Autor Wątek: xj 97r 4.0 przegrzewa się ....  (Przeczytany 1979 razy)

krzysparco

  • Gość
xj 97r 4.0 przegrzewa się ....
« dnia: Czerwiec 15, 2014, 15:11:24 pm »
Witam mam taki problem pewnego wieczoru jadąc zauważyłem że temperatura wzrosła o jedna kreske powyżej środka więc zatrzymałem się pod domem i sprawdziłem czy wiatrak sie załączy jednak już sie nie załączył.
Pojechałem rano do mechanika sprawdził bezpieczniki były ok ale chciał sprawdzić jeszcze czy czujnik załączania wentylatorów działa za pomoca kabla/zworki i okazało się ze dziala wiec zrobil ma na kabel zalaczny z auta zanim kupie czujnik.
Wlaczałem ten wiatrak na najwiekszej predkości jednak silnik nadal sie grzal aż do czerwonego pola podczas tych ostatnich upałów wiec nie jeździłem autem.
W piatek przeszedł czujnik nowy ze sklepu jednak nadal nie zalacza uważam ze czujnik popsuty bo na ostro działa.

Ale co moze być przyczyna ze sie tak grzeje nawet przy wlaczonym wiatraku za pomoca przycisku??

Dziekuje za pomoc 
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 15, 2014, 23:03:15 pm wysłana przez Choina »

Offline katar83

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.005
Odp: xj 97r 4.0 przegrzewa się ....
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 15, 2014, 16:35:20 pm »
Nie piszesz nic o plynie. Zeby auto ci sie az tak zagrzalo, uklad musi byc nie pelny lub cos nie tak z pompa wody/termostatem/chlodnica.

Jaguar Parts

  • Gość
Odp: xj 97r 4.0 przegrzewa się ....
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 15, 2014, 16:56:12 pm »
No właśnie? Jest płyn w zbiorniczku? Wyrzuca go? Czy jest czysty czy brązowy od oleju? Może uszczelka pod głowicą się skończyła. Mogła też się wykończyć pompa wody. Jedź do warsztatu i daj do sprawdzenia.

jacekXJ6

  • Gość
Odp: xj 97r 4.0 przegrzewa się ....
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 15, 2014, 18:27:42 pm »
sprawdz jak sie zagrzeje czy cała chłodnica jest gorąca, jesli tak to pompa działa a termostat otwarty i bendzie uszczelka pod głowicą . Jesli chłodnica zimna a silnik się grzeje to termostat się nie otwiera

Offline p123

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 482
  • XJ8 3.2 Executive 1999
Odp: xj 97r 4.0 przegrzewa się ....
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 15, 2014, 19:09:21 pm »
Parę wątków wcześniej masz mój przypadek - co prawda X308. U mnie winny był brak drugiego biegu wiatraków, a dokładniej strupiesząły przewód przy przekaźniku. Został też wymieniony termostat, tak na wszelki wypadek mimo że działał.
Piotr

krzysparco

  • Gość
Odp: xj 97r 4.0 przegrzewa się ....
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 15, 2014, 23:23:05 pm »
Plynu nie wywalilo, a jechalem kawalek na czerwonym polu ale jak wiatraki chodzily przez wlacznik w kabinie, jak wylaczylem na chwile to wtedy wywalilo kolor plynu raczj normalny czekam na nowy przekaznik bo wczesniej jak dzialal przekaznik nei gzrealo silnika itd az tak wszytko bylo w normie.

PS sprawdze ten termostat bo dojscie jest i roboty dużo nie ma ;)

krzysparco

  • Gość
Odp: xj 97r 4.0 przegrzewa się ....
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 18, 2014, 22:13:33 pm »
Witam dzis przyszedl czujnik uzywany na chwile sie wlaczyl pare razy i koniec juz sie nie zalaczyl :( a na ostro smiga co to może byc czyżby znow zepsuty czujnik??

krzysparco

  • Gość
Odp: xj 97r 4.0 przegrzewa się ....
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwiec 19, 2014, 17:58:03 pm »
OK naprawione wina termostatu :)
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 19, 2014, 18:01:55 pm wysłana przez micky »