Autor Wątek: problem z wejsciem bez kluczyka  (Przeczytany 3101 razy)

baltic900

  • Gość
problem z wejsciem bez kluczyka
« dnia: Marzec 05, 2014, 15:42:56 pm »
Witam ,

mam pierwszy problem z moim nowym nabytkiem xf 2008r. 2.7 d. A mianowice:

auto posiada system keyless entry i keyless go. Wejscie bez kluczyka i odpalanie bez kluczyka.

wszystko działa oprócz małego detalu.

jak wychodzę z samochodu i zamykam funkcja bez kluczyka , nawet podwójnie ( przyciskając klamke 2 razy) wszystko teoretycznie sie zamyka alarm "pika " dwa razy.

ale okazuje sie ze nawet jak podejde bez klucza to mogę otworzyc drzwi kierowcy ? nie sa zamkniete , ale alarm wyje reszta auta zamknieta i bez kluczyka nie otworze.???

miał ktoś może taki problem?  JLR(autoryzowany serwis to 500 pln za diagnoze i to bez naprawy sam wjazd!!!

jag car i ten w zakroczymiu terminy 2-3 tygodniowe.

pzdr.

Offline rmazurek

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.083
Odp: problem z wejsciem bez kluczyka
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 05, 2014, 16:42:42 pm »
Sprawdz czy drzwi zasuwaja sie po nacisnieciu przycisku na kluczyku - jesli nie to mozliwe ze padl "door actuator solenoid".

Pozdrawiam
Jest:
I-Pace HSE Black 24MY/ XE 2.0d AWD / MX-5 NB 1.8 TURBO!

Były:
I-Pace HSE 21MY
E-Pace 2.0d AWD
XJ 3.0D
A1 1.4 TFSI
XF 3.0D
Fiesta 1.0
Accord 2.2 ictdi
Carisma 1.8 GDI
Punto 1.2
323f BG 1.8
Corsa A 1.2

baltic900

  • Gość
Odp: problem z wejsciem bez kluczyka
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 05, 2014, 21:45:51 pm »
Witam,
Po nacisnieciu przycisku, wszystkie drzwi sie zasuwaja, ale nie kierowcy. Od srodka moge recznie wsumac i zamknac. . . Czyli pewnie ten door actuator solenoid. Dzieki.

baltic900

  • Gość
Odp: problem z wejsciem bez kluczyka
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 07, 2014, 12:05:49 pm »
witam,

umówiłem sie za pare tygodni w zakroczymiu... pewnie tam naprawiam, lub wymienią ten door solenoid.....
narazie mam patent i zamykam drzwi ręcznie.

tzn. otwieram okno parkuje... od wewnątrz wciskam zamykanie... i z pilota zamykam/ domykam okno.... ;-)

auto wtedy jest zamknięte ;-) otwieram normalnie bez kluczyka podchodząc do auta...

dam znac co było po naprawie... ale to pare tygodni potrwa.... ale maja obłożenie ......

JAGUAR_XF_BRANDON

  • Gość
Odp: problem z wejsciem bez kluczyka
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 17, 2014, 16:08:16 pm »
daj znac bo tak sie skalda ze mam ten sam problem  :-tylko ;D

baltic900

  • Gość
Odp: problem z wejsciem bez kluczyka
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 18, 2014, 08:48:52 am »
tak door actuator solenoid.

juz mam diagnoze ale czekam na wycene. powiedzieli że można znaleśc użwywany zamek który bedzie idealny a nowy bardzo drogi.... co prawda nie wiem co to znaczy bardzo drogi bo jescze nie dopytałem się o cene.