Autor Wątek: Podświetlenie skrzyni biegów  (Przeczytany 8927 razy)

Offline jazabek wacław

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 693
Odp: Podświetlenie skrzyni biegów
« Odpowiedź #15 dnia: Czerwiec 21, 2014, 13:50:06 pm »
Ja do XJ8 komplet ( podstawka, żarówka, kapturek ) kupiłem w ASO Volvo
Albert Einstein

Tylko dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat oraz ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej.

Offline Ojciec

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 292
Odp: Podświetlenie skrzyni biegów
« Odpowiedź #16 dnia: Czerwiec 21, 2014, 17:00:34 pm »
Jak się w volvo nazywa ta żarówka, można kapturki kupić osobno?
1992r - Jaguar XJR6 4.0
1988r - Jaguar XJS 5.3 V12

tomek1212

  • Gość
Odp: Podświetlenie skrzyni biegów
« Odpowiedź #17 dnia: Czerwiec 22, 2014, 00:15:02 am »
No w sumie w volvo też jest podobny kolor podświetlenia, a żarówki są typowe.

Offline jazabek wacław

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 693
Odp: Podświetlenie skrzyni biegów
« Odpowiedź #18 dnia: Czerwiec 22, 2014, 15:42:38 pm »
Jak się w volvo nazywa ta żarówka, można kapturki kupić osobno?

Nie wiem jak się nazywa, ale jak szukałem to pomyślałem że zapytam w ASO FORD bo w tamtym czasie ford był właścicielem Jaguara i Volvo, w Fodzie nie mieli a obok było Volvo i tam mieli takie żarówki. Ja zabrałem jedną stara i pokazywałem jako wzór, żarówka to nie problem, kapturki są problemem, na razie mam wymienione wszystkie żarówki i wszystko mi świeci, jedna sztuka mi została i jak coś to mam stary panel i tam powinny być sprawne żarówki jeśli potrzebujesz.
Albert Einstein

Tylko dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat oraz ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej.

Offline Ojciec

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 292
Odp: Podświetlenie skrzyni biegów
« Odpowiedź #19 dnia: Czerwiec 22, 2014, 16:06:36 pm »
Dzięki za propozycje odstąpienia starych żarówek, jednak żarówki to nie problem teraz mam zamontowane te mniejsze 4,2mm. Jutro podzwonie po aso i może gdzieś dostane te 5mm jak nie to znalazlem juz na necie 4.7mm :-) wiec kapturek jakoś się będzie trzymał.
1992r - Jaguar XJR6 4.0
1988r - Jaguar XJS 5.3 V12

Offline jazabek wacław

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 693
Albert Einstein

Tylko dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat oraz ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej.

Offline Ojciec

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 292
Odp: Podświetlenie skrzyni biegów
« Odpowiedź #21 dnia: Czerwiec 22, 2014, 21:28:21 pm »
Kapturki znalazłem w sklepie internetowym dużo taniej. Czy żarówkę da się wyciągnąć z tej plastikowej oprawki? I czy po jej wyciągnięciu wąsy będą długi? Pytam ponieważ ta oprawa jest inna od tej w panelu klimy.
1992r - Jaguar XJR6 4.0
1988r - Jaguar XJS 5.3 V12

Offline jazabek wacław

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 693
Odp: Podświetlenie skrzyni biegów
« Odpowiedź #22 dnia: Czerwiec 22, 2014, 22:00:33 pm »
Sprawdziłem te żarówki które mam, 1 szt to oryginał, podstawka, żarówka, kapturek i okazało się że mam też niebieskie żarówki. W żarówce odginasz druciki i wyciągasz ją z podstawki. 
Albert Einstein

Tylko dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat oraz ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej.

Offline Ojciec

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 292
Odp: Podświetlenie skrzyni biegów
« Odpowiedź #23 dnia: Czerwiec 23, 2014, 18:01:09 pm »
Obdzwoniłem serwis volvo, ford i jaguar. Kapturków brak i żarówek oczywiście też niema...
Tak więc raz jeszcze przeszukałem google :) i znalazłem  ;D
żarówka firmy Bosma model 501273 ma identyczną średnicę jak oryginał czyli 5mm i wysokość chyba też identyczną lub mm wyższa jest. Bez problemu znalazłem w necie kilka sklepów mających w ofercie te żarówki.
Kapturki też znalazłem i na allegro ale drogie bo po 6zł sztuka albo w tym sklepie http://www.aphelektra.com/ po 2,50 zł sztuka http://www.aphelektra.com/p/pl/1745vg/kapturek+silikon+t5+kolor+zielony.html średnica kapturka 5mm więc będzie pasował jak ulał :)
1992r - Jaguar XJR6 4.0
1988r - Jaguar XJS 5.3 V12

Offline marekkrosno

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 57
Odp: Podświetlenie skrzyni biegów
« Odpowiedź #24 dnia: Czerwiec 24, 2014, 07:55:10 am »
Podepnę się do tematu bo mam ten sam problem z podświetleniem panelu klimatyzacji , odkręciłem całość i niewiem jak rozebrać te dwa sterowniki żeby dostać się do żarówek i je wymienić ? Radio dałem do rozkodowania i mając to wszystko na wieszku to chciałbym przy okazji uzupełnić popalone żaróweczki , proszę o pomoc  :- pojecia
marekkrosno xj81 6.0l v12 Daimler .94r. xj 40, 4.0l Daimler .91r.

Offline Ojciec

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 292
Odp: Podświetlenie skrzyni biegów
« Odpowiedź #25 dnia: Czerwiec 24, 2014, 08:34:55 am »
Panel klimy masz zamknięty w obudowie która składa się z 2 części. Na około masz śrubki odkryć 4 i rozłożysz obudowę na dwie części. Dzieki temu dostaniesz się do żarówek.
1992r - Jaguar XJR6 4.0
1988r - Jaguar XJS 5.3 V12

Offline marekkrosno

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 57
Odp: Podświetlenie skrzyni biegów
« Odpowiedź #26 dnia: Czerwiec 25, 2014, 08:33:32 am »
Dziękuję , ale mam jeszcze jedon pytanie , bo tą tylną obudowę ściągnałem i widać całom płytkę , i żeby dostać się do żarówek to trzeba ściągnąć pokrętła te dwa z przodu ? bo z tyłu nie widzę żarówek ? a nie chcę czegos uszkodzić !
marekkrosno xj81 6.0l v12 Daimler .94r. xj 40, 4.0l Daimler .91r.

Offline Ojciec

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 292
Odp: Podświetlenie skrzyni biegów
« Odpowiedź #27 dnia: Czerwiec 25, 2014, 08:48:39 am »
Na tej płytce będziesz miał 6 czarnych lekko odstajacych kółek. To są podstawki żarówek, przekrecasz je i wyciągasz podstawkę razem z żarówka. Jak dalej będziesz miał problem to w weekend razem jeszcze będę u siebie zmieniał żarówki to zrobię zdjęcia.
1992r - Jaguar XJR6 4.0
1988r - Jaguar XJS 5.3 V12

Offline marekkrosno

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 57
Odp: Podświetlenie skrzyni biegów
« Odpowiedź #28 dnia: Czerwiec 26, 2014, 07:13:45 am »
Dzieki bardzo teraz juz wiem , i jeszcze pytanie: komputer pokładowy z prawej strony u mnie wogóle nie jest podświetlony ? z lewej świecą tylko awaryjne i przeciw mgłowe i więcej nic ? czy tam też powinno być podświetlenie ? może wydawać się śmieszne ale w mojej okolicy nie ma żadnego Jaguara i tez nie mogę nigdzie podpatrzyć jak to ma wyglądać  ? jeszcze raz dziękuję  :)
marekkrosno xj81 6.0l v12 Daimler .94r. xj 40, 4.0l Daimler .91r.

Offline Ojciec

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 292
Odp: Podświetlenie skrzyni biegów
« Odpowiedź #29 dnia: Lipiec 05, 2014, 08:01:12 am »
OK w końcu wszystko zrobione, dla potomnych co i ile trzeba wymienić: w panelu klimy 5 żarówek (żarówka z wąsami) do wymiany, w zegarku 2 żarówki (żarówki z wąsami) do wymiany, w popielniczce 1 żarówka (W2x4,6d) do wymiany, podświetlenie skrzyni biegów 1 żarówka (W2x4,6d) do wymiany, podświetlenie przycisków od komputera od 2 do 3 żarówek (W2x4,6d) do wymiany w zależności od tego czy jest tempomat czy go nie ma, ja mam bez i miałem 2 żarówki.
Teraz jeszcze jedno pytanie do podświetlenie przycisków z kompa, widzę że u Ciebie Tomek świecą na zielono, a u mnie na pomarańczowo i nie zależnie czy dał samą żarówkę czy żarówkę z kapturkiem zielonym  przyciski zawsze świecą na pomarańczowo.... wygląda na to jak by na tych przyciskach byłą jakaś folia która zmienia kolor światła na pomarańczowe. U Ciebie też tak było jakoś to przerabiałeś żeby świetlico na zielono?
1992r - Jaguar XJR6 4.0
1988r - Jaguar XJS 5.3 V12