Autor Wątek: Żółtawe plamy pod autem  (Przeczytany 2276 razy)

Offline flavius

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 54
  • XKR 4.2 V8 SC
Żółtawe plamy pod autem
« dnia: Październik 27, 2015, 18:34:19 pm »
Hej,

Zauważyłem, ostatnio żółtawe plamy pod samochodem i mam lekko zapoconą skrzynie biegów. Wynikałoby, że to z niej ale na żótło? ; o Wiem, że do ZFek nie ma bagnetu żeby sprawdzić poziom oleju.
Z góry dzięki za cenne podpowiedzi ;)

XKR 2003
Mariusz

Offline konik

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 167
Odp: Żółtawe plamy pod autem
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 27, 2015, 19:15:58 pm »
Witaj,
Sprawdziłeś dokładnie gdzie Ci się poci - może uszczelka miski Ci przepuszcza? Wymieniałeś olej? Jak nie to proponuje wymienić - w zestawie masz też nową uszczelkę (na V12 za 240 zeta).
- pozdrawiam Julian

X306

Offline flavius

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 54
  • XKR 4.2 V8 SC
Odp: Żółtawe plamy pod autem
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 28, 2015, 17:06:55 pm »
Dzieki za podpowiedz. Olej wymienialem rok temu jak kupilem samochod i uszczelniany byl silnik. Ciezko teraz ustalic bez podnosnika skad to leci ale poprobuje. Dzieki.
Mariusz

Offline Driv3rrrr

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 3.457
Odp: Żółtawe plamy pod autem
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 28, 2015, 18:45:10 pm »
Umyj miejsca zapaćkane olejem i jeśli masz autko garażowane to wyłóż sobie kartkami A4 taki kwadrat/prostokąt pod autem. Najszybciej będzie wiadomo skąd sie leje
AutoPro & Shop - tel. 796 260 092
Jest - Range Rover Sport 3.6 TDV8

nyos79

  • Gość
Odp: Żółtawe plamy pod autem
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 29, 2015, 21:51:27 pm »
Kolor żółtawy sugerowałby (przynajmniej mi) chłodziwo, może zbiorniczek wyrównawczy, jest przy ścianie grodziowej i to może powodować że leci w okolice skrzyni, a możliwe że ma kolor rdzawy / żółty.  Nie wiem jaki kolor ma płyn do wspomagania może to? Generalnie po zapachu i smaku poznasz :)

Offline flavius

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 54
  • XKR 4.2 V8 SC
Odp: Żółtawe plamy pod autem
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 30, 2015, 13:02:22 pm »
Chłodziwo i zbiorniczek wyrównawczy, miało by to sens. Weekend idzie to sprawdzę kartkami gdzie cieknie. Nie planowałem już nic w tym roku z nim robić bo na zimę to nie wiem czy jest sens, no ale chyba będzie trzeba.
Mariusz