Autor Wątek: Konsultacje przed zakupem  (Przeczytany 7191 razy)

Roobs

  • Gość
Odp: Konsultacje przed zakupem
« Odpowiedź #15 dnia: Styczeń 09, 2015, 18:17:34 pm »
Zapewne powód był gdzie indziej.

Malfoy

  • Gość
Odp: Konsultacje przed zakupem
« Odpowiedź #16 dnia: Styczeń 09, 2015, 18:21:00 pm »
Mogles miec zwarcie na celi w aku, rzadko sie to tak objawia ale nie wykluczone

Offline CiGaR

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 384
Odp: Konsultacje przed zakupem
« Odpowiedź #17 dnia: Styczeń 09, 2015, 19:06:00 pm »
Malfoy jeden mądry, który potrafił w jakiś inteligenty sposób wyjaśnić sytuację, albo podać jeden z przykładów takiego typu zachowania, a nie wklejać emoty z napisem "nie wierzę", albo "pierwsze słyszę", czy z tym, że można jeździć bez akumulatora, może i źle się określiłem z tym, że za słaby akumulator, ale wiele wypowiedzi piszę w pośpiechu, bo nie mam czasu na tego typu rzeczy, ale problem był ściśle powiązany z akumulatorem i na to chciałem zwrócić uwagę zainteresowanego kupnem tego samochodu.
Jaguar:
X350 4.2 V8 2006
X-type 2.1 V6 2002
X-type 3.0 v6 2008
S-type 3.0 V6 2000

Offline huberts1977

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 267
  • X type 3.0 awd ŁÓDŹ
Odp: Konsultacje przed zakupem
« Odpowiedź #18 dnia: Styczeń 09, 2015, 23:35:16 pm »
W takim razie farmazonie, jak wiesz i jesteś takim znawcom to wyprowadź mnie z błędu i wytłumacz dlaczego tak  zamiast wysyłać idiotyczne emoty nic nie wnoszące do tematu wytłumacz, bo szczekać tak samo to i ja potrafię.

Nie jestem "znawcom" bo bym wam pomógł w problemie  ;D
Były X-typy, XJ-ty, był XF 2,7d jest XF 3.0 b

Roobs

  • Gość
Odp: Konsultacje przed zakupem
« Odpowiedź #19 dnia: Styczeń 10, 2015, 09:50:58 am »
Malfoy jeden mądry, który potrafił w jakiś inteligenty sposób wyjaśnić sytuację, albo podać jeden z przykładów takiego typu zachowania, a nie wklejać emoty z napisem "nie wierzę", albo "pierwsze słyszę", czy z tym, że można jeździć bez akumulatora, może i źle się określiłem z tym, że za słaby akumulator, ale wiele wypowiedzi piszę w pośpiechu, bo nie mam czasu na tego typu rzeczy, ale problem był ściśle powiązany z akumulatorem i na to chciałem zwrócić uwagę zainteresowanego kupnem tego samochodu.

W poradach, odpowiedzi na pytania nie umieszcza się "czegoś pisanego w pospiechu i na odwal" zwłaszcza jak ma być to podpowiedź na coś konkretnego, wprowadza to w bąłd!
Pytanie dotyczyło słabej mocy auta! Napisałeś coś o słabym aku więc nie dziw się że poddano to wątpliwości, na co odpisałem pierwsze słyszę i nic w tej odpowiedzi złosliwego nie widzę.
Co było powodem objawów w twoim aucie trudno mi powiedzieć ale idąc takim tokiem rozważania to np.  zwarcie mogłeś mieć na przewodzie wysokiego napięcia, który w trakcie wymiany aku mógł sie przesunąć i problem zniknął.  Tak można pisać bez końca.

Chcesz aby odpowiedzieć Ci dlaczego twoje auto traciło moc a po wymianie było OK! Nie wiem!!! Napisałem że powód jest zapewne gdzie indziej bo...odpal auto i wyjmij aku z auta. Jak jest sprawne to powinno jechać bez utraty mocy! Przetestowałem to osobiście na kilku samochodach, obojetnie czy to diesel czy benzyna.
Wiem też że w autach wystepują usterki wpływające na jazdę samochodu, które potrafią zniknąć nagle i wszystko wydaje sie byc OK...ale to tylko się wydaje bo za np miesiąc problem wraca.
Zamiast się jeżyć i pisać coś nieprzemyślanego warto wyciągnąć wniioski tych którzy spotkali się z problemem.
Ewentualnie jak się jest czegoś pewnym to napisać to tak jak trzeba a nie na odwal.    
« Ostatnia zmiana: Styczeń 10, 2015, 10:17:49 am wysłana przez Roobs »

Kadar

  • Gość
Odp: Konsultacje przed zakupem
« Odpowiedź #20 dnia: Styczeń 12, 2015, 17:50:05 pm »
Dziękuję za podpowiedzi ale mam wrażenie, że dyskusja poszła nie koniecznie w kierunku pomocy przy zakupie.
Z tamtego samochodu zrezygnowałem, przyczyna nie leżała w mocy (chociarz rzeczywiście coś z nią było nie tak) ale przede wszystkim w wynikach po diagnozie. Zrobił to serwis jlr i wykazał mi dłuuuugą listę niejasności (wątpliwości) które mogły okazać się poważniejszym kłopotem. Nie jestem pewien czy serwis koniecznie chciał mnie przekonać co do wątpliwego pochodzenia tego samochodu czy rzeczywiście wykrył tyle niejasności, ale ostatecznie zrezygnowałem.
Nie wiem czy dobrze bo ostatecznie kupiłem inny z parametrami gorszymi od tamtego ale podobno sprawdzony i pewny (podobno). Zobaczymy!
Tak więc w dniu dzisiejszy teoretycznie stałem się posiadaczem jaguara i tym samym należę do elitarnego grona posiadaczy.  :-A
Cholera denerwuję się, że może to być niewypał.

Roobs

  • Gość
Odp: Konsultacje przed zakupem
« Odpowiedź #21 dnia: Styczeń 13, 2015, 08:20:13 am »
Zdecydiwanie lepiej jest jeździć na trochę "gorszych parametrach" niż naprawiać lepszy-droższy egzemplarz.
Liczy się stan techniczny i...grzane fotele, kierownica i tempomat ( ergonomia) . Ponoć nie zawsze był w standardzie.
Pamietaj o płynach ( w skrzyni też), rozrząd i wtryski.

PS
Wrzuć fotki.

Amator ze hey

  • Gość
Odp: Konsultacje przed zakupem
« Odpowiedź #22 dnia: Styczeń 13, 2015, 10:10:11 am »
Kadar

Gratuluję podjęcia świadomej decyzji. :-za

Sam od niedawna posiadam "udomowionego kociaka" i nie kierowałem sie kryterium ceny (oczywiście w PLN im niżej tym lepiej a stan samochodu zupełnie jest pomijalny) tylko stanem technicznym oraz pełną dokumentacją.

Pochwal się co i jak