Autor Wątek: pedał gazu nie reaguje  (Przeczytany 3265 razy)

vivaldi

  • Gość
pedał gazu nie reaguje
« dnia: Lipiec 18, 2014, 06:55:01 am »
Jaguar X-Type 3,0 automat . Może ktoś podpowie a dzieje się tak że samochód podczas jazdy spada z obrotów nie reaguje na naciskanie pedału gazu świecą się kontrolki na liczniku czerwona i żółta jedzie około 5 km/h po zatrzymaniu wyłączeniu zapłonu odczekaniu chwili i włączeniu silnika jedzie normalnie dalej czasami przejadę nim 60 km i nic a czasami 500 m wymieniłem już pedał gazu bo tak sugerowali mechanicy nic to nie dało na kompie ogólnym do sprawdzania silników był błąd 1111 . Dziękuję . Może ktoś miał taki przypadek pomroczności jasnej

ghrh

  • Gość
Odp: pedał gazu nie reaguje
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 18, 2014, 12:26:50 pm »
P1111 znaczy, że komputer ukończył cykl dignostyczny, to nie błąd, bardziej status.

vivaldi

  • Gość
Odp: pedał gazu nie reaguje
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 18, 2014, 12:34:42 pm »
zgoda wiem o tym a wiec skad te wszystkie dolegliwosci

Offline Kocur666

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.670
  • Zdrowie szybkich pań i pięknych Jaguarów...
Odp: pedał gazu nie reaguje
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 19, 2014, 23:18:14 pm »
Masz gaz??
Jaguar X-type 2,5 V6 AWD 02r

Yamaha YZF-R1 RN19

Offline Tomy

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 17
Odp: pedał gazu nie reaguje
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 20, 2014, 11:10:07 am »
przepustnica, wielce prawdopodobne - sprawdzić wiązkę, potencjometr (na przepustnicy). W ostateczności może być zużyty potencjometr pedału gazu. Jeżeli jest to automat błąd może pochodzić jeszcze ze skrzyni.

vivaldi

  • Gość
Odp: pedał gazu nie reaguje
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 20, 2014, 11:37:38 am »
nie mam gazu a pedał gazu był juz wymieniony i nic to nie dało

Połączono

Tomy  mam pytanie czy w takim przypadku uszkodzeń komp nie pokazywałby błędów ? rozumiem zwarcie w przewodach a co szukać w przepustnicy ?
« Ostatnia zmiana: Lipiec 20, 2014, 19:41:31 pm wysłana przez BlackV6 »

Offline Tomy

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 17
Odp: pedał gazu nie reaguje
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 24, 2014, 20:40:30 pm »
Co do błędów, można je sprawdzić: wcisnąć przycisk na dźwigni kierunkowskazów i włączyć zapłon. Rozpocznie się TEST. Po przejściu do "DTC"  powinny się wyświetlić na wyświetlaczu km/spalania kody zapamiętanych i aktualnych błędów.
Patrząc od strony lewej przepustnicy znajduje się czujnik położenia przepustnicy. Jest to potencjometr, który odczytuje czy naciśnięciu  pedału gazu w określonej pozycji odpowiada odpowiednie odchylenie przepustnicy. Po prawej stronie przepustnicy znajduje się silniczek wykonawczy -otwierający przepustnicę.
Po wymianie akceleratora (pedału gazu) trzeba zaadoptować go do przepustnicy. tzn rozłączyć akumulator na ~30 min. Odpalić silnik i czekać aż 2 razy włączy się wentylator. Powinno się zaadoptować.
Jeżeli nie pomoże, trzeba udać się do diagnosty, który ma interfejs IDS / Rotunda + program do Jaguara i odczyta błędy oraz zrobi adaptację.
Nie można również od tak sobie kupić inny/nowy czujnik poł. przepustnicy i go przykręcić.
Przyczyną może być również zanieczyszczona - zacierająca się przepustnica.