Autor Wątek: Zaparowane szyby  (Przeczytany 4511 razy)

miki151993

  • Gość
Zaparowane szyby
« dnia: Grudzień 22, 2011, 15:10:33 pm »
Witam. W moim kocie parują mi szyby jak włączę nawiew na przednią szybę to nie paruje ale zatem parują boczne i na skrzyżowaniach nie widzę czy coś jedzie z boku.
Mam takie pytanie jak wy macie poustawiane te wentylatory itp że wam nie parują bo u mnie to każda szyba jest zaparowana oprócz przedniej jak włączę ogrzewanie na nią.
Z góry dzięki za odpowiedzi

Sebastian X

  • Gość
Odp: Zaparowane szyby
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 22, 2011, 15:19:03 pm »
Ja maiałem ten sam problem, w moim przypadku to była bardzo prosta sprawa - filtr pyłkowy, zawalony, dawno niewymieniany.

lysyyy

  • Gość
Odp: Zaparowane szyby
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 22, 2011, 15:52:20 pm »
I to jest właśnie powód w 90% przypadków. Wymień filtr (niektórzy nawet wyjmują  :-gwizd )

BlackV6

  • Gość
Odp: Zaparowane szyby
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 22, 2011, 16:12:17 pm »
hm zastanawia mnie to ze niektórzy wyjmują i nic nie wkładają jedna robota a do tego filtr tani jak barszcz

miki151993

  • Gość
Odp: Zaparowane szyby
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 23, 2011, 18:55:02 pm »
Jak kupie i zamontuje ten filtr to napisze co i jak bo dzisiaj odkręciłem go i był strasznie za*****y.
A wy używacie funkcji AUTO czy ustawiacie tam po swojemu?

BlackV6

  • Gość
Odp: Zaparowane szyby
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 23, 2011, 20:11:11 pm »
ja ustawiam po swojemu ,zazwyczaj funkcja auto mi nie odpowiada i nie trafie w moj gust hehe

michal

  • Gość
Odp: Zaparowane szyby
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 27, 2011, 22:02:34 pm »
to nie nowina uchylam okno kierowcy i pasażera pomaga

cobi

  • Gość
Odp: Zaparowane szyby
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 27, 2011, 23:24:41 pm »
Wymiana filtra pyłkowego i po kłopocie.
Jeśli wyjmiesz całkiem to jadąc za starem czy jelczem a nie daj boże koło wysypiska docenisz jak bardzo on jest potrzebny :)

miki151993

  • Gość
Odp: Zaparowane szyby
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 29, 2011, 16:44:37 pm »
Wymieniłem. Jest po kłopocie teraz to jest jazda. :-super

kurak22

  • Gość
Odp: Zaparowane szyby
« Odpowiedź #9 dnia: Listopad 12, 2014, 10:11:51 am »
potężny odkop!
Na początku myślałem ze mam wilgoć w aucie. Okazało się ze jest sucho(kupiłem pochłaniacze wilgoci i nie zużyłem nawet jednego wkładu...)
Parowanie na potęgę to u mnie standard. Opcja auto wcale nie ogarnia tego samochodu(chyba najsłabszy automat z jakim miałem styczność np. auto zaparowane, a tu leci tylko na nogi... :-10points).
Filtr wymieniałem na węglowy- próbować zmiany na zwykły?
Do tego mam wrażenie że jak by rura doprowadzająca powietrze na szybę była oberwana (strasznie słabo dmucha w porównaniu np. do przednich kratek)
Jakieś pomysły? Bo nie wyobrażam sobie zimy w tym aucie w tej chwili. :-help

eMWuGSM

  • Gość
Odp: Zaparowane szyby
« Odpowiedź #10 dnia: Listopad 12, 2014, 10:17:34 am »
Dobrze umyj i odtłuść szyby, choć to nie takie proste dla osób z większymi łapami.
Ja mam z tym stały problem. Ta pier****** szyba jest tak nachylona do deski, że nie jestem w stanie wsadzić tam dłoni, żeby ją umyć i wytrzeć -.-' W aucie sucho, kabinówka wymieniana średnio co 4 m-ce i pochłaniacze wilgoci pod fotelami a tu cały czas paruje przednia szyba (TYLKO PRZEDNIA).

kurak22

  • Gość
Odp: Zaparowane szyby
« Odpowiedź #11 dnia: Listopad 12, 2014, 10:28:30 am »
Odkopałem temat: http://jaguarclubpoland.net/forum/index.php/topic,20351.30.html
Choć u mnie paruje całe auto...
wydaje się że u mnie może być podobna opcja!