Autor Wątek: chlodzenie silnika  (Przeczytany 3588 razy)

rodzice

  • Gość
chlodzenie silnika
« dnia: Wrzesień 04, 2008, 22:33:15 pm »
witam wszystkich mil jagusia.jako ze jestem od krotkiego czasu posiadaczem jaga x type 2,5l benzyna wiec mam pytanko.czy jest to normalne ze po wylaczeniu silnika wiatrak chlodzi jeszcze przez ok 6 minut i troche halasuje.czy musi tak dlugo chodzic?Bylbym bardzo wdzieczny za informacje.a moze ktos posiada instrukcje po polsku? pozdrowionka .R

artleks

  • Gość
Odp: chlodzenie silnika
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 05, 2008, 15:26:36 pm »

Jak za dlugo chodzi to wystarczy zgasic silnik i odpalic ponownie i sie wylaczy  ;D ;D Mi pare razy zrobil taki numer mimo ze temperatura silnika byla w normie

adam74

  • Gość
Odp: chlodzenie silnika
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 09, 2008, 22:28:47 pm »
miałem podobny objaw - uzupełnienie plynu chłodzacego dało efekt - poprostu wrócił do normy
 ;D

slawpast

  • Gość
Odp: chlodzenie silnika
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 10, 2011, 11:08:34 am »
Witam, w moim x type (2.0 D 2004r.) rura dochodzaca od chlodnicy z gory z prawej strony do silnika ma na zgieciu od wewnetrznej strony taki jakby babel, wybrzuszenie srednicy ok 2 cm. To jest normalne? nie peknie mi ona w jakiejs blizej nieokreslonej przyszlosci w korku?

kubana

  • Gość
Odp: chlodzenie silnika
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 10, 2014, 22:59:50 pm »
 jestem od krotkiego czasu posiadaczem jaga x type 2,5l benzyna wiec mam pytanko.czy jest to normalne ze po wylaczeniu silnika wiatrak chlodzi jeszcze przez ok 8 minut czy musi tak dlugo chodzic? predzej wylaczal sie odrazu po zgaszeniu silnika a w obecnej chwili dopiero po 0k 8 minutach.. czym to moze byc spowodowane i czy nie zagrarza powarzniejszej awarii... bylbym bardzo wdzieczny za informacje

Offline NorbertN

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 159
  • Jaguar X300 Sovereign 4.0
Odp: chlodzenie silnika
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 11, 2014, 17:43:55 pm »
Spokojnie ostatnio sa mega upaly wiec to normalne.  Ja mam plyn w normie, zadnych wyciekow a tez wentylator sie wylacza pozniej szczegolnie po dluzszej podrozy. Dzisiaj np. wylaczyl sie od razu. Zrobilem raptem pare km po miescie wiec za bardzo sie zgrzal :)  :-super
========================
Był Jaguar X-Type 3.0 High 2002 => Był Jaguar X300 Sovereign 4.0 1996 => Może XK? :)