Autor Wątek: Światła bez kluczyka  (Przeczytany 4217 razy)

skyludwik

  • Gość
Odp: Światła bez kluczyka
« Odpowiedź #15 dnia: Marzec 29, 2015, 14:22:32 pm »
Problem można rozwiązać przekaźnikiem. Niestety auto z tym modułem nie przejdzie przeglądu lub też drogówka może dowód zabrać. Lampa w S typie nie ma homologacji na DRL. Dyskutowaliśmy o tym parę stron temu.

Offline aro

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 705
  • s-type 2000 manual lpg
Odp: Światła bez kluczyka
« Odpowiedź #16 dnia: Marzec 29, 2015, 16:28:55 pm »
Problem można rozwiązać przekaźnikiem. Niestety auto z tym modułem nie przejdzie przeglądu lub też drogówka może dowód zabrać. Lampa w S typie nie ma homologacji na DRL. Dyskutowaliśmy o tym parę stron temu.
...dzieki,poczytałem ten wątek i zmądrzałem ;D

Offline grzechch

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 663
Odp: Światła bez kluczyka
« Odpowiedź #17 dnia: Marzec 29, 2015, 20:32:11 pm »
Przecież aby podłaczyć światła dzienne przewód wystarczy podłaczyć pod przewód, który ma napięcie po odpaleniu auta lub minus np przewody pompy paliwa a przewód rozłaczania dziennych do przewodu światel mijania lub przez przekaźnik przy podłaczeniu minusa. Wówczas dzienne zapala się przy ustawieniu przełacznika na auto i zgasną gdy system uruchomi światła mijania

skyludwik

  • Gość
Odp: Światła bez kluczyka
« Odpowiedź #18 dnia: Marzec 29, 2015, 22:57:19 pm »
Nie wiem czy dobrze rozumiem ale kolega Aro i ja mówimy o samym module, który powoduje, że świeci się wewnętrzna lampa na 30 procent "imitując" DLR. Koledze chyba chodzi o dodatkowe światła do jazdy dziennej, wtedy nie ma problemu i będzie to działać tak jak piszesz.

Offline grzechch

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 663
Odp: Światła bez kluczyka
« Odpowiedź #19 dnia: Marzec 29, 2015, 23:24:45 pm »
sorry. Tak chodzi mi o dodatkowe. Chyba cos nie doczytałem. ale czy tak naprawdę ta lampa świeci na 30%. Żarówka może a resztę bierze moduł i w sumie jest to samo co by świeciły światła mijania

skyludwik

  • Gość
Odp: Światła bez kluczyka
« Odpowiedź #20 dnia: Marzec 29, 2015, 23:28:59 pm »
Nie wiem na jakiej zasadzie to działa, w instrukcji takiego modułu z allegro można przeczytać, że światła długie wewnętrzne świecą na 30 procent, w niektórych moc można regulować. Fajne w tym module jest to, że nie musimy robić patentu na dodatkowe światła mocowane gdzieś w zderzaku,  no i oszczędza oświetlenie deski, tyłu i mijania ,a co do poboru mocy tego czegoś to nie wiem jak jest. Niestety nie jest legalne.

Offline aro

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 705
  • s-type 2000 manual lpg
Odp: Światła bez kluczyka
« Odpowiedź #21 dnia: Marzec 29, 2015, 23:48:14 pm »
ano  właśnie,szkoda ze taki moduł jest nielegalny :-cry

michu1972

  • Gość
Odp: Światła bez kluczyka
« Odpowiedź #22 dnia: Sierpień 22, 2015, 02:42:00 am »
swiatla można (w serwisie przynajmniej w wersji polift) ustawić w tryb jazdy dziennej bez modyfikacji sprzętowych, wtedy w pozycji na auto swieca przez caly dzien