Autor Wątek: kontrolka świecy żarowej i odcięcie zapłonu w czasie jazdy  (Przeczytany 1904 razy)

lonia

  • Gość
kontrolka świecy żarowej i odcięcie zapłonu w czasie jazdy
« dnia: Grudzień 02, 2014, 19:05:42 pm »
Przepraszam , że piszę ten temat jako nowy wątek , ale w poprzednich nie było konkretnego rozwiązania problemu lub objawy były trochę inne. Mianowicie:silnik pracuje bardzo równo , nie kopci , ma pełną moc, pięknie przyśpiesza na piątym biegu .Wszystkie filtry świeżo wymienione, mimo to kontrolka się zapaliła . pojechałem "na komputer" i tam okazało się ,że jedyny błąd jaki wyświetlił się to czujnik położenia wału korbowego. Wymieniłem ten czujnik i podczas kasowania błędu komputer pokazał uszkodzony czujnik położenia wałka rozrządu . teraz znów mi zgasł . czy wymiana tego drugiego czujnika coś da czy jest inna przyczyna . może ktoś miał podobny przypadek ? jak wymienię ten  drugi cz
ujnik dam znać czy dalej gaśnie. pozdowienia Jaguar x type 2,0D 225000km przejechane 2003 Rok

eMWuGSM

  • Gość
Odp: kontrolka świecy żarowej i odcięcie zapłonu w czasie jazdy
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 02, 2014, 21:03:57 pm »
Uszkodzenie czujnika czy brak korelacji czujnika położenia wałka rozrządu? Podaj dokładny błąd.

lonia

  • Gość
Odp: kontrolka świecy żarowej i odcięcie zapłonu w czasie jazdy
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 03, 2014, 19:22:48 pm »
nie mam zielonego pojęcia , ale jeśli brak korelacji to co robić ?

eMWuGSM

  • Gość
Odp: kontrolka świecy żarowej i odcięcie zapłonu w czasie jazdy
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 04, 2014, 23:28:58 pm »
Zczytaj błędy i napisz dokładnie który jest, nie ma sensu dywagować póki podałeś tylko połowę informacji.
Jeśli brak korelacji duże prawdopodobieństwo uszkodzenia czujnika wałka rozrządu (są dwa kolory, szary i czarny, szare o ile pamietam były trefne i Ford robił z nimi nawet akcję serwisową).

lonia

  • Gość
Odp: kontrolka świecy żarowej i odcięcie zapłonu w czasie jazdy
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 05, 2014, 19:42:55 pm »
no i po wymianie czujnika wałka rozrządu .na razie nie gaśnie ,ale co do czytania błędów to mechanior nie daje podejść do kompa i zobaczyć ale nie pocieszyłeś mnie bo widziałem jak zakładał właśnie szary czujnik . no , ale pożyjemy zobaczymy . dzięki za zainteresowanie .pozdro

Offline slawek

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 313
Odp: kontrolka świecy żarowej i odcięcie zapłonu w czasie jazdy
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 07, 2014, 19:50:27 pm »
Czarny czujnik był wadliwy. Szary to ten dobry .
X-Tpe 2,0 D sport  rok 2004