Autor Wątek: Grzeje jak szalony  (Przeczytany 8583 razy)

antipathiQue

  • Gość
Grzeje jak szalony
« dnia: Grudzień 27, 2012, 18:32:30 pm »
Witam Wszystkich,
Dawno nie pisałem choć podglądałem co dzieje się na forum.
Skoro piszę, znaczy, że coś sie dzieje...
Mianowicie mój kot grzeje jak szalony. Ogólnie rzecz biorąc kot nie reaguje na regulację temperatury w kabinie.
Krótko opisze problem...
Jak silnik nagrzeje się do swojej temperatury to ogrzewanie tak jakby działa na full pomimo, że ustawiona jest np. temperatura 18 stopni. Jeżeli wrzuce na LO (włączona klimatyzacja) to mocno chłodzi choć z centralnego nawiewu leci jakby ciepłe powietrze.
Ogólnie grzeje tak mocno, że nawet szybka osłaniająca zegary jest mocno ciepła (pewnie tam za nią lecą kanały).
Czytałem trochę i forumowicze zgłaszali problemy z elektrozaworem wody (tak się to nazywa?). Tylko, że im ledwo grzało a u mnie można ugotować jajko na twardo przy nawiewie.
Jakieś pomysły? Jest zima, niby nic takiego... ale martwi mnie, że wszystko sie od tego nagrzewa.. nawet środkowa konsola na wysokości radia jest ciepła... pomijam fakt, że gdyby tak jechać i nie włączać co chwile klimy na LO to można sie samemu ugotować...
Czy może ktoś doradzić co z tym zrobić?
Jeżeli to ten elektrozawór to można go naprawić czy od razu wymieniać na nowy?
Jak to nie ten zawór to co innego?

Bardzo proszę o sugestię.
Pozdrawiam,
Jakub.


PS. Dodam tylko, że chodzi o S-type 3.0 V6 z 2003 roku.

Jaguar Parts

  • Gość
Odp: Grzeje jak szalony
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 27, 2012, 18:35:33 pm »
Albo są zacięte klapy na pozycji najcieplejszej albo co bardziej prawdopodobne właśnie zawór. U innych nie grzeje a u innych wali gorąco.

antipathiQue

  • Gość
Odp: Grzeje jak szalony
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 27, 2012, 18:53:35 pm »
Koszt tego zaworu? Na necie widziałem nowe z Bosch'a za 640zł.
Da się naprawić czy trzeba nowy?

Jeżeli to te klapy o których wspomniałeś to moge to jakoś sam sprawdzić?

Jaguar Parts

  • Gość
Odp: Grzeje jak szalony
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 27, 2012, 18:56:52 pm »
Stawiam, że na 90% zawór. Sprawdź czy nie ma pinów we wtyczce przegnitych. Wtedy istnieje możliwość odratowania zaworu.

Lojzek

  • Gość
Odp: Grzeje jak szalony
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 27, 2012, 19:17:34 pm »
Zrób z tym zaworem jak najszybciej, ja miałem to samo (grzało jak diabli pod deską rozdzielczą) i w efekcie podtopiło jakiś element elektroniki. Kot zaczął dostawać jakichś dziwnych drgawek i zamilkł bezpowrotnie. Dopiero wymiana tegoż elementu przywróciła go do pełnego zdrowia.

krzysztofk

  • Gość
Odp: Grzeje jak szalony
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 27, 2012, 19:44:27 pm »
witam, ustaw temperaturę np na 18 stopni i pod maską znajdz zawór i przewody (rurki aluminiowe)  które idą od niego do nagrzewnicy, jeżeli bedą gorace tzn że zawór jest cały czas w pozycji otwartej (sprawdz piny na nim) i do wymiany.
ps ustaw 18 stopni i daj trochę czasu aby ewentualnie zawór sie zamknął, jezeli to by były klapy.

Offline Michał123

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 51
Odp: Grzeje jak szalony
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 27, 2012, 22:52:04 pm »
Witam, miałem tak samo ,przyczyną był zawór,kupiłem w jednym ze sklepów sprzedających tylko części do jaguarów(bosch) i jak ręką odjął! niestety nie da się go naprawić ,rozbierałem i w środku są takie dziwne gumki które pęcznieją  i wtedy zawór nie może się ruszać.
X-TYPEK

krzysztofk

  • Gość
Odp: Grzeje jak szalony
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 28, 2012, 08:32:40 am »
też stawiam że to zawór, ja też go musiałem w swoim wymienić, ale u mnie tylko zimne cały czas leciało. A po wymianie full wypas = ciepło i zimno

Janloz

  • Gość
Odp: Grzeje jak szalony
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 27, 2013, 21:10:08 pm »
Witam mialem dokladnie takie same objawy, tzn. grzeje klima czasami dziala czasami nie. Wymienilem zawor na nowy i niestety nie pomoglo, okazalo sie ze  mam wyciek plynu z chlodnicy i w tym wypadku sprytny komputer przelacza zawory na heat po to zeby nie przegrzac silnika, po wymianie chlodnicy i odpowietrzeniu calego systemu Kotek idealnie funkcjonuje :)

Offline franiux

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 253
  • Rzeszów, podkarpackie
Odp: Grzeje jak szalony
« Odpowiedź #9 dnia: Kwiecień 15, 2013, 14:53:53 pm »
Czyli ten zawór ma też coś wspólnego z klimatyzacją ?
Mam nabitą klimę, nie ma wycieków, kompresor się włancza, a klima nie działa. (regulacja ciepło-zimno działa ale bez klimy)
Jaguar XJR X350 4,2 V8 ,2004r.
Jaguar XJ L X351 3,0 V6, AWD, 2014r.
Peugeot 508sw 2.0 HDi, 2013r.

Amelka

  • Gość
Odp: Grzeje jak szalony
« Odpowiedź #10 dnia: Październik 26, 2014, 17:50:53 pm »
Witam.
Od kilku dni mój Kotek grzeje jak szalony,zastanawiam się czy to będzie własnie ten elektrozawór nagrzewnicy czy może jeszcze coś innego :-[
Jeśli macie jakiś pomysły,to proszę o Pomoc.
Pozdrawiam