Autor Wątek: Panel sterowania klimatyzacją/nawiewami nie działa jak sprawdzić ?  (Przeczytany 2171 razy)

Offline Chawka

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 103
Witajcie !

Mam problem, mianowicie zabrałem się za wyciągniecie blowerów w celu wlutowania nowych tranzystorów i nasmarowania wiatraków. Jednak pojawił mi się nowy problem... Panel sterowania nawiewami totalnie umarł. Kiedyś kupiłem na zapas drugi i tak sobie leżał do dzisiaj, podpiąłem go i również kaplica. Po przekręceniu pokrętła nic się nie dzieje, nie działa żadne podświetlanie, oba nie dają znaku życia. Tak jak by nie dostawały prądu.
 
Auto w zeszłym tygodniu pojechało na wymianę nagrzewnicy, do tego czasu panel działał. Zastanawiam się czy przy wymianie czegoś nie rozpięli. Ale w żadnym widocznym miejscu na nic się nie natknąłem.

Dokąd idzie wiązka od panelu za pierwszą kostką, z czym jest połączona ? w pewnym momencie idzie w górę deski i bez ściągania jej ciężko określić dokąd. Pod schowek?

Może w ogolę szukać przyczyny w innym miejscu, ma ktoś jakiś pomysł?

Da się jakoś sprawdzić sam panel ? Chciałbym uniknąć konieczności kupowania kolejnego w ciemno...

pabllo30dfx

  • Gość
Odp: Panel sterowania klimatyzacją/nawiewami nie działa jak sprawdzić ?
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 10, 2014, 02:43:26 am »
nie pomogę w kwestii wiązek, choć podejrzewam że za kostką to idzie do przekaźników które są pod schowkiem przed nogami pasażera, ale musisz podać rok kotka żeby coś więcej powiedzieć,

sam panel możesz sprawdzić w innym jagu... a panelem z innego jaga sprawdzić czy u ciebie problem leży w sterowniku czy gdzie indziej... ja mam dwa zapasowe panele więc jeśli mieszkasz gdzieś blisko to moglibyśmy coś ogarnąć (jak ci będzie działał któryś z moich paneli to możesz sobie odkupić, jeden na pewno działa)...

napisz rok twojego kota, a na priv możesz przybliżyć twoją lokalizację, może coś ogarniemy,

Offline Chawka

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 103
Odp: Panel sterowania klimatyzacją/nawiewami nie działa jak sprawdzić ?
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 13, 2014, 01:07:09 am »
Jestem z Krakowa, często bywam w nowosądeckim oraz na śląsku 

Auto 4.0 z 92r.

Motyw z wsadzaniem panelu do drugiego auta chciałem uskutecznić. Nawet mam drugie auto pod domem problem w tym, że jest z 93r, tak wiec inny panel i inne wtyczki.

Który przekaźnik odpowiada za panel ? Grzebane tam było przy wymianie nagrzewnicy wiec jest to dobry trop.

Pozdrawiam

pabllo30dfx

  • Gość
Odp: Panel sterowania klimatyzacją/nawiewami nie działa jak sprawdzić ?
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 13, 2014, 01:18:09 am »
Sprawdzę który to przekaźnik i dam znać. Ja jestem z okolic Suchej Beskidzkiej to tez tragedii nie ma, możesz kiedyś wpaść albo możemy się spotkać jak gdzieś bliżej Kraka pojadę. Ja obecnie mam kota z 92'. Niestety te zapasowe panele mam z tych starszych.