Autor Wątek: Głuche stuki przy zmianie biegów (manual)  (Przeczytany 1399 razy)

Offline rockenroller

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 45
Głuche stuki przy zmianie biegów (manual)
« dnia: Sierpień 18, 2014, 16:14:36 pm »
Witam, z racji tego, że wymieniam tuleje w tylnej belce zawieszenia, mam ochotę rozprawić się z głuchymi stukami w tylnej części auta podczas zmieniania biegów.

Chodzi o to, że jak wbijam 1-kę i potem w ruchu każdy następny bieg, to ewidentnie z tylnej cześć i okolic mostu słychać głuchy stuk.
Tak jakby coś było luźne. Przy czym dzieje się to zarówno przed puszczeniem sprzęgła jak i jeśli chodzi o biegi kolejne to w trakcie puszczania.
Te stuki nie są jakieś głośne, ale są i chętnie bym ich się pozbył, aby z auta wyciskać ze spokojem co fabryka dała.
Czy ktoś kojarzy, który element to może być? 
Ktoś to przerabiał?

Czy to są łączniki elastyczne wału?

Offline filar12

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 887
  • http://lpg-lodz.pl/
Odp: Głuche stuki przy zmianie biegów (manual)
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 18, 2014, 23:43:02 pm »
Kolego jeśli padły łączniki elastyczne wału (skrętu) to zazwyczaj wali tak mocno że zęby bolą.
Pewnie wał się wybił na wieloklinie jeśli jest to cichy metalowy dźwięk(np. w mercedesie miałem kontrę do niwelowania tego luzu tutaj tego nie widziałem aby było niestety.).

Kolego a jaki koszt poduszek belki oczywiście szt.4. bo mnie czeka ten zabieg niedługo. :'(
http://lpg-lodz.pl/

KIEDYŚ był S-type 1999r 3.0 V6 "sreberko" napędzane LPG ;-) następnie X350 4.2l +LPG oczywiście ;-), S-type 2002r Fl 3.0L LPG, X350 3.0L LPG ;-),teraźniejszość X358LWB 4,2 LPG.

Offline rockenroller

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 45
Odp: Głuche stuki przy zmianie biegów (manual)
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 19, 2014, 00:20:03 am »
Dzięki za uwagi. Zatem raczej nie są to łączniki, bo ewidentnie jest głucho, gdzieś przeczytałem, że to mogą tuleje w belce powodować. Muszę sprawdzić teraz jak są zerwane (tylna mi się zerwała, a reszta taka sobie, wiec wymieniam wszystko). W razie czego zainwestuję dodatkowo w poduszkę skrzyni. Rok temu robiłem przód, teraz nadszedł tył :)

Koszt. Uwaga! 1500 zł komplet :) nie ma w zamiennikach, mało tego, tylnych tulei nie ma na stanie w UK :) masakra jakaś. Ja się zdecydowałem na nowe, bo nie jeżdżę wokół komina, tylko lubię robić użytek z tego auta. Poza tym używki i tak są utlenione i nie wiesz na co trafisz. U mnie się normalnie połamał się element aluminiowy.