane lusterka w Iksie
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 24, 2015, 03:45:56 am »
Jest XE MY20, XJ6 BRG MY95
Był X350 Sovereign 4.2 Long 2005,  X350 SuperV8 2003, X-Type 3.0 2004 i 2007, X300 Sovereign 4.0 1997, X308 Sovereign 1998, X300 Tuning Arden 4.0 Manual 1996

Offline tarnawianin

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 56
Odp: Składane lusterka w Iksie
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 25, 2015, 21:14:08 pm »
No cóż szkoda, że ów filmik nie instruuje jak to zrobić  bo nie ukrywam też bym tak chciał mieć:)
Ktoś kiedyś powiedział, że dawniej auta naprawdę budowano z blachy i stali, drewno było dodatkiem a plastiku używano do wysadzania mostów...

Y-1 Yonek

  • Gość
Odp: Składane lusterka w Iksie
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 25, 2015, 21:31:31 pm »
Witam. Ostatnio myślę czy można "podłączyć" lusterka jak w Peugeocie 407. Mianowicie żeby się składały gdy nacisnę przycisk zamykania , a rozkładały gdy otworzę Iksa. Problem tkwi z automatycznym zamykaniem drzwi po osiągnięciu 8km/h. Jeśli ktoś by mógł mi doradzić bardzo proszę :) :-tylko
No Młody widzę ze nie sprzedałeś xika i zaczynasz modyfikacje... fajny pomysł.

Offline voitec

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 876
Odp: Składane lusterka w Iksie
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 25, 2015, 22:05:11 pm »
No cóż szkoda, że ów filmik nie instruuje jak to zrobić  bo nie ukrywam też bym tak chciał mieć:)
Ale to http://www.jaguarforum.com/showthread.php?t=36529 chyba instruuje :-) Podziel się efektem.
X-type 3.0 Estate '05 LPG
X-type 3.0 Sedan '01 LPG

Offline tarnawianin

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 56
Odp: Składane lusterka w Iksie
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 26, 2015, 21:34:51 pm »
 :-thank Jak tylko znajdę chwile a najprędzej w niedzielę to się za to zabiorę:) Nie wygląda to na zbyt skomplikowane.
Ktoś kiedyś powiedział, że dawniej auta naprawdę budowano z blachy i stali, drewno było dodatkiem a plastiku używano do wysadzania mostów...

ceiwark

  • Gość
Odp: Składane lusterka w Iksie
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 01, 2015, 22:15:53 pm »
Witam. Ostatnio myślę czy można "podłączyć" lusterka jak w Peugeocie 407. Mianowicie żeby się składały gdy nacisnę przycisk zamykania , a rozkładały gdy otworzę Iksa. Problem tkwi z automatycznym zamykaniem drzwi po osiągnięciu 8km/h. Jeśli ktoś by mógł mi doradzić bardzo proszę :) :-tylko
No Młody widzę ze nie sprzedałeś xika i zaczynasz modyfikacje... fajny pomysł.
A czemu miałbym sprzedać? Od dawna się marzył to nie prędko go sprzedam , nawet jeśli będę musiał "kupe" kasy wsadzić :) Tylko szkoda ze DSC nie mam :-A Voitec dzięki za pomoc , w piątek wolne to biorę się do pracy :)
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 01, 2015, 22:21:58 pm wysłana przez ceiwark »

Offline CapaBB

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 213
Odp: Składane lusterka w Iksie
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 02, 2015, 11:22:27 am »
Przeczytałem wątek i pomyślałem czemu nie  ;D
Wczoraj zabrałem się do roboty i działa :)
U mnie w niebieskiej wtyczce było więcej kabli niż w tej ze zdjęcia, w tym drugi czerwony ale wpiąłem się tak jak w instrukcji i nic się nie spaliło. Największym problemem było wypięcie i wpięcie niebieskiej wtyczki, a reszta to już relax   8)
Powodzenia :-super
X-Type Estate 2.0D
Bielsko - Biała

Janusz Sa

  • Gość
Odp: Składane lusterka w Iksie
« Odpowiedź #8 dnia: Kwiecień 04, 2015, 15:32:39 pm »
Witam wszystkich, a szczególnie Choinę.
Mam zapytanie, a mianowicie, czy po tej przeróbce przycisk na drzwiach działa ci nadal poprawnie?

Offline CapaBB

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 213
Odp: Składane lusterka w Iksie
« Odpowiedź #9 dnia: Kwiecień 04, 2015, 22:03:21 pm »
Działa jak przed przeróbką. Przekaźnik podaje impuls, a komputer odczytuje to jak naciśnięcie przycisku. Jeśli się złoży lusterka oraz zamknie i zarygluje auto, to się rozłożą, a przy otwieraniu złożą się z powrotem. Przed zimą, żeby lusterka nie przymarzły złożone, albo jak się już to znudzi wystarczy wyjąć przekaźnik i lusterka będą się składały tylko z przycisku.
Pozdrawiam.
X-Type Estate 2.0D
Bielsko - Biała