Autor Wątek: przekladnia kierownicza - jaka?  (Przeczytany 1877 razy)

Online Ojciec

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 292
przekladnia kierownicza - jaka?
« dnia: Maj 31, 2014, 20:46:54 pm »
Dziś oglądając komorę silnika dostrzegłem ze osłona drążka kierowniczego nie jest w najlepszym stanie. Tak więc wypadało by kupić nową i ja wymienić. Szukając takiej osłony w necie znalazłem info o tym ze występują dwa rodzaje przekładni i do każdej jest inna osłona. Gdzie mogę sprawdzić jaka mam przekładnie?
1992r - Jaguar XJR6 4.0
1988r - Jaguar XJS 5.3 V12

Online Jaguar XJ6

  • Moderator "Kotek miesiąca"
  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 994
  • Niedrzwica Duża/Lublin
Odp: przekladnia kierownicza - jaka?
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 31, 2014, 22:29:18 pm »
Na przekłądni jest tabliczna znamionowa informująca jakiego typu to przekłądnia i z jakiego roku jest . A najlepiej szukaj osłony po numerach Vin , wtedy masz pewność , że dana część będzie pasować do twojego auta .
Jaguar XJ6 1994r. 3.2L był
Jaguar X350 Super V8 4.2L jest

 


E-mail do konkursu ,, Kotek Miesiąca '' (  konkurs@jaguarclubpoland.net )

Online Ojciec

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 292
Odp: przekladnia kierownicza - jaka?
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 01, 2014, 08:50:24 am »
Sprzedawca powiedział że po vinie nie dojde do tego jaką jest przekładnia. W którym miejscu jest ta tabliczka znamionowa?
1992r - Jaguar XJR6 4.0
1988r - Jaguar XJS 5.3 V12

Online Jaguar XJ6

  • Moderator "Kotek miesiąca"
  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 994
  • Niedrzwica Duża/Lublin
Odp: przekladnia kierownicza - jaka?
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 01, 2014, 10:53:35 am »
W moim XJ40 jest umieszczona z lewej strony , i trochę zakrywaja ją przewody od pompy wspomagania . Jak masz możliwośc , to pojedź na jakis kanał ( chyba ze masz własny w domu ) , i obejrzyj dokładnie swoją przekładnię kierowniczą . Jedyna rzecz jaka ma znaczenie tak naprawde przy doborze osłony , to to czy jest to przekładnia typu ZF , czy Adwest .
Jaguar XJ6 1994r. 3.2L był
Jaguar X350 Super V8 4.2L jest

 


E-mail do konkursu ,, Kotek Miesiąca '' (  konkurs@jaguarclubpoland.net )

Online Ojciec

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 292
Odp: przekladnia kierownicza - jaka?
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 01, 2014, 12:29:18 pm »
Niestety kanału nie mam, próbowałem wypatrzeć ta tabliczkę od góry ale niestety nic nie znalazłem. We wtorek podjade do mechanika i od spodu zerkne co i jak. Przy wymianie tej osłony warto coś jeszcze wymienić korzystając z okazji ze pewne elementy są juz zdemontowane?
1992r - Jaguar XJR6 4.0
1988r - Jaguar XJS 5.3 V12

Offline Chawka

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 103
Odp: przekladnia kierownicza - jaka?
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 02, 2014, 19:32:47 pm »
Podłącze się pod temat. Orientuje się ktoś, czy przekładnie zf'a da się reanimować? Jeżeli ktoś to robił to może mniej wiecj określić koszty? Dzwonilem do firmy w krakowie powiedzieli 600-900 zł za regeneracje, ale wtedy jeszcze nie wiedziałem jakiej firmy mam przekładnie.

Offline DB_36

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 95
  • ..:: Jaguar XJ40 ::..
Odp: przekladnia kierownicza - jaka?
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 04, 2014, 21:55:28 pm »
Przerabiałem u siebie ten temat w tamtym miesiącu. Za regenerację przekładni zapłaciłem 900 złotych w serwisie Boscha. Do tego doszła jeszcze regeneracja pompy wspomagania, wymiana kilku przewodów, drążków kierowniczych, osłon, oczywiście oleju i kilka innych drobnostek, do tego robocizna, razem za wszystko zapłaciłem prawie 3 tyś. ale warto było  8) XJ40 3.2 z 1992 roku