Autor Wątek: Gdzie mikser LPG?  (Przeczytany 1634 razy)

Offline katar83

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.007
Gdzie mikser LPG?
« dnia: Lipiec 15, 2014, 16:56:57 pm »
Witam,

Instalacje LPG montowalem sam, w chwili obecnej mikser jest zamontowany na wejsciu do throttle body, zaraz za ta skompresowana guma. Generalnie jest tam za malo miejsca, do tego z jednej strony jest wejscie ~7cm a z drugiej ~10cm i ledwo to wszystko upchane. Jako ze chce jeszcze zmienic sam ten gumowy but, tak sie zastanawiam czy w ogole mozna byloby zamontowac moj mikser zaraz za MAFem, tam jest kawalek gdzie by sie zmiescil idealnie. Nawet i BLOS by sie tam ladnie zmiescil tylko czy w ogole bedzie to dzialac?
Instalacje zamontowalem jak u poprzednika, dziala super. Tam w ogole ktos urwal rezonator zeby bylo wiecej miejsca, ja nie chce takich kwiatkow ale fajnie byloby to jakos ladniej pomontowac :)

tomek1212

  • Gość
Odp: Gdzie mikser LPG?
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 15, 2014, 17:07:38 pm »
Dlaczego nie zdecydowałeś sie na sekwencje ?

Offline katar83

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.007
Odp: Gdzie mikser LPG?
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 15, 2014, 21:39:43 pm »
Z uwagi na koszty i brak czasu, calosc kosztowala mnie 500PLN i to razem z piwem. Po instalacje pojechalem, wymontowalem z auta dawcy i wmontowalem z powrotem we wlasnym aucie w taki sam sposob, tyle tylko, ze duzo ladniej pochowalem kable i bezpieczniki wiec i wyglada to duzo lepiej.
Sekwencja to jednak duzo wiecej pracy, kolektor do zdjecia, trzeba wiedziec jakie wtryski/dysze gdzie je i jak montowac. Brak w internecie opisów czy zdjec z montazu sekwencji do x300 wiec jedno punktowy wtrysk ktory w dodatku mozna latwo szybko zmienic czy usunac i ktory idealnie nadaje sie do tego auta nie jest zlym pomyslem. Z instalacji jestem bardzo zadowolony, zrobilem juz pare tysiecy kilometrow, odpukac zadnych problemow, zadnych strzalow, dziennie 50km przy spalaniu okolo 14l/100km, naprawde nie da sie narzekac  ;D

~Jedyne co chce jeszcze to zastanawiam sie nad blosem ale tak jak i obecny mixer musialbym go jakos zamontowac a ta guma miedzy plastikiem a kolektorem to porazka i wlot jest ciezko dobrze zamontowac. Myslalem w ogole o zmontowaniu calego kolanka od podstaw, ale to jeszcze przyjdzie czas.