Autor Wątek: Pierwszy Jag - kilka pytań  (Przeczytany 11075 razy)

zazul_yo

  • Gość
Odp: Pierwszy Jag - kilka pytań
« Odpowiedź #15 dnia: Grudzień 11, 2014, 23:28:32 pm »

bartekxf

  • Gość
Odp: Pierwszy Jag - kilka pytań
« Odpowiedź #16 dnia: Grudzień 17, 2014, 20:05:03 pm »
 :-thank

Czy ktoś może kogoś polecić w mazowieckim/łodzkiem żeby zobaczył co się dzieje z moją skrzynią?

Jest wyciek delikatny no i troche poszarpuje jak jest zimna:/ :-boks

bartekxf

  • Gość
Odp: Pierwszy Jag - kilka pytań
« Odpowiedź #17 dnia: Grudzień 20, 2014, 11:08:28 am »
Orientuje się ktoś jak sprawdzić poziom oleju w skrzyni?

http://jaguarclubpoland.net/forum/index.php/topic,28688.0.html

Podany sposób jest zły.

Odkręciłem i olej leciał czyli powinno być ok.

Pojechałem na wymianę i okazało się za zamiast 7,5 zleciało 4litry :-nuts Kolosalny brak....


Offline Tomasz.xkr

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 148
Odp: Pierwszy Jag - kilka pytań
« Odpowiedź #18 dnia: Grudzień 20, 2014, 12:32:08 pm »
Bo więcej nie wyleci.Poczytaj o automatach.

bartekxf

  • Gość
Odp: Pierwszy Jag - kilka pytań
« Odpowiedź #19 dnia: Grudzień 20, 2014, 16:40:03 pm »
Gość w serwisie automatów mówił co innego wiec niech poczyta ten ktoś kto podaje sprawdzanie ten sposób.

Mi skrzynia szarpala a wg. Podanego opisu był stan prawidłowy.
Po oddaniu do serwisu powiedzieli ze było bardzo mało oleju spuścił 4 z hakiem i wlali 7 z hakiem i skrzynia chodzi aż milo:)

wiec chyba zlatuje więcej niż 4 skoro na forum tez piszą ze do wymiany potrzebne jest 7 litrów :-A




Offline grzechch

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 663
Odp: Pierwszy Jag - kilka pytań
« Odpowiedź #20 dnia: Grudzień 20, 2014, 21:40:40 pm »
Podany sposób jest prawidłowy. Nie ma innego. Sprawdzałeś na pracującym silniku?
https://www.youtube.com/watch?v=qL4ZhDlZAF4

bartekxf

  • Gość
Odp: Pierwszy Jag - kilka pytań
« Odpowiedź #21 dnia: Styczeń 08, 2015, 14:32:29 pm »
Sprawdzałem na silniku zgaszonym....

Czy ktoś się orientuje czy da się ustawić podświetlenie nóg na stałe? :-nuts

jaguar xf

  • Gość
Odp: Pierwszy Jag - kilka pytań
« Odpowiedź #22 dnia: Luty 15, 2015, 11:35:21 am »
Witam.
 A mianowicie.  Witam Panów serdecznie.  Jestem tu nowy lecz od jakiegoś czasu czytam wiele Waszych rozmów na forach. Zastanawiam się nad zakupem Jaguara xf 2.7d. Rok 2008 lecz nie wiem jakie są koszty na "start" chodzi mi o wymiane rozrządu filtrów itp. Che zaznaczyc ze wczesniej noe mialem doczywnienia z jaguarami ale od zawsze mi sie podobaja. Mówi się że Jaguar to elitarna marka i co za tym idzie części do niego są drogie.
Mam pytanie do użytkownika "bartekxf". Jeśli mogę zapytać to ile cie wyszło zrobienie auta. Jeśli byś mógł to proszę o wyszczególnione co i ile.
I chciałem się dowiedzieć jak się autko sprawuje. Czy się dobrze użytkowuje i czy nie ma żadnych problemow Bo u nas na rynku jest ciężko o dobry egzemplarz i zastanawiam się czy kupić u nas czy za granicą. Pozdrawiam

Offline Macza

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 17
Odp: Pierwszy Jag - kilka pytań
« Odpowiedź #23 dnia: Marzec 05, 2016, 18:55:28 pm »
Witam, ja również zostałem szczęśliwym posiadaczem XF 2,7D i mam zamiar zmienić olej. Znalazłem taki olej (FORD A5 5W30 XR SYNTH MOTORCRAFT - 100zł / 5L) tak na prawdę to jest Castrol i jest zgodny ze specyfikacją jaguara podaną w mojej instrukcji obsługi, tzn WSS-M2C913-B. Ktoś ma może już doświadczenia z tym olejem?

Offline Driv3rrrr

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 3.460
Odp: Pierwszy Jag - kilka pytań
« Odpowiedź #24 dnia: Marzec 05, 2016, 19:30:49 pm »
Shit jakich mało
AutoPro & Shop - tel. 796 260 092
Jest - Range Rover Sport 3.6 TDV8

Offline Dominik_XF

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 58
Odp: Pierwszy Jag - kilka pytań
« Odpowiedź #25 dnia: Marzec 05, 2016, 20:14:53 pm »
Witam.
 A mianowicie.  Witam Panów serdecznie.  Jestem tu nowy lecz od jakiegoś czasu czytam wiele Waszych rozmów na forach. Zastanawiam się nad zakupem Jaguara xf 2.7d. Rok 2008 lecz nie wiem jakie są koszty na "start" chodzi mi o wymiane rozrządu filtrów itp. Che zaznaczyc ze wczesniej noe mialem doczywnienia z jaguarami ale od zawsze mi sie podobaja. Mówi się że Jaguar to elitarna marka i co za tym idzie części do niego są drogie.
Mam pytanie do użytkownika "bartekxf". Jeśli mogę zapytać to ile cie wyszło zrobienie auta. Jeśli byś mógł to proszę o wyszczególnione co i ile.
I chciałem się dowiedzieć jak się autko sprawuje. Czy się dobrze użytkowuje i czy nie ma żadnych problemow Bo u nas na rynku jest ciężko o dobry egzemplarz i zastanawiam się czy kupić u nas czy za granicą. Pozdrawiam

co do problemów: zrobiłem 50  tyś km od maja i na razie super. Przybywał olej, wywalony DPF 10 tyś km temu i jest już ok, zabieg ten kosztował 700 zł
Teraz jestem po wymianie rozrządu przód tył napinacze paski i pasek wielorowkowy w serwisie w Katowicach 3700zł

tak to tylko oleje i filtry 650 zl co 12 tys km

Offline koczis

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 285
Odp: Pierwszy Jag - kilka pytań
« Odpowiedź #26 dnia: Marzec 05, 2016, 23:11:16 pm »
Mam XF'a od listopada, zrobiłem 12tys km. Jeśli chodzi o koszty to do dziś zrobiłem:
Wymiana dynamiczna oleju w skrzyni na dzień dobry 1600zl
Wymiana szyby przedniej bo zaczęła sie rozwarstwiać i nie grzało kilka grzałek 1800zl
Wymiana łącznika elastycznego przed katalizatorem strona lewa 900zl
Podłączenie komputera i odczyt błędów 110zl
Przyjemność z jazdy.... Bezcenna:)
Pozdrawiam


cyberda

  • Gość
Odp: Pierwszy Jag - kilka pytań
« Odpowiedź #27 dnia: Kwiecień 03, 2016, 20:53:43 pm »
Panowie podepnę się pod temat aby nie zakładać nowego.

Powoli rozglądam się za XF'em no i nasuwa mi się podstawowe pytanko jakie na pewno znacie - jaki silnik

Niedawno rozstałem się z moim X-type 2.1 V6 (chwilowo przesiadłem się na Toyotę Avensis - polecam dla oszczędnych bo to coś strasznie mało pali) i wiadomo że w x'ach dobre są tylko benzyny - jak to się ma w XF.

Poradźcie mi czy benzynka czy diesel - przebieg nie ważny bo kupię sobie takiego z przebiegiem do 50 000km.

Offline Driv3rrrr

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 3.460
Odp: Pierwszy Jag - kilka pytań
« Odpowiedź #28 dnia: Kwiecień 03, 2016, 21:33:56 pm »
Diesel tylko 3.0. Benzyne co nie kupisz bedzie ok.
AutoPro & Shop - tel. 796 260 092
Jest - Range Rover Sport 3.6 TDV8

Rafaelo

  • Gość
Odp: Pierwszy Jag - kilka pytań
« Odpowiedź #29 dnia: Kwiecień 04, 2016, 00:53:20 am »
Witam wszystkich posiadaczy kotów mam pytanko jak otworzyć schowek prz xf