Autor Wątek: Jaki olej do 3,0 D V6  (Przeczytany 13562 razy)

Offline electrobdg

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 34
Odp: Jaki olej do 3,0 D V6
« Odpowiedź #15 dnia: Marzec 17, 2017, 10:28:45 am »
Potwierdzam norma WSS-M2C934-B  zalecany przez autoryzowany serwis Jaguara ;)
XF 3.0 V6  2014r
XF 3.0 V6  2017r

Offline Bartosz

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 18
  • Only Night Shift
Odp: Jaki olej do 3,0 D V6
« Odpowiedź #16 dnia: Lipiec 24, 2018, 15:02:36 pm »
Zdecydowanie olej silnikowy Motul 8100 ECO-CLEAN+ C1 5W30 :-za
Zawsze Bedziemy Od Was Lepsi

Offline nordyk

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 437
Odp: Jaki olej do 3,0 D V6
« Odpowiedź #17 dnia: Lipiec 24, 2018, 17:32:24 pm »
Millers xf longlife 5w30 c1
Liqui moly top tec 4500 5w30 c1 - niemiaszki na forum jaga polecają
Motul ecoclean + 5w30 c1 - uwaga na podróbki

Offline Bartosz

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 18
  • Only Night Shift
Odp: Jaki olej do 3,0 D V6
« Odpowiedź #18 dnia: Lipiec 25, 2018, 16:10:18 pm »
jak odroznic podrobke Motula?
Zawsze Bedziemy Od Was Lepsi

Offline nordyk

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 437
Odp: Jaki olej do 3,0 D V6
« Odpowiedź #19 dnia: Lipiec 25, 2018, 18:58:50 pm »
Butelka 5 litrowa ma trochę wyblakłe naklejki w porównaniu do oryginalu, podobnie z 1 litrówką. Jeśli nie masz koło siebie podróbki i oryginału nie do poznania.

Offline Bartosz

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 18
  • Only Night Shift
Odp: Jaki olej do 3,0 D V6
« Odpowiedź #20 dnia: Lipiec 26, 2018, 15:31:26 pm »
ok dzieki
Zawsze Bedziemy Od Was Lepsi

Offline Janek

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 84
Odp: Jaki olej do 3,0 D V6
« Odpowiedź #21 dnia: Sierpień 02, 2018, 00:28:14 am »
Odpowiem ,
Jakis tam czas pracowalem w VW ,byly to lata gdzie 1.9 tdi kod silnika AFN ( 110 KM ) , 2.5 tdi v6 robily furrore w PL . Jako olej preferowany zalewany byl Castrol przy przebiegach standard czy tez w trybie longlife co dla mnie do dnia dzisiejszego jest delikatnie ujmujac malo powazne traktowanie jednostki napedowej .
Ale wracajac do meritum , widzialem na wlasne oczy jak zachowuje sie ten olej przy roznych przebiegach i tak niskiej czystosci komory wewnetrznej nigdy nie widzialem - szlam i syf jednym slowem nie wspominajc o nagaze podpierajacym w gniazdach zaworowych ow zawory ...
Ale to moje zdanie , wole Mobila , midlanda , a obecnie stosuje od kilku dobrych lat Motula .


Mogę wiedzieć jako kto i gdzie pracowałeś w VW? Ogólnie to mam przyjemność pracować dla działu rozwoju VW, co prawda pracuje nad głównym mózgiem, czyli całym infotainment system dla nowych VW, Skód i Audi ale bądź co bądź pracuję przy prototypowych modelach aut. Poruszyłem w gronie inżynierów temat rzekę, czyli: jaki olej dobrać.   Wszyscy jednogłośnie mówili by lać to co producent zaleca w księżce serwisowej/ na głównej stronie. Nie dlatego, że są to najlepsze oleje a dlatego, że na takich olejach przeprowadza się całe symulacje silnika. Dlatego potem między innymi  czytamy tutaj o korbach wychodzących bokiem w XF-ach z przebiegiem 160k km gdyż latały na Millersie czy innym wynalazku. Być może są to dobre firmy i być może robią dobre oleje jednak obniżenie temperatury roboczej silnika czy "mniejszy pobór oleju" to nie są parametry wliczone przez osoby które silniki projektują.

I zanim zacznie się lament znafców, piejących: "producent zarabia na serwisowaniu" i czy innych nonsensach. Renoma marki obecnie jest priorytetowa a niezawodność niezwykle pożądana. Presja konkurencji i wydłużone lata gwarancji stawiają wytrzymałość silnika w hierarchii zdecydowanie wyżej.

Po tym krótkim wstępie. Po 3 XF-ach z łącznym nalotem 300k km lej Castrola.

Pozdrawiam.
2014 XF-S 3.0 zajumany // 2010 XF 3.0D 301bhp // 2013 XF-S 3.0

Offline nordyk

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 437
Odp: Jaki olej do 3,0 D V6
« Odpowiedź #22 dnia: Sierpień 02, 2018, 11:36:50 am »
Co to za castrol ma być ? Widziałem wiele silników które na  castrolu chodziły i byly w środku zalepione. Millers czy Motul spełnia normę dla Jaga więc czemu ich nie zalewać. Prawdą jest to że silniki są "okrojone" z materiału, bo mają być lżejsze, produkcja tansza i gdy coś jest spierd... nawet najlepszy olej nie pomoże.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 02, 2018, 12:21:12 pm wysłana przez nordyk »

Offline Driv3rrrr

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 3.460
Odp: Jaki olej do 3,0 D V6
« Odpowiedź #23 dnia: Sierpień 02, 2018, 12:49:10 pm »
Pierdzielenie. To co ma powiedzieć silnik u mojego ojca w busie, który widział już chyba z 6 różnych producentów olejów i zrobił u nas ze 100 tys km. Mój Jaguar też miał oleje od 3 różnych producentów i też jeździł.

Także to, że producent testował silnik na Castrolu nie oznacza, że trzeba to lać.
AutoPro & Shop - tel. 796 260 092
Jest - Range Rover Sport 3.6 TDV8

Offline zbychuro

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 202
Odp: Jaki olej do 3,0 D V6
« Odpowiedź #24 dnia: Sierpień 02, 2018, 23:40:07 pm »
Janek pracujesz w tak szacownej niemieckiej firmie i jeżdzisz takim hinduskim badziewiem ?
Dlaczego nazywasz Millersa czy Motula "wynalazkami" ? Wyjasnij nam ,może popełniamy błąd zalewając silniki olejami ,które jako jedne z nielicznych spełniają specyfikacje Jaguara ???!!!
Być może Castrol jest dobrym olejem ale nie mogłem znależć u nich oleju który spełniałby wymagania producenta dla silnika 3.0 D V6.
Mając taką wiedzę podziel się nią z nami!

Offline Robertleniwiec48

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 207
  • Kocham to forum
Odp: Jaki olej do 3,0 D V6
« Odpowiedź #25 dnia: Sierpień 03, 2018, 00:28:40 am »

Offline Bolo004

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 92
  • Kocham to forum
Odp: Jaki olej do 3,0 D V6
« Odpowiedź #26 dnia: Sierpień 03, 2018, 10:24:09 am »
...CASTROL EDGE PROFESSIONAL C1- 5W30-w tylko litrowych opakowaniach,od 48,88 do 52 zl/litr-sprawdz na Allegro,min.inn. od iParts,nr. oferty na Allegro:6982902720....jesy dokladnie dla Jaguara...ale znam lepszy olej...pozdrowka...

Offline Janek

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 84
Odp: Jaki olej do 3,0 D V6
« Odpowiedź #27 dnia: Sierpień 03, 2018, 12:52:52 pm »
Co to za castrol ma być ? Widziałem wiele silników które na  castrolu chodziły i byly w środku zalepione. Millers czy Motul spełnia normę dla Jaga więc czemu ich nie zalewać. Prawdą jest to że silniki są "okrojone" z materiału, bo mają być lżejsze, produkcja tansza i gdy coś jest spierd... nawet najlepszy olej nie pomoże.
CASTROL EDGE PROFESSIONAL C1- 5W30-w.
To, ze Olej spelnia norme dla Jaga znaczy tyle, ze ma te same oznaczenia. Co sie dalej dzieje nie wie ani producent ani klient. Nie wiem kto i gdzie wyczytal ale Jaguar poleca do swoich silnikow TYLKO Castrola. Wejdz prosze na glowna strone...
https://www.jaguar.de/ueber-jaguar/castrol.html

z mojej strony EOT.

Janek pracujesz w tak szacownej niemieckiej firmie i jeżdzisz takim hinduskim badziewiem ?
Dlaczego nazywasz Millersa czy Motula "wynalazkami" ? Wyjasnij nam ,może popełniamy błąd zalewając silniki olejami ,które jako jedne z nielicznych spełniają specyfikacje Jaguara ???!!!
Być może Castrol jest dobrym olejem ale nie mogłem znależć u nich oleju który spełniałby wymagania producenta dla silnika 3.0 D V6.
Mając taką wiedzę podziel się nią z nami!
Sorry ale  :-tylko :-tylko :-tylko

Pierdzielenie. To co ma powiedzieć silnik u mojego ojca w busie, który widział już chyba z 6 różnych producentów olejów i zrobił u nas ze 100 tys km. Mój Jaguar też miał oleje od 3 różnych producentów i też jeździł.

Ba, nawet na fryturze pojedzie, pytanie tylko ile  ;D
Moim zdaniem to, ze jest jakas opinia o zachowaniu danego oleju jest iscie subiektywna i niepoprata zadnymi testami. Powiem Ci tak.  Castrol na swojej stronie pisze, ze w przypadku ciezszych warunkow uzttkowania silnika a napewno 3l V6 biturbo ktore mamy lekko nie ma, nalezy wymieniac olej w interwale 13k km. Ja zmieniam co 10k km a Wy :)?
Także to, że producent testował silnik na Castrolu nie oznacza, że trzeba to lać.
I tu sie mylisz. Bylem osobiscie w labie testujacym turbiny do diesli. Olej jest zawsze ten sam, parametry sa ustawione pod dana mieszanke by wyeliminowac kolejne zmienne. Sory ale nikt nie ma czasu i pieniedzy na testowanie silnika z olejem kazdego producenta.

Temat oleju w z mojej strony zamykam. Reasumujac, Jag rekomenduje TYLKO Castrola a co bedziecie lac to mi w sumie rybka :)
2014 XF-S 3.0 zajumany // 2010 XF 3.0D 301bhp // 2013 XF-S 3.0

Offline Driv3rrrr

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 3.460
Odp: Jaki olej do 3,0 D V6
« Odpowiedź #28 dnia: Sierpień 03, 2018, 15:32:11 pm »
Wiesz czego zalecają Castrola? Bo dali najlepszą ofertę.

Prosty przykład. Seat, VW, i Skoda. Byl okres, że na każdym rynku inne oleje. Seat Repsol, VW i Skoda na Castrolu. Od kilku lat dopiero jest VAGowy ling life III.

A jako pracownik grupy VAG wiesz, przecież że czy to seat czy VW mają te same silniki.

Także większych głupot nie czytałem
AutoPro & Shop - tel. 796 260 092
Jest - Range Rover Sport 3.6 TDV8

Offline nordyk

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 437
Odp: Jaki olej do 3,0 D V6
« Odpowiedź #29 dnia: Sierpień 03, 2018, 21:44:52 pm »
Ja zmieniam olej co 10tkm wraz z filtrami czy to w themie czy jagu. Przedtem w cls 300 koni też zalewałem motula lub liqiu moly i przejechałem nim 250 tkm. Mój kumpel który nim teraz jeździ zrobił ponad 80 tkm i jeździ na liqiui moly bez problemu chociaż merc ZALECA castrola. Reasumując jw napisałem gdy coś jest spiepszone przez biurokratow nawet olej z molibdenem i tytanem nie pomoże. A vw to kombinatorzy i złodzieje. :-thumpdown
Gdzie by nie popatrzeć czy to na forum bmw, merc itd castrol zbiera najgorsze opinie. A kto jest najpewniejszym "testerem" jak nie sam uzytkownik ?
« Ostatnia zmiana: Sierpień 03, 2018, 21:53:57 pm wysłana przez nordyk »