Autor Wątek: szyberdach  (Przeczytany 4256 razy)

Mateo520

  • Gość
szyberdach
« dnia: Wrzesień 10, 2011, 14:59:10 pm »
Panowie, ostatnio zamykałem automatycznie szyberdach i dosłownie 1cm przed całkowitym zamknięciem wyciągnąłem kluczyk ze stacyjki (myślałem że już zamknięty) po czym wysiadłem i jak zobaczyłem, że jest niedomknięty  chciałem domknąć z kluczyka lecz nie zadziałało, włączyłem zapłon i chciałem domknąć od środka, ale tu pojawił się problem... działa tylko strzałka do przodu (ona zamyka i otwiera) a ta do tyłu która otwierała już nie działa... odłączyłem akumulator, myślałem że samo się przestawi lecz nic to nie dało... tak samo szyby się rozregulowały i nie chcą się automatycznie zamykać po odłączeniu aku. Wiecie jak to rozwiązać ?

Offline kogutki

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 9.005
  • free milk for free cats
Odp: szyberdach
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 10, 2011, 15:06:58 pm »
Hej, sprobuj zresetowac szyberdach:

zamykaj do pozycji w ktorej sie zatrzyma
zostaw wlacznika
trzymaj wlacnik "zamknij" przez min 30 sek az sie szyberdach powoli domyka w calosci
jak sie zamyka to od razu zostaw i trzymaj ponownie wlacnika, szyberdach otwiera sie w calosci
i zamyka sie, nie zostaw wtedy wlacznika az szyberdach w calosci sie zamykal.

po tym szyberdach powinno dzialac juz normalnie.

Mateo520

  • Gość
Odp: szyberdach
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 10, 2011, 15:53:48 pm »
tak żeby mieć 100% pewność to spytam :

zamykaj do pozycji w ktorej sie zatrzyma -> mam go otworzyć czy zamknąć całkowicie ?

zostaw wlacznika -> nie rozumiem, który włącznik? kluczyk czy przy szyberdachu, "otwórz" czy "zamknij"

trzymaj wlacnik "zamknij" przez min 30 sek az sie szyberdach powoli domyka w calosci -> szyberdach w ogóle nie reaguje na kluczyk, tak samo szyby, nawet jak trzymam 30sek

jak sie zamyka to od razu zostaw i trzymaj ponownie wlacnika, szyberdach otwiera sie w calosci i zamyka sie, nie zostaw wtedy wlacznika az szyberdach w calosci sie zamykal.->nie reaguję na powyższe więc tutaj nawet nie doszedłem

Offline kogutki

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 9.005
  • free milk for free cats
Odp: szyberdach
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 10, 2011, 16:08:17 pm »
moze to pomaga, moj polski nie jest taki ...

Cytuj
Press the sunroof switch forward to move the sliding roof panel into the tilted position.
Release the sunroof switch.
Press and hold the sunroof switch forward until the sliding roof panel moves slightly. This may take 30 seconds or more.
Release the sunroof switch.
Immediately press and hold the sunroof switch in the forward position. The sliding roof panel will move down and rearward to the open position, and then forward into the closed position. Do not release the sunroof switch until the sliding roof panel has stopped completely.
Your sunroof panel should now be aligned.

Mateo520

  • Gość
Odp: szyberdach
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 10, 2011, 20:27:29 pm »
niestety guzik "zamykający" szyberdach nie reaguję, więc nie mogę zastosować się do powyższej instrukcji

chyba, że nie zrozumiałem instrukcji
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 10, 2011, 20:35:25 pm wysłana przez Mateo520 »

Sebastian X

  • Gość
Odp: szyberdach
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 10, 2011, 20:52:01 pm »
A bezpiecznik sprawdziłeś?

Mateo520

  • Gość
Odp: szyberdach
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 11, 2011, 11:52:45 am »
kogutki jednak instrukcja po angielsku działa  :) wydrukowałem ją i zabrałem do samochodu, robiłem krok po kroku i szyber działa jak należy. Z forum zagranicznych wyczytałem, że to dosyć częsta przypadłość w x-type (gdy ktoś odetnie zasilanie w trakcie zamykania poprzez wyciągnięcie kluczyka).
Bezpieczniki OK.
Dzięki wielkie.

Offline bosniak

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 482
Odp: szyberdach
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 21, 2014, 09:59:11 am »
Pozwole sobie dokladnie opisac zgodnie z instrukcja zamieszczona w j.ang. przez kogutki po naszemu:
Zamykamy szyberdach. Nastepnie
Naciśnij przełącznik szyberdachu do przodu, aby przesunąć panel dachu w pozycje uchylenia.
Zwolnij przełącznik szyberdachu.
Naciśnij i przytrzymaj przełącznik szyberdachu jeszcze raz do przodu, aż dach przesunie się nieznacznie w dol. Może to zająć 30 lub więcej sekund.
Zwolnij przełącznik szyberdachu.
Natychmiast naciśnij i przytrzymaj przełącznik szyberdachu w pozycjie do przodu. Panel dachowy  bedzie poruszał się w dół i do tyłu, do położenia otwartego, a potem do przodu, do pozycji zamkniętej. Nie zwolniaj przełącznika szyberdachu do momentu aż dach zatrzyma się całkowicie.
Twój dach powinien być zaprogramowany.
Programujemy go wciskajac za kazdym razem przelacznik do przodu, ani raz do tylu.

Offline Pawel_M

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 292
Odp: szyberdach
« Odpowiedź #8 dnia: Październik 17, 2014, 16:18:37 pm »
Czy ta procedura tyczy się również s-type ?? Byłem zmuszony wymienić  moduł szyberdachu ale nie wiem jak go teraz zaprogramować  :-gwizd
XK 4.2 2008r
S-type 4.0 Sport 2001r
S-type 4.0 2001r