Autor Wątek: Przeróbka układu wydechowego  (Przeczytany 2016 razy)

Offline Pawel_M

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 292
Przeróbka układu wydechowego
« dnia: Lipiec 17, 2014, 23:33:26 pm »
Witam, czy ktoś przerabiał układ wydechowy w kocie ?? Chcę lekko przerobić wydech żeby było bardziej słychać te 8 cylindrów. Czy tłumiki środkowe są tłumikami przelotowymi a tylne są komorowe ?? Myślałem o wywaleniu środkowych lub założeniu dwóch przelotowych jako końcowe ale w przypadku drugiego pomysłu obawiam się że będzie za głośno. Nie interesuje mnie ryk z wydechu a jedynie pomruk. Może ktoś ma jakieś doświadczenie w tym temacie ??
XK 4.2 2008r
S-type 4.0 Sport 2001r
S-type 4.0 2001r

Offline huberts1977

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 267
  • X type 3.0 awd ŁÓDŹ
Odp: Przeróbka układu wydechowego
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 18, 2014, 18:00:07 pm »
Środkowe wydechy masz przelotowe więc wycinanie ich i wstawienie rur nie wiele da. Zamiast końcowych jak wstawisz też przelotowe to będzie trochę za głośno, wiem bo u siebie tak zrobiłem ;). Wywaliłem końcowe wydechy i wstawiłem zamiast nich te środkowe z S-type. Nie jest bardzo głośno zważywszy że wszystkie mam teraz przeloty ale troszkę za grubo (dźwięk na wolnych obrotach lepszy niż teraz u Ciebie w V8  ;) ). Chyba najlepiej było by "poprawić" końcowe wydechy.
Były X-typy, XJ-ty, był XF 2,7d jest XF 3.0 b

Offline Pawel_M

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 292
Odp: Przeróbka układu wydechowego
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 18, 2014, 20:45:04 pm »
Szukając po necie natrafiłem na dźwięk wydechu z linku poniżej. Interesuje mnie coś takiego tylko najlepiej żeby jeszcze odrobinę ciszej chodził. Huberts1977  wycinałeś środkowe przelotowe tłumiki i wiesz że to nic nie daje czy tylko tak przypuszczasz ?? Osobiście uważam że nawet jak tłumik jest przelotowy to jego wycięcie spowoduje głośniejszą pracę wydechu, chyba że w kocie jest inaczej....

https://www.youtube.com/watch?v=wvES8eHXO48
XK 4.2 2008r
S-type 4.0 Sport 2001r
S-type 4.0 2001r