Autor Wątek: Jaguar XJ40 4.0 S / czy była wersja sportowa 4 l silnika?  (Przeczytany 4698 razy)

Offline Michal_sk8

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 109
  • low mileager jaguar XJ40 94'
Jaguar XJ40 4.0 S / czy była wersja sportowa 4 l silnika?
« dnia: Kwiecień 30, 2014, 22:36:57 pm »
Witam

zastanawiam się bo natknąłem się na ogłoszenie Jaguara 4l ,patrząc na zdjęcia to kolor lusterek w kolorze nadwozia, wnętrze i rodzaj foteli, felgi oraz tylna dokładka przy rejestracji to wersja sport

w ogłoszeniu nic nie jest o tym wspomniane i chciałem zapytać czy sport był wypuszczony tylko jako 3.2 czy jako 4.0 również, przeglądając stronę z danymi natrafiłem jedynie na wersję 3.2S ale na innej stronie była wzmianka o 4.0S

"1994 przedstawiono nowe wersje XJ6 - 3.2 S oraz 4.0 S. Przeznaczone były dla młodszych użytkowników, dla których przygotowano sztywniej zestrojone zawieszenie oraz sportowe akcenty w wyglądzie zewnętrznym i wewnętrznym, oferując dodatkowe wyposażenie w cenie auta."


czy oprócz zmienionego zawieszenia części różniły się w porównaniu do zwykłej xj6?


Offline xjscabrio

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 160
Odp: Jaguar XJ40 4.0 S / czy była wersja sportowa 4 l silnika?
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 01, 2014, 14:45:09 pm »
moze to xjr?
XJR-S ,XJR XJ40,X358

Jaguar Parts

  • Gość
Odp: Jaguar XJ40 4.0 S / czy była wersja sportowa 4 l silnika?
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 01, 2014, 14:48:37 pm »
Ja tam nie wiem czy 3.2 było w wersji sport, ale 4.0 na pewno. Było niższe, grill był inny i silnik nieco mocniejszy. Kolega z forum - Ojciec, ma takiego XJ40 w wersji Sport.

Offline xjscabrio

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 160
Odp: Jaguar XJ40 4.0 S / czy była wersja sportowa 4 l silnika?
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 01, 2014, 15:16:18 pm »
ja mam xjr z silnikiem 4.0 . inne zderzaki.progi,osprzet slinika,zawieszenie,fotele,liczniki.kierownica. uklad wydechowy itd. najlepiej pokaz zdjecie
XJR-S ,XJR XJ40,X358

Offline Michal_sk8

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 109
  • low mileager jaguar XJ40 94'
Odp: Jaguar XJ40 4.0 S / czy była wersja sportowa 4 l silnika?
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 01, 2014, 20:21:30 pm »
XJR i XJ Sport to co innego, XJR 3,6 1988-1990 XJR 4,0 1990-1994 a wersja sport tylko 1994 i zastanawiam się czy nie było by kłopotu z autem, bo jeżeli to jest jak w bmw np m5 to wszystko jest zupełnie inne






Offline katar83

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.007
Odp: Jaguar XJ40 4.0 S / czy była wersja sportowa 4 l silnika?
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 20, 2014, 12:46:07 pm »
Wersje sport sa 3.2 i 4.0. Sam mialem wersje 3.2S. Jest to standardowe auto, tyle tylko co zawieszenie z przodu ciut inne(anti roll bar, ewentualnie inne amortyzatory),  troche inne malowanie i ewentualnie siedzenia ladniejsze.

Offline Michal_sk8

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 109
  • low mileager jaguar XJ40 94'
Odp: Jaguar XJ40 4.0 S / czy była wersja sportowa 4 l silnika?
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 21, 2014, 21:20:24 pm »
Powiedz mi jeszcze jak wygląda sterowanie siedzeniami? bo na tunelu środkowym nie ma panelu sterującego a osobiście siedzenia sport mniej mi się podobają, a podzespoły jakieś są inne lub inne np przełożenia dyfra czy skrzyni, lub jakieś dodatkowe km czy nm?

Offline katar83

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.007
Odp: Jaguar XJ40 4.0 S / czy była wersja sportowa 4 l silnika?
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 22, 2014, 11:33:10 am »
Siedzenia extra elektryczne(memory seat pack) to dodatek do auta ktory mozna bylo sobie dokupic w momencie kupna auta. Generalnie cale okablowanie jest, brakuje tylko siedzen, sterownika do nich i przelacznikow.
Napopularniejsze byly chyba siedzenia magnoliowe z czerwona obwodka, te sa rewelacyjne i bez extra motorow ;-)
Podzespoly w zasadzie wszystkie te same, dyfrow bylo chyba z 5 rodzajow, mozesz spotkac te wszystkie lepsze, szczegolnie w 3.2s(limited slip diff) ktory kompensuje przyspieszenie w porownaniu do wersji 4.0. KM i NM sa standardowe. Skrzynia w 3.2s jest zawsze mechaniczna, 22F, w 4.0 jest zawsze elektroniczna 24F.

Offline Michal_sk8

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 109
  • low mileager jaguar XJ40 94'
Odp: Jaguar XJ40 4.0 S / czy była wersja sportowa 4 l silnika?
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 27, 2014, 16:34:11 pm »
ok dzięki za info, a takie "odsportowienie" wizualne przyszło mi a myśl 9 punktów i chciał bym wiedzieć czy wszystko jest bez problemów większych do zrobienia, tzn ściągasz jedno i zastępujesz drugim

wnętrza nie wpisałem bo pisałeś wcześniej że można to zrobić zmieniając je na tradycyjne, jedynie chciałem zapytać czy te stoliki w oparciach można wymontować z foteli daimlera i zamontować w jaguarze? bo chyba kształt oparcia z tyłu jest taki sam

*zdjęcie dokładki przy tablicy rejestracyjnej
*zmiana świateł tył lub dołożenie obramowań chromowych
*dołożenia 2 listew chrom pomiędzy światłami z tyłu nad i pod rejestracją
*dołożenie (zmiana z matowych) chromu na słupku pomiędzy drzwiami
*dołożenie (zmiana z matowych) obramowań chromowanych na krawędziach drzwi wokół szyb
*dołożenie chromu w zagłębienia od świateł przednich
*zmiana lusterek na chromowe
*zmiana bocznych kierunkowskazów na te dłuższe
*dołożenie listw chrom wzdłuż auta (te daimlerowe)

Offline katar83

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.007
Odp: Jaguar XJ40 4.0 S / czy była wersja sportowa 4 l silnika?
« Odpowiedź #9 dnia: Maj 27, 2014, 23:35:55 pm »
Wszystko sie da na pewno zrobic bez problemu jesli zorganizujesz czesci. Sam wstawialem chromowane swiatla z tylu, slupki miedzy drzwiami i zmienialem lusterka. Jedyne nad czym bym sie zastanawial to kierunkowskazy ale z mniejszych na wieksze nie powinno byc problemu raczej.

Offline Michal_sk8

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 109
  • low mileager jaguar XJ40 94'
Odp: Jaguar XJ40 4.0 S / czy była wersja sportowa 4 l silnika?
« Odpowiedź #10 dnia: Lipiec 01, 2014, 19:26:25 pm »
Znajomy oglądał dla mnie auto przez które założyłem temat i zrobił mi zdjęcia jak się prezentuję z bliska, niestety nie mógł się przejechać bo właścicielom komisu nie chciało się iść po akumulator...

oczekiwałem czegoś innego po aucie z 1 właścicielem i naprawdę niskim przebiegiem...