Autor Wątek: Zgrzyt po odpaleniu silnika  (Przeczytany 1670 razy)

cyberda

  • Gość
Zgrzyt po odpaleniu silnika
« dnia: Wrzesień 21, 2014, 18:23:40 pm »
Witam

Od dnia zakupu podczas odpalania rano silnika (na zimnym w czasie dnia się to nie zdarza) gdy kręci rozrusznik i silnik już łapie pojawia się na 2-3 sekundy zgrzyt jakby uszkodzone łożysko. Oczywiście powodów może być kilka i duuuuużo szukania dlatego zdaję się na doświadczenie szanownego grona użytkowników x-type. Może ktoś miał podobny przypadek. Zastanawiam się czy sam rozrusznik może mieć uszkodzone łożysko i dawać taki efekt, a może to koło dwumasowe ?

Pozdrowionka

X-type V6 2.1 w manualu
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 21, 2014, 18:34:01 pm wysłana przez cyberda »

Offline CapaBB

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 213
Odp: Zgrzyt po odpaleniu silnika
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 21, 2014, 18:50:53 pm »
jeszcze przez 2 dni mam to samo.
w moim przypadku dwumas się rozsypuje i syf zaciera rozrusznik już dwa razy wymieniałem bendiks i raz go czyściłem.
ale w środę jedzie do weterynarza na dwumasik i sprzęgło ;D
X-Type Estate 2.0D
Bielsko - Biała

Offline pablo21

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.078
    • www.jaguar.org.pl
Odp: Zgrzyt po odpaleniu silnika
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 21, 2014, 18:54:17 pm »
Warto sprawdzić wszystkie rolki na osprzęcie silnika, bo naprawa dwumasy nie należy do przyjemności finansowych.. :-W
XJ-SC 5.3 V12
XJ40 6.0 V12 Daimler Double Six
X350 V8

cyberda

  • Gość
Odp: Zgrzyt po odpaleniu silnika
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 21, 2014, 20:20:31 pm »
Dzięki za odpowiedź - i właśnie pierwsze co pomyślałem że rozrusznik się nie rozłącza i jeszcze trochę kręci nim silnik, a drugie to że właśnie to dwumasa.
Cena dwumasy to jedno - około 350 funciaków ale jej wymiana to drugie. Faktycznie trzeba zacząć od najprostszych rzeczy więc sprawdzę rolki jak kolega proponuje. Najśmieszniejsze jest to że auto kupiłem za 310 funtów czyli mniej niż za dwumase .... no cóż wiek autka robi swoje i ma prawo się popsuć.

Dzięki !