Dział Techniczny > XJ-40, XJ-81 (1986-1994)

Pytanie o skrzynię biegów XJ40 oraz panel sterowania szyb

(1/2) > >>

windosek:
Witajcie, szukałem nieco po forum ale chyba nigdzie nie znalazłem jednoznacznej odpowiedzi.
Mam 2 pytania jako zupełny swieżak w kwestii Jaguarów,
Pierwsze pytanie - czy panel sterowania szybami przy kierowcy powinien być podświetlany ?
Drugie pytanie - mam problem z trybem awaryjnym skrzyni - ale nie zawsze.
Potrafi jeździć kilka dni bez problemu, lecz czasem podczas jazdy załącza mi się tryb awaryjny, zapala się kontrolka skrzyni i auto jakby zaczynało pracować na jednym biegu, ciężej rusza i raczej nie redukuje przy wyższych prędkościach, oraz podczas manewrów na parkingu, przy przerzucaniu z D >> R oraz na odwrót R >> D jest szarpnięcie na moście - ale jak mówiłem tylko gdy świeci kontrolka skrzyni. Od czego zacząć poszukiwania? Coś nie kontaktuje - jakiś przekaźnik? Sterownik?

Z góry bardzo dziękuję za pomoc ! :)

Jaguar XJ6:
Pierwsze pytanie - Tak panel sterowania szybami jest podświetlany
Drugie pytanie - Podaj jaki masz silnik ( w zależności od silnika , były skrzynie z płytą sterującą i bez )

windosek:
Przepraszam zapomniałem napisać a dopiero miałem chwilę aby wejść i dopisać - rocznik luty 1992 a silnik 4L :)

Jaguar XJ6:
Czyli posiadasz skrzynie 4HP24 z płyta sterującą  . Jeśli płyta jest uszkodzona , wtedy samochód wchodzi w tryb awaryjny i nie działają niektóre jej funkcje ( np. redukowanie biegu , czy tryb sport ) . Sprawdź na początek kolor oleju i jego poziom , czasami zbyt niski poziom oleju jest przyczyną szarpania .

windosek:
Czy taka płyta sterująca jest naprawialna ? Czy jest do kupienia nowa? czy tylko wymiana skrzyni ?
Tylko że w momencie gdy skrzynia nie ma owego błędu skrzyni działa wyśmienicie bez żadnego szarpnięcia podczas zmiany kierunku jazdy.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej