Autor Wątek: 3-3-3 piknięcia po przekręceniu kluczyka  (Przeczytany 2950 razy)

rav_007

  • Gość
3-3-3 piknięcia po przekręceniu kluczyka
« dnia: Listopad 26, 2013, 20:26:18 pm »
Witam.

Dzisiaj po przekręceniu kluczyka w pozycję II rozlega mi się 9 dość głośnych piknięć z okolicy zegarów (są to 3 grupy krótkich piknięć w odstępach ok 1sek między piknięciami i 3sek między grupami). Sytuacja powtarza się po odpaleniu silnika. Próbowałem znaleźć jakąś odpowiedź na forum i w instrukcji obsługi, ale bezskutecznie... Na wyświetlaczu nie pojawia mi się żaden dodatkowy komunikat (tylko ten o niskiej temp zewnętrznej), a na desce świeci mi się "check engine" (ale to jest spowodowane instalacja gazową). Dodam, że dzisiaj piknięcia pojawiły się pierwszy raz odkąd używam samochodu (1.5roku), wcześniej były inne piknięcia wydobywające się jakby z bagażnika (ale to chyba były czujniki cofania, które notabene i tak nie działały... może teraz jest to informacja że całkiem padły?)

Może ktoś miał/ma podobne objawy? Albo jakąś książkę kodów gdzie można sprawdzić co oznaczają?

Samochód to X-Type z silnikiem 2.5L (jeśli by to miało jakieś znaczenie)

Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Listopad 26, 2013, 20:30:21 pm wysłana przez rav_007 »

braincrush

  • Gość
Odp: 3-3-3 piknięcia po przekręceniu kluczyka
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 05, 2014, 02:43:53 am »
nie pamietam czy to akurat 3-3-3 sygnaly ale ja mialem kluczyk w stacyjce i bez wcisnietego hamulca przypadkowo pchnalem dzwignie automatu lekko w lewo i mialem podobny alarm, strzelam troche w ciemno ale zawsze jest mozliwosc ze czujnik od dzwigni zmiany biegow wariuje ?

Połączono

nie widze opcji edycji postu wiec napisze jeszcze raz, sprawdzilem dzisiaj i te sygnaly ktore wspomnialem u mnie, nie przerywaja wogole tylko pikaja dopuki nie poprawi sie dzwigni.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 05, 2014, 17:17:32 pm wysłana przez Choina »

Offline bartnik

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 237
  • XF-S 2010
Odp: 3-3-3 piknięcia po przekręceniu kluczyka
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 05, 2014, 16:23:51 pm »
rav_007 - a wiesz, że można mieć instalacje gazową bez checka na desce? Potrzebny jest przelew i gazownik z mózgiem

Offline bosniak

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 482
Odp: 3-3-3 piknięcia po przekręceniu kluczyka
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 05, 2014, 19:17:22 pm »
Świecący check to nie jedyny problem z tym związany.

maro7575

  • Gość
Odp: 3-3-3 piknięcia po przekręceniu kluczyka
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 10, 2014, 12:19:00 pm »
temat pewnie nieaktualny ale brak odpowiedzi więc pomogę. Miałem identyczny problem po przekręceniu kluczyki 3 sygnały po 3 piknięcia, wina to błąd instalacji gazowej, po którego skasowaniu nie ma denerwującego dzwięku :)