Dział Techniczny > XJ-40, XJ-81 (1986-1994)

przekladnia kierownicza - jaka?

(1/2) > >>

Ojciec:
Dziś oglądając komorę silnika dostrzegłem ze osłona drążka kierowniczego nie jest w najlepszym stanie. Tak więc wypadało by kupić nową i ja wymienić. Szukając takiej osłony w necie znalazłem info o tym ze występują dwa rodzaje przekładni i do każdej jest inna osłona. Gdzie mogę sprawdzić jaka mam przekładnie?

Jaguar XJ6:
Na przekłądni jest tabliczna znamionowa informująca jakiego typu to przekłądnia i z jakiego roku jest . A najlepiej szukaj osłony po numerach Vin , wtedy masz pewność , że dana część będzie pasować do twojego auta .

Ojciec:
Sprzedawca powiedział że po vinie nie dojde do tego jaką jest przekładnia. W którym miejscu jest ta tabliczka znamionowa?

Jaguar XJ6:
W moim XJ40 jest umieszczona z lewej strony , i trochę zakrywaja ją przewody od pompy wspomagania . Jak masz możliwośc , to pojedź na jakis kanał ( chyba ze masz własny w domu ) , i obejrzyj dokładnie swoją przekładnię kierowniczą . Jedyna rzecz jaka ma znaczenie tak naprawde przy doborze osłony , to to czy jest to przekładnia typu ZF , czy Adwest .

Ojciec:
Niestety kanału nie mam, próbowałem wypatrzeć ta tabliczkę od góry ale niestety nic nie znalazłem. We wtorek podjade do mechanika i od spodu zerkne co i jak. Przy wymianie tej osłony warto coś jeszcze wymienić korzystając z okazji ze pewne elementy są juz zdemontowane?

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej