Autor Wątek: zmiana xenonów na zwykłe lampy  (Przeczytany 2172 razy)

mateusz

  • Gość
zmiana xenonów na zwykłe lampy
« dnia: Maj 30, 2014, 10:55:55 am »
Witajcie,
dostałem zagadkę - czy taka przeróbka jest możliwa? Szukałem trochę w internecie na ten temat, większość informacji o xenonach dotyczy HIDów, natomiast jedyne co znalazłem to jakieś 3 tematy(łącznie z jednym tutaj) odnośnie montażu fabrycznych lamp z xenonami - ale informacji dość mało i niekompletne. Pytam, bo zaczął mnie ten temat mocno zastanawiać - jeśli przeróbka w celu uruchomienia xenonów polega na dołożeniu 1 kabla do wtyczki lampy, to czy po jego usunięciu zwykła lampa zadziała? Co wtedy z samopoziomowaniem? Problemu spryskiwaczy nie ma, bo zderzak i tak trzeba dokupić i można kupić wersję bez sprysków. No i co z żarówkami - jeśli jest tam jakiś komputer odpowiedzialny za lampy etc, to czy nie będzie sypał błędami?
Z góry dziękuję za pomoc,
pozdrawiam

P.S. Miał ktoś może do czynienia z diagnostyką 3.0 V6 z 2002 roku? W internecie jak już coś jest, to o dieslach... Albo autach po 2003/2006 roku(różnie podają).

Offline bodi

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 605
Odp: zmiana xenonów na zwykłe lampy
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 31, 2014, 23:46:56 pm »
nie wiem jak wygląda techniczna strona zagadnienia, ale nie wiem jaki jest sens zmiany na gorsze
Zwykłe lampy to porażka i jak z chęcią zamieniłbym na xenony. Problem w tym, że trzeba trochę grosza wyłożyć na taka modernizację.
2004 X-Type V6 3.0 AWD Automatic Black on black

mateusz

  • Gość
Odp: zmiana xenonów na zwykłe lampy
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 02, 2014, 10:14:39 am »
trzeba kupić nowe lampy, a różnica cenowa jest znaczna między xenonami a zwykłymi.